Laatste nieuws
05.40Robin van Persie straft Anis Hadj Moussa bij PSV – Feyenoord: ‘Hij moet maar voelen’
01.41Obispo: "We willen allemaal zo snel mogelijk kampioen worden"
01.32St. Juste na zware rentree: "Ik wilde er staan"
01.15Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.13Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.07Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
01.05Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
00.53Grim zakt gemiddeld onder Heitinga: "We missen routine"
00.30De domper voor Ajax: Zagré schiet Excelsior met knappe goal naar gelijkspel
00.29Supporters wachten tevergeefs op spelersbus
00.12Zinchenko zocht contact met Timber over Ajax
00.10'Gezien het recente verleden bij Ajax weet je dat het nog kan misgaan'
00.10Slegers' Arsenal wint eerste wereldbeker voor clubs, Miedema scoort voor City
00.10De vroege knock-out van Feyenoord: PSV binnen 17 minuten op rozen in topper
00.00Ajax kan hopen op terugkeer: 'Kanté vertrekt naar Feneberahçe'

Gisteren

23.56Kieft geeft NEC transferadvies rond Sano: 'Nóóit aan Ajax verkopen'
23.50'Liverpool verrast en telt 70 (!) miljoen neer voor nieuwe Slot-versterking'
23.40Domper voor Real Madrid: 'Bellingham weken aan de kant met blessure'
23.32Janssen verwacht verrassing in Eredivisie: 'Ze waren heer en meester'
23.31Depay en Corinthians winnen verrassend Supercup ten koste van Flamengo
23.25Perez begrijpt Ajax-interesse: 'Hij speelde zijn beste wedstrijd'
23.20Rode kaart voor Feyenoord niet begrepen: 'Duidelijk dat hij het niet bewust doet'
23.05Real Madrid boekt benauwde zege op Rayo, koploper Inter langs Cremonese
23.05Samenvattingen eredivisie: PSV overklast Feyenoord, goals Godts niet genoeg voor Ajax
23.05Kieft maakt zich zorgen om positie Van Persie: 'Gaat moeilijk verhaal worden'
23.00Verbijstering bij Perez om Eredivisie-topclub: 'Dat viel het meeste tegen'
22.58Fulham, Pepi én PSV akkoord op één voorwaarde
22.55Perez en Kwakman loven 'dappere' PSV-verdediger: 'Duikt overal in met zijn hoofd'
22.48Feyenoord afgekraakt na debacle tegen PSV: 'Een hele matige middenmoter'
22.37'PSV en Fulham akkoord over megatransfer Pepi, nog één obstakel voor deal'
22.25Invaller Mühren helpt Volendam aan punt tegen tiental Go Ahead
22.21Langstzittende trainer in Jupiler Pro League verdwijnt: Anderlecht ontslaat Hasi
22.15Corinthians en Memphis kloppen Flamengo en pakken Braziliaanse Supercup
22.14Atlético Madrid kaapt deal rond Afrika Cup-ster en meldt akkoord over transfer
22.05Van Persie keihard: 'Heel erg teleurstellend hoe wij ons hebben gepresenteerd'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Oud-Ajacied Jordi Bitter: "Op EK voor politieteams gezien dat ik nog meekan"

Hij is van de generatie Memphis Depay, Karim Rekik en Nathan Aké. Speelde ook met die jongens samen in vertegenwoordigende jeugdelftallen van de KNVB. Maar waar de huidige sterren van het Nederlands elftal een zomer bijtanken, speelt Jordi Bitter (24) op het EK voor politieteams in Tsjechië. "Een half jaar nadat ik stopte met profvoetbal heb ik het kunnen accepteren."
28-06-2018 20:03 door Cas Broxterman

Het riedeltje vragen over waarom hij in godsnaam is gestopt als profvoetballer om bij DTS in de derde klasse te gaan voetballen, kan hij inmiddels dromen. Als een van de veelbelovende aanvallers van Ajax had het allemaal heel anders kunnen lopen voor Jordi Bitter. Reden om te stoppen: een reeks van blessures. "Mijn lichaam was niet sterk genoeg. Na de zoveelste tegenslag besloot ik om het profvoetbal vaarwel te zeggen."

Op dat moment had hij de jeugdopleiding van Ajax net een jaar achter zich gelaten voor Almere City FC. Hij speelde er samen met onder meer Vincent Janssen, die tegenwoordig Oranje-international is. Op 1 juli 2015 liep zijn contract bij Almere af en zette hij de opvallende stap naar DTS. Daar begint hij na de zomerstop aan zijn vierde seizoen. "En het vierde jaar zonder blessures", berekent hij. "Dat is voor mij het belangrijkst."

Foto:

Amsterdamse tongval

Hij vond in Oudkarspel het plezier in voetballen terug. DTS is een club met veel vrienden die hem wisten te overtuigen. Toch woont hij tegenwoordig weer in Amsterdam, de stad waar hij geboren is. Zijn tongval verraadt dat de liefde voor Amsterdam nooit uit zijn hart verdwenen is. Hij verdient in die stad nog steeds zijn geld. Niet meer als profvoetballer, maar als politieagent.

Al snel werd ook op zijn nieuwe werk het talent voor voetballen ontdekt. Bitter hield in het begin steeds de boot af als hij werd gevraagd om het Nederlands Politie Elftal te vertegenwoordigen. Totdat het team voorafgaand aan het EK 2018 in Tsjechië met een lijst aan afzeggingen kwam te zitten. "Toen heb ik 'ja' gezegd. Ik wilde wel eens zien of ik nog op een aardig niveau mee zou kunnen. Er zitten in de selectie veel jongens uit de top van het amateurvoetbal. Als jongen uit de derde klasse moet je daar wel weer even aan wennen."

Foto:

Maar de intensiteit van het voetbal bevalt hem. "Ik heb hier nu drie dagen gevoetbald, tegen Engeland, Duitsland en Finland, en mijn lichaam reageert heel goed", vertelt hij via de telefoon aan ELF Voetbal. Zo goed gaat het zelfs, dat 'die jongen uit de derde klasse' inmiddels ook op het EK voor politieteams is ontdekt als veel scorende speler. "We spelen 4-4-2 en het team is zo ingesteld dat de spitsen
hun werk optimaal kunnen doen. Daardoor heb ik zowel tegen Duitsland als Finland een goal en een assist kunnen geven."

Teleurstelling in Mexico

Het zorgt ervoor dat Bitter kriebels krijgt. Dan kan hij terugblikken op hoe hij deelnam met Oranje onder 17 op het WK in Mexico. Hoe hij inviel voor Memphis Depay in de belangrijke groepswedstrijd tegen Noord-Korea. Er zaten 29.000 mensen op de tribune. Van die wedstrijd zijn nog steeds beelden te zien op YouTube. Destijds stelde de Onder 17-ploeg teleur: de Europees kampioen overleefde de groepsfase niet. Tegen de Noord-Koreanen werd met 1-1 gelijk gespeeld.

 

Met het Nederlands Politie Elftal kan Jordi Bitter deze zomer veel meer succes boeken. Door zijn grote aandeel in de score plaatste het team zich voor de halve finale van het EK. "Ik heb hier kunnen zien dat ik nog meekan op een hoger niveau dan de derde klasse", vertelt hij. "Voor komend seizoen heb ik mijn woord al gegeven aan DTS. Ook al word ik regelmatig gebeld door leuke clubs of ik daar zou willen komen voetballen. Ik ben 24 en voel me nog jong. Ik sta in de toekomst overal voor open. Het lijkt me leuk om nog eens te kijken of ik het in de tweede divisie zou redden."




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.