Laatste nieuws
16.07'Chelsea breekt direct belofte: Xabi Alonso vernam toptransfer via de media'
16.01Feyenoord komt met bevestiging: Van Bronckhorst tekent in De Kuip
16.00Sidny Lopes Cabral over dé WK-stunt: 'Spaanse fans klapten voor ons'
15.59'Memphis en hij weten dat ze nog niet honderd procent fit zijn voor het WK'
15.50AZ met Smit in gesprek over langer verblijf
15.40Summerville droomt van WK-clash met jeugdidool en oude bekende
15.39'Real Betis hoopt WK-ganger te slijten om Ajax-target Ceballos los te weken'
15.30FIFA wijst topscheidsrechter aan voor WK-duel tussen Nederland en Zweden
15.28AZ selecteert door en laat vijftal thuis bij eerste training
15.13Nederland-Zweden in Engelse handen, Chinese arbiter voor Curaçao
15.03Internationale pers buigt voor Messi: 'De zon waar het voetbal omheen draait'
15.00Dijkshoorn bekijkt WK-foto's: Messi-hotel en plastic Ronaldo
14.45Rondje WK: magistrale Messi, ontketende Haaland en fabuleuze Mbappé
14.37Real dient 'Negreira-rapport' in bij UEFA en eist maatregelen tegen Barça
14.35MVV pikt Helmond Sport-aanvaller op, Twente rondt komst Adelgaard af
14.33Tsjechische bekerwinnaar uit competitie gezet na groot matchfixingschandaal
14.30Lionel Messi, een cadeau aan alle nachtbrakers
14.25Rangers en Nice zwaaien trainers uit
14.23Ajax in voorronde Conference League verbonden aan zelfde koppeltje als FC Twente
14.23Ook Ajax voor tweede voorronde naar Servië of Hongarije
14.22Opvallende Ajax-loting, Amsterdammers net als Twente naar Servië of Hongarije
14.22Ajax naar Servië of Hongarije in Conference League
14.20Transfers Feyenoord: talentvolle Agboluaje tekent nieuw contract
14.18'Telstar kan grote slag slaan: begeerde steunpilaar staat open voor verlenging'
14.10Ploeggenoot onthult: 'Lionel Messi interesseert het niets, ik zweer het je'
14.09Mogelijk 'spionage-incident' bij training Zuid-Korea: drone neergehaald
14.00Ferdy Druijf verlengt bij Almere City FC
13.45Van der Vaart: 'Door zijn eigen grootsheid is hij een probleem aan het worden'
13.43NEC stelt manager voetbalontwikkeling aan: 'Veel ervaring in de voetbalwereld'
13.39Feyenoord beloont talent met nieuw contract
13.35Alle seinen lijken op groen: Openda staat voor stap naar Premier League
13.33Feyenoord bevestigt laatste oefentegenstander
13.30FC Twente ontvangt bod op Kuipers, die in Portugal kan blijven
13.30Sparta doet bod op Kuipers, die ook in Portugal kan blijven
13.30Argentijnse fans door het dolle door hattrickheld Messi: 'Beste wedstrijd ooit!'
Resultaten x
Binnenland

Amsterdammers op titeljacht in Indonesië: "Nee, Dick heeft nog niet gebeld voor Oranje"

Op meer dan tienduizend kilometer van hun geboortestad zijn ze in 2017 ieder via een eigen route samengekomen bij Bali United FC, een jonge ambitieuze club in Indonesië. Met de Amsterdammers Sylvano Comvalius, Nick van der Velden, Irfan Bachdim en Stefano Lilipaly doet Bali United dit jaar mee om de landstitel. In de nieuwe ELF Voetbal vertellen ze over hun avontuur.
02-11-2017 13:00 door

Met nog twee speelrondes te gaan in de Indonesische Liga 1 gaat Bali United aan kop. Nummer twee PSM Makassar, waar Nederlanders Marc Klok en Wiljan Pluim spelen, heeft evenveel punten. Bali United en PSM Makassar staan maandag tegenover elkaar. Nummer drie Bhayangkara FC heeft op dit moment de beste papieren, met evenveel punten als Bali United en PS Makassar (62) en nog een duel tegoed.

Sylvano Comvalius heeft inmiddels het record in handen van meeste competitiedoelpunten ooit in een seizoen in Indonesië. De teller staat op 35 doelpunten. “Het gaat echt heel goed", zegt Comvalius, die wij voor de zomer al uitgebreid interviewde over zijn avonturiersbestaan. "Ik ben wereldwijd de meest productieve Nederlander in 2017, volgens mij.  Nee, Dick Advocaat heeft mij nog niet gebeld voor Oranje, haha. Ze hebben hier al meerdere bijnamen voor mij bedacht. De bijnaam Goldvalius ontstond toen ik mijn baard goud liet sprayen nadat ik 25 goals had gemaakt. Dat was een weddenschap met teamgenoten. Ik merk wel dat de aandacht hier toeneemt. Ik word ook meer herkend op straat. Al is het nog niet zo erg als met Irfan en Stefano.”
 


Nick van der Velden: “Zij zijn de Indonesische Messi en Ronaldo. Ik val ook op met mijn blonde haar, of ik moet tussen de Zweedse backpackers lopen, haha. Maar het is niet zo dat ik overal op de foto moet.”

Irfan Bachdim: “Ik wil mezelf niet vergelijken met Ronaldo of Messi, maar sinds ik een paar jaar geleden voor Indonesië scoorde tegen Maleisië, een soort Nederland-Duitsland, is de aandacht echt enorm gegroeid. Ik weet nog dat iemand tegen mij zei: ‘Ga op Twitter, dat is populair in Indonesië’. Ik wist dat het toen in Nederland voor onzin werd gebruikt. Dat mensen schreven dat ze naar de wc gingen of zo. Toch ging ik overstag. Na mijn doelpunt tegen Maleisië had ik opeens honderdduizend volgers. Nu zijn het er vijf miljoen. Niet normaal. Indonesië is het land van de social media. Mijn vrouw is er ook druk mee. Zij maakt nu YouTube-filmpjes over ons leven. Je kunt er een goed zakcentje mee verdienen.”

Stefano Lilipaly: “Behalve met onze voetballende kwaliteiten vallen Irfan en ik als halfbloedjes hier extra op. We zien er net iets anders uit dan volbloed Indonesiërs. Dat maakt ons commercieel ook interessant. We zijn zo’n beetje gebombardeerd tot twee boegbeelden. In Nederland kunnen we ongestoord over straat, maar in steden als Jakarta is het een gekkenhuis In Bali valt het mee door de toeristen.”
 


Irfan Bachdim: “Ik had een profcarrière al opgegeven toen ik bij Haarlem speelde en die club failliet ging. Ik ging weer naar school en deed promotiewerk. Ik deelde blikjes uit in de Bijlmer. In de stromende regen, kan ik me herinneren. Daarnaast speelde ik bij Argon in de Hoofdklasse. Ik kreeg toen opeens via via op Facebook een uitnodiging om mee te doen met een benefietduel in Indonesië. Daar viel ik in de smaak bij de coach van Persema Malang. Zo kreeg mijn carrière weer een boost. Ik maak er nog weleens grappen over met vrienden, over toen en nu. Ik knijp soms nog in mijn arm. Ik ben heel trots op wat ik heb bereikt en dat ik voor Indonesië speel. Mijn vader komt van Java en veel familie woont nog in Indonesië. We hebben in Malang een kinderweeshuis laten bouwen. Dat was een droom van mijn vader.”

Lees het volledige verhaal met en over de vier bejubelde Amsterdammers van Bali United in de nieuwe ELF Voetbal, vanaf nu verkrijgbaar. In de nieuwe ELF Voetbal ook interviews met Bram Nuytinck, Leroy Fer, Kenny Tete, Vincent Janssen, Perr Schuurs, David Neres & Wamberto en Gastón Pereiro en een ode aan Arjen Robben.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.