Laatste nieuws
15.05Gelukje: AZ op voorsprong door eigen doelpunt van Deijl
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
11.48Te Kloese deelt heerlijke anekdote: 'Hij zei: ík ga mijn contract niet verlengen'
11.42Feyenoord O17 winterkampioen na zege bij AZ
11.41COLUMN: Riante zege met een vlekje
11.35Boel ziet 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.30'Alonso aan zijden draadje bij Real: spoedvergadering, naam Klopp valt intern'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
10.30Feyenoord wacht nog pittige clashes: dit is het volledige programma in 2025/'26
Resultaten x
Binnenland

Schöne & Dolberg over het WK, Ajax, pizza's en een tafelplaat sjouwen

Bij Ajax beleefden ze een erg teleurstellend en emotioneel seizoen. Toch kregen Lasse Schöne en de van een voetblessure herstelde Kasper Dolberg een uitnodiging van de Deense bondscoach Age Hareide voor het WK. Een dubbelinterview met de Amsterdamse Danish Dynamite over een afhaalchinees, graffiti, eenzaamheid en hun onderlinge band. “Ik ben absoluut géén vaderfiguur voor Kasper.”
29-06-2018 07:00 door Steven Kooijman

Zie de één (Schöne) praten en de ander (Dolberg) vooral luisteren. Dolberg en Schöne verschillen als dag en nacht, maar toch hebben de Denen een warme band met elkaar. Schöne: “Het is volstrekt logisch dat je als landgenoten automatisch meer met elkaar optrekt. Vorig seizoen meer dan afgelopen seizoen. Tijdens de Europa League lagen we bijvoorbeeld bij elkaar op de kamer, hebben we veel met elkaar gepraat.”

Pizza's en Chinees

Waar Schöne bij zijn komst naar Amsterdam al jaren in Nederland woonde, daar arriveerde Dolberg, zo groen als gras, op zijn zeventiende bij Ajax. “Voor mij was het supergoed dat Lasse er was. Ik kon met al mijn vragen bij hem terecht. Ook als ik ergens mee zat kon ik met hem praten. Maar sinds Rasmus Kristensen bij Ajax is gekomen, trek ik meer met hem op.” Schöne: “Logisch ook. Ik heb een vrouw, twee kinderen, woon verder weg ook. Ik heb een ander leven dan die twee gasten. Het is prettig dat ze elkaar hebben, hoeven ze niet alleen te eten. Kunnen ze lekker samen koken.”

Bij die laatste zin kijkt Schöne licht spottend. Dolberg kan een glimlach niet onderdrukken. Schöne: “Da’s waar ook, Kasper en Rasmus koken niet.” Dolberg: “Ik had tot een paar weken geleden inderdaad nog nooit gekookt. Maar de laatste tijd hebben we het een paar keer geprobeerd. Pasta en kip. Met ketchup. Best prima eigenlijk. We hadden van alle kanten het verwijt gekregen dat we alleen maar eten bestelden of buiten de deur gingen eten. Mijn moeder zei: ‘Kijk eens in die kookboeken die ik voor je gekocht heb’.” Schöne: “Dat take away-food is wel een stuk gezonder geworden. Toen ik net in Nederland was, kon je alleen pizza’s en Chinees bestellen.”

Uit handen van ontwerper Floor Wesseling kregen Schöne en Dolberg twee shirts samengesteld uit tenues van Ajax en de Deense nationale ploeg.

Rolverdeling

Begin bij dertiger Schöne overigens niet over een mentorschap of vaderfiguur. “Nee, alsjeblieft niet! Ik heb thuis al twee kinderen. Weet je wat het is: als je een jonge ploeg hebt waarin een paar oudjes rondlopen, dan vallen zulke termen te pas en te onpas. Ik heb het te vaak gelezen. Vaderfiguur, mentor… Het klinkt niet alleen lullig, het is nog overdreven ook. Je helpt elkaar waar nodig, in en buiten het veld. Soms ook omgekeerd.”

Dolberg sluit haast on-Dolbergs af. Met een anekdote. “Ik ben welgeteld één keer bij Lasse thuis geweest. Dacht aan een ontspannen middagje. Maar wat bleek: ik moest helpen tillen.” Schöne: “Een tafelplaat, kon ik niet in mijn eentje.” Dolberg: “Nee, geen mens. Dat ding woog vijfhonderd kilo! Bleek Lasse negen gasten te hebben geregeld om te sjouwen. Negen man!” Schöne: “Kon je eindelijk eens iets terugdoen voor mij.”

Lees het volledige dubbelinterview met de Ajacieden Lasse Schöne en Kasper Dolberg in de nieuwe ELF Voetbal, vanaf nu verkrijgbaar! Daarin ook aandacht voor Jaap Stam, Daishawn Redan, Mauro Júnior, aanstormende talenten van Feyenoord, Cristian Chivu, Alireza Jahanbaksh, een fotoreportage bij FC Emmen en transferbloopers.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.