Elm en Schaars ontbreken bij AZ

21 maart '10 14:19 door Johan van Dien & Michiel Bouwman

Foto
Op basis van de statistieken heeft AZ zondag weinig te vrezen in de uitbeurt tegen Sparta Rotterdam van zondagmiddag. Geen enkele speler van de huidige Sparta-selectie wist ooit een treffer te maken tegen de Alkmaarders.

Ook om een ander reden zal de formatie van trainer Dick Advocaat vol vertrouwen afreizen naar Rotterdam. AZ bleef de laatste zeven eredivisieduels zonder nederlaag en is hierdoor weer volop in de race voor de door de club zeker niet alleen sportief  zeer interessante deelname aan de Europa League. De Alkmaarders reizen met een complete selectie af naar Het Kasteel. Aanvoerder Stijn Schaars keert terug van een schorsing, waardoor Maarten Martens waarschijnlijk weer genoegen zal moeten nemen met een plaats op de bank.

Voor Sparta zijn de zorgen na het 3-1 verlies tegen directe concurrent Willem II van afgelopen zondag alleen maar toegenomen. De Rotterdammers staan weliswaar nog op de veilige veertiende plaats, maar voelen de hete adem van het trio Vitesse, ADO Den Haag en datzelfde Willem II in de nek. Centrale verdediger Ruud Knol zal vanwege een schorsing vanaf de tribune moeten toekijken. De jonge Nick Viergever zal daardoor waarschijnlijk een linie zakken, waardoor er op het middenveld een plaats vrijkomt voor Nathan Rutjes.

Om nieuw succes voor AZ te voorkomen zal Sparta vooral Mounir El Hamdaoui in de gaten moeten houden. De Marokaanse spits wist in acht duels tegen de Rotterdammers evenzoveel keer het net te vinden.   

UPDATE: Moussa Dembele begint vanmiddag toch in de basis bij de regerend landskampioen. De Belg vervangt Rasmus Elm, die wegens buikgriep de wedstrijd moet laten lopen. Stijn Schaars haakte in de warming-up af en wordt vervangen door Kew Jaliens. Daardoor schuift Mendes da Silva door naar het middenveld. Bij Sparta Rotterdam maken Charles Dissels en Edwin van Bueren hun opwachting. Die laatste speelt omdat ook Erik Falkenburg ziek is.

Sparta Rotterdam - AZ, zondag 14:30 uur
Opstellingen:
Sparta Rotterdam:
Seliga; Koenders, Adeleye, Viergever, Slijngard; Rutjes, Van Bueren, Strootman; Duplan, Poepon en Dissels.

AZ: Romero; Jaliens, Moreno, Moisander, Poulsen; Martens, Wernbloom, Mendes da Silva; Dembelé, El Hamdaoui en Lens.


Reageer op dit nieuwsbericht

2000 karakters over
  • :)
  • ;)
  • :D
  • ;D
  • 8)
  • :S
  • :(
  • :o
  • :@
  • :$
  • :1

Reacties

Avatar jaimy
voorspelling:sparta verliest0-3 en ik denk zelfs dat ze onder de streep staan aan t einde van deze ronde ;)
Reacties
2
-
Beoordeling +0
+
Avatar multistrada
Sparta wint , omdat AZ denkt dat ze weer alles aankunnen
Reacties
1
-
Beoordeling +0
+
Avatar capriv6
hahahahha,wat zeg je?
Reacties
0
-
Beoordeling +0
+
2000 karakters over
  • :)
  • ;)
  • :D
  • ;D
  • 8)
  • :S
  • :(
  • :o
  • :@
  • :$
  • :1

Acties

Clubs gerelateerd

Competities gerelateerd