Laatste nieuws
11.25Sander Schimmelpenninck haalt uit naar AnneKee de Ligt: 'Dwangarbeid, nu'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.22Boel zit 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Valente heen bij Oranje'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
10.30Feyenoord wacht nog pittige clashes: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.29Kieft 'verrast': 'Hij kan beter koppen dan Weghorst, die veel langer is'
10.15PSV is bijna winterkampioen: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.09Martijn Meerdink lyrisch: 'Hij laat elke week zien dat hij bij Oranje hoort'
10.00Rooney snapt uitbarsting Salah niet: 'Heeft het helemaal verkeerd aangepakt'
10.00Eredivisie-flops: PEC-trio na slachting in De Kuip, Ajax-hulpje Fortuna levert duo
09.55Afellay en Van Hooijdonk oneens over Ajax-talent: 'Nieuw wonderkid is opgestaan..'
09.40Vier jaar cel voor vrouw die Heung-min Son afperste met nepecho
09.40Live Transfers: Idzes kan nieuwe stap maken, Liverpool kijkt naar Konaté-vervanger
09.30Neymar emotioneel na degradatiestrijd: 'Ik had de kracht niet meer'
09.23'Ajax nadert akkoord met talent die al op radar Europese topclubs verscheen'
09.10Onvrede bij AZ groeit na nieuw puntverlies: 'Moeten veel harder zijn tegen elkaar'
09.05'Liverpool houdt Salah mogelijk buiten selectie, volste vertrouwen in Slot'
09.00VP's Elftal van de Week: Feyenoord en PSV gedeeld hofleverancier, ook één Ajacied
08.57'AC Milan ziet aanvoerder van Indonesië als mogelijke winteraanwinst'
08.50Spaanse pers genadeloos: 'Real Madrid zakt door de ondergrens'
08.36Kieft en Van Hooijdonk bewieroken Valente: 'Dit is zeldzaam, een sensatie'
08.25'Schouten beste speler van Eredivisie, Feyenoord heeft kroonjuweel, hoop Ajax'
08.10Voormalig VVV-trainer en international Glen De Boeck (54) overleden
08.00WK voetbal 2026: ontdek hier alle groepen en het volledige speelschema
08.00Driessen laakt 'naïve' Eredivisie: 'Vol van zwakke broeders en onervaren coaches'
07.43'De voetbalvulkaan die NAC zo vaak bleek, staat op het punt van uitbarsten'
07.40'Iedereen bij Ajax beter dan gros van de spelers, heeft met vertrouwen te maken'
07.28WK-loting Oranje opnieuw bekeken: 'Nederland heeft dan toch slecht geloot'
07.25Aangrijpend moment bij FC Porto: concurrent De Jong draagt goal op aan Nederlander
07.15Steun voor Timber: 'Van Bijlow eist niemand dat, als Feyenoord dat zelf wel wil'
06.55Kieft baalt van Ajax-invaller: 'Dachten dat hij ster zou worden, maar slap gedoe'
Resultaten x
Binnenland

Interview Frenkie de Jong: "Grote kans dat ik dit seizoen bij Ajax blijf"

Zijn naam wordt al de hele zomer gelinkt aan FC Barcelona. Frenkie de Jong (21) focust zich ondertussen op zijn rol bij Ajax. Hij kan niet in de toekomst kijken, zegt De Jong, maar de kans is groot dat hij ook dit seizoen in Amsterdam blijft. De middenvelder uit Arkel hoopt met Ajax de groepsfase van de Champions League te bereiken.
09-08-2018 10:00 door

Het is dinsdagavond even voor half elf 's avonds in Luik als Frenkie de Jong het zweet van zijn voorhoofd veegt. In een donkerblauw-beige trainingstenue van Ajax, polo en korte broek, staat hij de benauwde mixed zone van Maurice Dufrasnestadion van Standard de Liège. De thermometer gaf vanavond tijdens de heenwedstrijd van de derde voorronde van de Champions League tussen Standard en Ajax meer dan dertig graden aan. 78 minuten deed De Jong mee. Vanaf de bank zag hij Standard Luik in minuut 90+4 via een strafschop op 2-2 komen.

FC Barcelona

Er is nog een lange weg te gaan richting de groepsfase van de Champions League: de return tegen Standard in de Johan Cruijff ArenA en (wanneer Standard wordt uitgeschakeld) twee duels in de Play-Offs tegen Slavia Praag of Dinamo Kiev. De laatste keer dat Ajax actief was in de groepsfase van de Champions League was in het seizoen 2014/15. Sindsdien ging het drie keer mis op weg naar het hoofdtoernooi: twee keer in de derde voorronde (Rapid Wien en OGC Nice) en een keer in de Play-Offs (FK Rostov).

Bij een uitschakeling zou Ajax, volgens het Spaanse Sport, bereid zijn om Frenkie de Jong naar FC Barcelona te laten gaan. De Catalanen zouden een bod van vijftig miljoen euro hebben uitgebracht. Op de dinsdagavond in Luik lacht De Jong als een mogelijke transfer ter sprake komt. "Dat er interesse is, is inmiddels wel bekend, maar ik ben nog altijd speler van Ajax. Verder kan ik er nu niet veel over zeggen. De focus ligt op Ajax: het bereiken van de Champions League en de start van het seizoen in de Eredivisie", aldus De Jong tegen ELF Voetbal.
"Zeker weet je het nooit, maar er is een grote kans dat ik dit seizoen bij Ajax blijf. Ik wil heel graag met Ajax de Champions League in."

"Het is al een tijd geleden dat Ajax in de groepsfase speelde. Er is nog een lastige weg te gaan. Volgende week moeten we het afmaken tegen Standard en als we doorkomen volgen nog twee wedstrijden. Dan moeten we het weer laten zien. De verwachtingen zijn misschien nog hoger dan voorgaande jaren, nu ook met de komst van Dusan Tadic en Daley Blind. Maar druk is er altijd bij een grote club als Ajax. Het voelt wel heel lekker om met gasten als Dusan en Daley het veld op te gaan, ook vanavond. Zij hebben veel ervaring en geven de rest van het team meer vertrouwen. We hebben een hele sterke, uitgebalanceerde selectie waarmee we zeker mooie dingen kunnen bereiken", zegt De Jong, die het slot van vorig seizoen miste door een blessure, maar inmiddels weer een basisplaats heeft bij het Ajax van Erik ten Hag.



Klus klaren

In de Champions League-wedstrijden tegen Sturm Graz speelde De Jong centraal in de verdediging naast Matthijs de Ligt, dinsdag tegen Standard stond hij centraal op het middenveld. "Van nature ben ik meer een middenvelder dan verdediger, dus ik vind het lekkerder om op het middenveld te spelen. Met het oog op het vervolg van mijn carrière is die positie voor mij ook beter, denk ik. Ik ben vier tot vijf maanden uit de roulatie geweest met mijn blessure, maar ben nu op weg om weer topfit te worden. In de voorbereiding heb ik twee keer een helftje gespeeld en daarna twee keer negentig minuten tegen Sturm Graz. Tegen Standard begon ik na rust mijn benen wel te voelen. Misschien ook door de hitte."

Volgende week hoopt De Jong met Ajax Standard te elimineren, na het gelijkspel in Luik. "Zij zijn misschien vanavond de morele winnaar omdat ze van een achterstand terugkomen. Maar als je het nuchter bekijkt staan wij op een voorsprong. Bij een 0-0 of 1-1 bij ons zijn we ook door. Maar we moeten in de ArenA gewoon het initiatief pakken en winnen. We moeten de klus gaan klaren. We waren hier na rust misschien iets te gemakzuchtig. Daardoor kwam Standard weer terug in de wedstrijd, met het publiek erachter. Je weet het van tevoren nooit zeker, maar ik heb een goed gevoel over de return van volgende week. Ja hoor, daar ben ik vast nog bij", reageert De Jong lachend.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.