Laatste nieuws
15.37VI Live: ook opstelling Heerenveen is bekend
15.34VI Live: Feyenoord heeft geruststellende voorsprong in handen
15.32Ajax met Dolberg en Ouazane tegen Heerenveen
15.28Verbazing bij Feyenoord: Watanabe de dupe van nieuwe spelregel en besluit Kooij
15.10VI Live: Weidmann knalt FC Twente naast PEC Zwolle
15.08VI Live: vertrouwde combinatie Hadj Moussa - Ueda brengt Feyenoord op 2-0
15.07'Ritmeester van de Kamp heeft twee opties om terug te keren in de Eredivisie'
15.05Koeman schrikt van schandalig Instagram-bericht: "Dat is Nederland, denk ik"
15.02VI Live: man in vorm Zechiël laat De Kuip juichen tegen Go Ahead Eagles
15.00Bosz onder de indruk van PSV-speler: 'Dit is hoe je moet invallen'
14.56Twente-fans laten steun blijken aan Lammers met opvallend gebaar vanaf tribunes
14.55VI Live: FC Twente maakt er een potje van, PEC op 0-1
14.53VI Live: PEC Zwolle opent de score bij FC Twente
14.52Vaessen leeft mee met Seuntjens: 'Voor mij doet voetbal er deze week niet toe'
14.47VI Live: Ueda laat goede kans op de 1-0 liggen
14.45VI Live: FC Twente dringt PEC Zwolle terug
14.45Eagles wil Ritmeester, ook Sparta in de race
14.37VI Live: eerste doelpogingen van Feyenoord en Go Ahead zijn een feit
14.33Dortmund-fans worden gek na Veerman-nieuws: 'Volgens mij droom ik'
14.31VI Live: FC Twente - PEC Zwolle is begonnen
14.29Van Bronckhorst stomverbaasd door Hadj Moussa-vraag: 'Ik? Hoe bedoel je?'
14.21Ajax start nieuw seizoen met uitzege op FC Utrecht
14.13Transfers Feyenoord: Van Bronckhorst bevestigt interesse in Javi López
14.11VI Live: warmlopen voor FC Twente - PEC Zwolle
14.09Groningen verpest langverwachte Eredivisie-rentree ADO in eigen huis
14.07Ajax begint Eredivisie Vrouwen met nipte zege op defensief spelend Utrecht
14.03ADO meldt zich bij Almere voor opvolger Vlak
14.00Correia vol lof over 'mooie gozer': 'Die gaat er héél veel maken bij ons'
14.00Ook de 'chillere' Zeefuik wil groeien onder Danny Buijs
13.57Transfers PSV: Dortmund betaalt 22 miljoen euro voor Veerman
13.55Willem II en Go Ahead op hoofdlijnen akkoord over terugkeer Twigt
13.52Veerman heeft transfer te pakken: PSV'er op weg naar Dortmund
13.51VI Live: 'Haags kwartiertje' moet ADO over dood punt heen tillen
13.50Maguire hoopt dat Rashford blijft bij Manchester United
13.45Louis van Gaal benoemt zijn grootste zorg rond Xavi bij het Nederlands elftal
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Olaf Lindenbergh: "Ajax stelt tegen AZ tweede plaats veilig"

Olaf Lindenbergh speelde 135 Eredivisiewedstrijden in het shirt van AZ. Voor Ajax verdedigde de linksback annex linkermiddenvelder in competitieverband 25 keer de clubkleuren. Zondag stuiten zijn twee voormalige werkgevers op elkaar in de Johan Cruijff Arena. "Ik verwacht dat Ajax wint."
27-04-2018 09:00 door Sander Berends

"AZ heeft zondag in de finale van de KNVB Beker een tikkie gekregen en Ajax speelt thuis", vertelt de nu 44-jarige Noord-Hollander tegenover ELF Voetbal. "Ajax zal natuurlijk ook haar tweede plaats en daardoor voorronde Champions League zo snel mogelijk veilig willen stellen. En AZ heeft het sowieso altijd lastig tegen clubs uit de top drie."

De reden daarachter vindt Lindenbergh moeilijk weer te geven. "Het heeft ook een beetje met pech te maken. Misschien ook met extra spanning die wedstrijden tegen PSV, Ajax of Feyenoord oproepen. Ik was dit seizoen bij AZ - Ajax in Alkmaar (1-2 op 17 december 2017, red.). AZ kreeg zeker enkele grote kansen, maar maakte niets af. Tegen PSV vorige maand was AZ zeventig minuten lang de bovenliggende ploeg, maar staat er na afloop toch 2-3 op het scorebord. Op een gegeven moment spreekt iedereen daar ook over en wordt het steeds lastiger om een overwinning te boeken. Maar het is bijzonder. Als speler van AZ heb ik elke club uit de top drie wel een keer verslagen."

Jahanbakhsh

Alireza Jahanbakhsh leidt het topscorersklassement in de Eredivisie met achttien doelpunten. "Ik zie Wout Weghorst (zestien goals, red.) hem niet meer inhalen. Het is afwachten wat Hirving Lozano van PSV doet. Tegen Ajax zal het moeilijk worden, maar Jahanbakhsh kan anders op de laatste speeldag (thuis tegen PEC Zwolle, red.) nog de beslissende slag slaan."

Foto:

"In het begin van het seizoen heerste er nog twijfel over zijn positie bij AZ. Ook Calvin Stengs kwam in aanmerking voor rechtsbuiten. Maar nadat hij op de eerste speeldag tegen PSV een ernstige knieblessure opliep (gescheurde kruisband, red.) pakte Jahanbakhsh zijn kans en heeft hij een heel constant seizoen gedraaid. Hij heeft dreiging, komt vaak naar binnen en is doelgericht. Ook geeft hij veel assists. Hij heeft een topseizoen gedraaid tot dusver."

Als speler maakte Lindenbergh de confrontatie tussen Ajax en AZ ook vaak mee. "De meest bijzondere? Dat is de bekerfinale van 2007. Na strafschoppen. Het ging maar door. Pas de negende strafschop bracht de beslissing. Ik benutte mijn penalty ook. Ik kies altijd vooraf voor een hoek en dan zo hard mogelijk trappen. De badjas hangt boven. De gewonnen miniatuurbeker staat in de woonkamer in een kast. Daar staat er nog eentje naast van een seizoen eerder, maar toen speelde ik niet."

Zijn allereerste AZ - Ajax in het andere shirt vergeet hij ook niet snel. "Ik kreeg een rode kaart (na een vermeende tik tegen Shota Arveladze, red.). Eerder in de wedstrijd had ik bijna de 0-2 binnengeschoten, maar trof ik de lat. Nu verloren we in Alkmaar met 4-2." Zondag kan Lindenbergh de wedstrijd niet rechtstreeks bekijken. Hij zal op dat moment op het hoofdveld van VV De Meern actief zijn. "In januari werd ik gevraagd door de hoofdsponsor van OFC, die ik nog ken uit mijn periode als jeugdtrainer van FC Volendam, of ik hen wilde helpen."

Derde Divisie

De ploeg uit Oostzaan, de huidige nummer vijf van de Derde Divisie Zondag, kende vanwege blessuregevallen en schorsingen een smalle selectie. "Ze willen graag naar de Tweede Divisie toe, dus er moest versterking bij. Ze zochten ook iemand die het team kon neerzetten. Eigenlijk zou ik komen als centrale verdediger. Maar ik speel nu als verdedigende middenvelder. Daar moet ik meer meters maken. In het begin was het zeker aanpassen, omdat ik anderhalf jaar lang geen wedstrijden meer had gespeeld. Ik ben diverse keren ingevallen. De laatste twee wedstrijden heb ik weer volledig meegedaan. Beide duels hebben we gewonnen, dus ik mag tevreden zijn."

Foto:

OFC doet nog mee om de Play-Offs. "Dan moeten we nog Quick voorbij op de ranglijst (vijf punten meer, red.) en hopen dat Jong Vitesse kampioen wordt. Het kan nog, dus we gaan ervoor." De uitslag van Ajax - AZ leest hij daarom vanaf zijn telefoon zondag. "In de rust en na afloop kijk ik altijd direct naar de tussenstanden en uitslagen. Uit onze eigen klasse, maar ook die in de Eredivisie natuurlijk. De wedstrijd ga ik na afloop niet meer volledig terugkijken. Als ik de uitslag weet, vind ik dat niet leuk meer. De beelden zie ik diezelfde avond wel via de diverse zenders terug."

AZ Onder 19

Lindenbergh werkt dit seizoen bij AZ als assistent-trainer van de Onder 19. "Doordat Jong AZ in de Jupiler League uitkomt, is het elke week even kijken welke spelers we kunnen inzetten. Daarom spelen we soms ook maar met twee spitsen bijvoorbeeld. De prestaties dit seizoen zijn niet zo goed als in het vorige. We hebben de kampioenspoule gehaald en staan nu zesde, maar alles staat dichtbij elkaar. We spelen nog vier duels en kunnen nog zomaar derde worden. Dat was onze doelstelling dit jaar."

Foto:

Welke functie hij volgend seizoen invult, weet hij nog niet. "Daarover moet nog gesproken worden. Het is ook nog niet bekend wie de trainer van AZ Onder 19 wordt. Diegene zal zijn eigen staf meenemen. Ik zal niet doorschuiven. Dat mag niet. Ik heb slechts mijn diploma’s Oefenmeester II en III. Assistent-trainer vind ik voor nu prima. In de toekomst wil ik me wel inschrijven voor Oefenmeester I." Ook bij ASV De Dijk fungeerde hij de afgelopen anderhalf jaar als assistent. "Ik verzamel nu ervaring bij de senioren en junioren. Volgend jaar word ik bij OFC waarschijnlijk ook assistent-trainer. Dan kan ik straks alle kanten op."




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.