Laatste nieuws
06.20Heracles-uitblinker hoopt club 'veel geld' op te brengen: 'Goed als ik stap maak'
06.10Moet Oranje op WK vrezen voor uitblinkende Japanners in eredivisie?
00.40De avond van Tengstedt: spits maakt eerste treffer in dienst voor Feyenoord
00.19De snoeiharde tackle op Weghorst in beeld: Ajax-spits haalt verhaal bij vierde man
00.15Dick Advocaat blikt terug op bliksemvertrek: 'Die aanbieding kon ik niet weigeren'
00.10Boskamp kiezelhard over keuze voor ander land: 'Waardeloos, je bent hier opgeleid'
00.07De beelden: Drommel helpt Sparta met clean sheet aan zege op NAC
00.05Van Hooijdonk voorziet Feyenoord-uitblinker van advies: 'Voor beide kampen beter'
00.00Emotie en euforie: Neymar viert lijfsbehoud Santos met fans

Gisteren

23.57Feyenoord stelt nieuwe medewerker op non-actief
23.41'Deze man heeft geen plaat voor zijn kop, maar een hele garagedeur'
23.37PSV domineert de Eredivisie op alle fronten
23.36Van Hooijdonk ziet probleem voor Oranje: 'Poule geen probleem, maar daarna...'
23.35Farioli slaat terug na bekeruitschakeling: FC Porto wint overtuigend
23.25Kieft kijkt met verbazing naar ex-Ajax-ster: 'Dacht dat hij de top zou halen'
23.25ESPN-analisten unaniem over 'harde tackle' op Ajax-spits Weghorst: 'By far!'
23.25El Ahmadi geniet: 'Hij is misschien wel de beste middenvelder van de Eredivisie'
23.20Real Madrid loopt rood aan en incasseert tegen Celta tweede nederlaag
23.20WK-clash met Mo Salah op het programma: 'Het zal fijn zijn om hem opnieuw te zien'
23.05Negen man Real Madrid verliest van Celta de Vigo: FC Barcelona loopt uit
22.48Aanvalstrio Napoli, inclusief Lang, ook in topper tegen Juventus van grote waarde
22.37Højlund schittert: Napoli wint beladen kraker van Juventus
22.26Oosting wint dankzij uitblinkende Janssen ook eerste competitieduel met Antwerp
22.17Slot en Wiegman bij laatste drie voor titel Coach van het Jaar
22.05Perez haalt uit naar Eredivisie-trainer: 'Tótaal geen respect voor arbitrage'
22.01Geen degradatie voor Neymar: Santos wint cruciaal laatste duel
21.35'Extra station' Timber houdt Steijn uit de basis: 'Hij is de betere speler'
21.30El Ahmadi looft 'type Ødegaard' bij PSV: 'Zó comfortabel, echt een kwaliteit'
21.28Wijndal zorgt voor hilariteit: 'Die heeft het WK nog niet uit zijn hoofd gezet'
21.06'Interne oorlog bij Manchester United: Scholes persona non grata in kleedkamer'
21.05'Het kan niet zo zijn dat je met deze kwaliteiten onder Ajax staat'
21.02Hoefkens ziet 'bijna perfect' NAC verliezen van Sparta: 'Dat ga ik ze laten zien'
21.00Van den Brom lyrisch over Twente-uitblinker: 'Hoorde dat hij niet kan verdedigen'
20.41Wondergoal van 'Rafael van der Vaart 2.0' helpt HSV aan zege op Bremen in derby
20.33'Liverpool-bestuur kiest duidelijk partij na clash tussen Slot en Salah'
Resultaten x
Binnenland

Oud-Ajacied Jordi Bitter: "Op EK voor politieteams gezien dat ik nog meekan"

Hij is van de generatie Memphis Depay, Karim Rekik en Nathan Aké. Speelde ook met die jongens samen in vertegenwoordigende jeugdelftallen van de KNVB. Maar waar de huidige sterren van het Nederlands elftal een zomer bijtanken, speelt Jordi Bitter (24) op het EK voor politieteams in Tsjechië. "Een half jaar nadat ik stopte met profvoetbal heb ik het kunnen accepteren."
28-06-2018 20:03 door Cas Broxterman

Het riedeltje vragen over waarom hij in godsnaam is gestopt als profvoetballer om bij DTS in de derde klasse te gaan voetballen, kan hij inmiddels dromen. Als een van de veelbelovende aanvallers van Ajax had het allemaal heel anders kunnen lopen voor Jordi Bitter. Reden om te stoppen: een reeks van blessures. "Mijn lichaam was niet sterk genoeg. Na de zoveelste tegenslag besloot ik om het profvoetbal vaarwel te zeggen."

Op dat moment had hij de jeugdopleiding van Ajax net een jaar achter zich gelaten voor Almere City FC. Hij speelde er samen met onder meer Vincent Janssen, die tegenwoordig Oranje-international is. Op 1 juli 2015 liep zijn contract bij Almere af en zette hij de opvallende stap naar DTS. Daar begint hij na de zomerstop aan zijn vierde seizoen. "En het vierde jaar zonder blessures", berekent hij. "Dat is voor mij het belangrijkst."

Amsterdamse tongval

Hij vond in Oudkarspel het plezier in voetballen terug. DTS is een club met veel vrienden die hem wisten te overtuigen. Toch woont hij tegenwoordig weer in Amsterdam, de stad waar hij geboren is. Zijn tongval verraadt dat de liefde voor Amsterdam nooit uit zijn hart verdwenen is. Hij verdient in die stad nog steeds zijn geld. Niet meer als profvoetballer, maar als politieagent.

Al snel werd ook op zijn nieuwe werk het talent voor voetballen ontdekt. Bitter hield in het begin steeds de boot af als hij werd gevraagd om het Nederlands Politie Elftal te vertegenwoordigen. Totdat het team voorafgaand aan het EK 2018 in Tsjechië met een lijst aan afzeggingen kwam te zitten. "Toen heb ik 'ja' gezegd. Ik wilde wel eens zien of ik nog op een aardig niveau mee zou kunnen. Er zitten in de selectie veel jongens uit de top van het amateurvoetbal. Als jongen uit de derde klasse moet je daar wel weer even aan wennen."

Maar de intensiteit van het voetbal bevalt hem. "Ik heb hier nu drie dagen gevoetbald, tegen Engeland, Duitsland en Finland, en mijn lichaam reageert heel goed", vertelt hij via de telefoon aan ELF Voetbal. Zo goed gaat het zelfs, dat 'die jongen uit de derde klasse' inmiddels ook op het EK voor politieteams is ontdekt als veel scorende speler. "We spelen 4-4-2 en het team is zo ingesteld dat de spitsen
hun werk optimaal kunnen doen. Daardoor heb ik zowel tegen Duitsland als Finland een goal en een assist kunnen geven."

Teleurstelling in Mexico

Het zorgt ervoor dat Bitter kriebels krijgt. Dan kan hij terugblikken op hoe hij deelnam met Oranje onder 17 op het WK in Mexico. Hoe hij inviel voor Memphis Depay in de belangrijke groepswedstrijd tegen Noord-Korea. Er zaten 29.000 mensen op de tribune. Van die wedstrijd zijn nog steeds beelden te zien op YouTube. Destijds stelde de Onder 17-ploeg teleur: de Europees kampioen overleefde de groepsfase niet. Tegen de Noord-Koreanen werd met 1-1 gelijk gespeeld.

 

Met het Nederlands Politie Elftal kan Jordi Bitter deze zomer veel meer succes boeken. Door zijn grote aandeel in de score plaatste het team zich voor de halve finale van het EK. "Ik heb hier kunnen zien dat ik nog meekan op een hoger niveau dan de derde klasse", vertelt hij. "Voor komend seizoen heb ik mijn woord al gegeven aan DTS. Ook al word ik regelmatig gebeld door leuke clubs of ik daar zou willen komen voetballen. Ik ben 24 en voel me nog jong. Ik sta in de toekomst overal voor open. Het lijkt me leuk om nog eens te kijken of ik het in de tweede divisie zou redden."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.