Laatste nieuws
14.00Teruglezen: PSV wint nipt in bizar duel met Heracles
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.20LIVE: opstellingen van Ajax en Feyenoord bekend voor Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
12.15Supporters Feyenoord vol vertouwen naar Klassieker: 'Hij maakt een hattrick'
12.14Van Halst spreekt Spaanse media tegen in De Jong-discussie: 'Snap het niet'
12.05Ajax-target maakt grote indruk: 'Werd toen al vergeleken met Frenkie de Jong'
11.52Fortuna-speler vecht terug na beroerte en maakt comeback: 'Was een crazy periode'
11.45ESPN toont pijnlijke beelden Waterreus op tv, Vink grijpt in: 'Dit is niet oké'
11.30'Verdwaalde' Ajacied 'totaal oncomfortabel' op nieuwe positie: 'Staat vaak stil'
11.25Praat mee op VP: Sparta Rotterdam - SC Heerenveen
11.24Ajax-directeur Beuker krabbelt terug: "Ik heb daar geen papiertje voor"
11.15Kraay velt Ajax-oordeel: 'Zou het niet een keer rustig worden in het toko'tje?'
11.00Been: 'Als hij gewisseld wordt, stort Feyenoord als heel kaartenhuis in elkaar'
10.50Maduro: 'Als Ajax deze wedstrijd wint kunnen ze het hele seizoen doen veranderen'
10.50Ajax 'kraakt een beetje' in één linie: 'Dan hou je er soms nog maar een over'
10.50Kort voor Klassieker is er plots weer hoop bij Ajax en juist chagrijn bij Feyenoord
10.40Discutabel moment in slotfase tegen PSV: 'Misschien zijn de regels veranderd'
10.30Kramer had F-side graag aanwezig gezien: 'Motivatie om 't stadion stil te krijgen'
10.03Van Hooijdonk kritisch op Van Persie: 'Dat heeft hij zelf in de hand gewerkt'
10.00Feyenoord-fans ontevreden met straf F-side tijdens Klassieker: 'Hele grote fout'
09.55Britse media unaniem over rentree Salah bij Liverpool: 'Was dit een afscheid?'
09.46Maduro lovend: 'Hij is een echte Ajax-middenvelder, die heel makkelijk voetbalt'
Resultaten x
Binnenland

Football Manager-scout: "Romero minimaal in staat nationale team Argentinië te halen"

Volgens diverse media is PSV dicht bij de komst van Maximiliano Romero. Wie is de Argentijn? ELF Voetbal vroeg het aan Paulo Freitas, Zuid-Amerikaans journalist en scout op Football Manager. De Braziliaan toont zich lovend.
12-12-2017 21:13 door Nick de Jager

“Romero is een traditionele spits, een soort targetman”, begint Freitas zijn betoog tegenover ELF Voetbal. “Maar in tegenstelling tot andere spitsen van dat type, heeft hij een goede techniek en kan hij dribbelen met de bal. Hij heeft heel veel kwaliteiten. Hij is snel, goed in de afronding, kan koppen, heeft vrij veel fysiek.. En niet onbelangrijk: zowel binnen als buiten de zestien heb je iets aan hem. Al komt hij normaal gesproken eerder binnen het strafschopgebied dan erbuiten.”

Door zijn werkzaamheden voor Football Manager weet Freitas als geen ander hoe hij de kwaliteiten van een speler kan beoordelen. Romero heeft hij persoonlijk niet beoordeeld, dat is werk voor zijn Argentijnse collega’s. Echter: het immens hoge potentieel van de spits in het spel kan op zijn begrip rekenen. “De hoge verwachtingen in Football Manager zijn fair”, oordeelt Freitas. “Het is heel apart dat een speler van zijn leeftijd bij Vélez Sarsfield in de basis speelt. Ik denk dat hij minimaal in staat is om het nationale team van Argentinië te halen. Hij kan meer dan goed genoeg worden om in de grote Europese competities te spelen.”

Niet enkel hosanna

Op basis van de bovenstaande woorden lijkt het of PSV op het punt staat een superspits binnen te halen. Toch heeft Freitas kritische kanttekeningen. “Ik heb mijn twijfels of het verstandig is zo vroeg in zijn carrière te vertrekken. Kan hij het mentaal wel aan? Hij is pas 18 jaar oud…”, vraagt de journalist zich af. “Daarnaast moet Romero nog constanter worden. Hij mag best wat aanweziger zijn in een wedstrijd, hij heeft af en toe de neiging te ‘verdwijnen’.”

Ook heeft Romero deze jaargang nog niet heel veel goals in de hoogste Argentijnse divisie op zijn naam staan. Na vier goals in de eerste twee wedstrijden van het seizoen, stokte de teller. Al is dat volgens Freitas niet volledig aan hem te wijten. “Heel Vélez viel uit elkaar en stak in een slechte vorm. Dat kwam zijn prestaties niet ten goede. Hij gaf nog wel een assist tegen Newell’s Old Boys in oktober”, aldus Freitas. “Vélez heeft toevallig afgelopen maandag Gabriel Heinze (voormalig Manchester United) aangesteld als manager. Misschien zal het gauw beter gaan.”

Positief scoutingsadvies

De vraag of Romero de ommekeer bij zijn club zal meemaken, is meer dan terecht. PSV zou de komst van de Argentijn snel willen afronden en hem in januari naar Eindhoven halen. Het scoutingsadvies van Freitas is in ieder geval positief. “Hij moet nog wat geslepen worden, maar ik denk dat hij een hele veelzijdige speler is. Voetballend zeker goed genoeg voor de stap naar Europa.”




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.