Laatste nieuws
08.06Live Transfers: Voormalig Ajax-goalie op radar van Arsenal, Dumfries naar PL?
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
22.25Spits Kaars helpt St. Pauli met eerste Bundesligatreffers aan zege: 'Heel bijzonder'
Resultaten x
Binnenland

Hoe Ryan Babel zijn tweede jeugd beleeft bij het Nederlands elftal

Toen Ryan Babel (31) in maart 2005 in Oranje debuteerde tegen Roemenië was Matthijs de Ligt vijf jaar en Steven Bergwijn zeven. In oktober 2017 haalde Dick Advocaat Babel na zes jaar afwezigheid weer bij het Nederlands elftal. Hij was verrast, maar is als oudste speler in het vernieuwde Oranje van Ronald Koeman een vaste waarde. Babel over zijn interlandcarrière, vloggen en zijn toekomst.
13-12-2018 10:00 door

Met Ryan Babel als de oudste speler in de selectie bereikte bondscoach Ronald Koeman in november de finaleronde van de Nations League, in juni in Portugal. Samen met Jasper Cillessen was hij de enige speler geboren in de jaren '80. “Het is een andere tijd dan in mijn beginjaren bij Oranje. Alles is anders. Ik kwam binnen als een jonge speler die zijn strepen moest verdienen. Het was aanpoten om erbij te blijven. Iedereen speelde bij een topclub. Je moest in topvorm zijn om alleen al geselecteerd te worden", aldus Babel in de nieuwe editie van ELF Voetbal, nu in de winkel.

"In mijn eindfase bij Liverpool speelde ik minder en dat werd toen tegen mij gebruikt. Ik had het idee dat ik op EURO2012 van waarde had kunnen zijn. Als je thuis zit hoop je natuurlijk dat Oranje het goed doet, maar je merkt dat je gevoel bij Oranje minder wordt als je er niet bij bent. Je bent minder op de hoogte van wat er speelt. Onbewust ben je vooral met jezelf bezig. Met je eigen leven en carrière", aldus de inmiddels 54-voudig international.



Nieuw tijdperk

In oktober 2017 keerde Babel, na vijf jaar en elf maanden, weer terug bij Oranje. "Dat was heel verrassend. En weer wennen. Veel jongens met wie ik heb gespeeld waren er niet meer. Alleen Wesley Sneijder en Arjen Robben. Verder was het een nieuwe groep. Er waren ook wat regels veranderd. Ik keek om me heen, om te zien hoe ik me in zo’n groep moest bewegen. Nu ben ik one of the guys. Ik ben ook vrij makkelijk in de omgang. Die jonge jongens maken nu soms grappen dat ik de oudste ben. Met dit rode haar kunnen ze niet zien of ik grijs word, hè. Ja, ik doe er alles aan om jong te blijven, haha.”

“Ik weet niet of ik me nu volwaardig international mag noemen. Ik ben voorzichtig met denken dat ik nu onder Ronald Koeman altijd erbij zit. We hebben een goede selectie en er zijn jongens niet geselecteerd die ik eigenlijk goed genoeg vind om erbij te hebben. Ik weet ook niet of het helpt dat ik als achttienjarige onder Koeman bij Ajax debuteerde. We hebben elkaar daarna misschien tien of twaalf jaar niet of nauwelijks gezien of gesproken. Koeman kijkt als bondscoach naar welke spelers nu presteren en wie in zijn visie past. Ik denk wel dat ik het een en ander heb bewezen en misschien heb ik nu meer credits bij Oranje. Eerder was ik vaak de zestiende man in de selectie. Ik heb de WK’s van 2006 en 2010 meegemaakt, maar die beleef je vanuit een dug-out heel anders dan op het veld… Hopelijk kan die teller verder oplopen, maar ik ben ook realistisch. Ik ben bij Oranje de laatste van mijn generatie en zit in een nieuw tijdperk. Er zijn veel nieuwe, jonge spelers die aanstalten maken om bij Oranje te komen. Ik ken mijn plek. Mijn contract bij Besiktas loopt na dit seizoen af en ik weet nog niet hoe mijn toekomst eruit gaat zien. Mijn grootste wens voor het nieuwe jaar is dat ik fit blijf en mijn wedstrijden blijf spelen. Zoals ik er nu naar kijk zal het EK in 2020 mijn laatste kans op een eindtoernooi zijn. Het zou mooi zijn als ik dat nog kan meemaken. Dan ben ik meer dan tevreden.”

Lees in de nieuwste editie van ELF Voetbal het volledige interview met Oranje-international Ryan Babel. Verder ook veel aandacht voor ELF Voetballer van het Jaar Matthijs de Ligt, Steven Bergwijn, Hakim Ziyech, Shota Arveladze en Tahith Chong. ELF Voetbal 12 ligt nu in de winkel!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.