Laatste nieuws
11.15Valentijn Driessen: 'Sterling kan Feyenoord twee ton per wedstrijd kosten'
11.10Van onderschatting absoluut geen sprake bij PSV: 'En dan zegt iedereen...'
11.09'PSV springt eruit, NEC doet het goed, verder hoeven we voor niemand bang te zijn'
11.05UEFA wil met VAR terug naar de basis
11.05'Komst Sterling naar Feyenoord heeft mogelijk positieve gevolgen voor Lingard'
10.45Ajax stelt duidelijke doelstelling voor einde van het seizoen: 'Is een vereiste'
10.44AC Milan geniet van Modric: 'Kunnen allemaal iets leren van hem'
10.30Echteld-effect bij AZ: 'Meer pit dan punten'
10.25NEC-transfer kwam in onzekerheid door 'gekkenhuis': 'Ik was best nerveus'
10.22Belgische media: 'Nederlandse trainer al persoonlijk akkoord met Anderlecht'
10.22Hato maakt indruk op Engelse media als 'capabele vervanger van Cucurella'
10.20VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
10.00De gewilde nummer 6 van West Ham United die Rodri aftroeft
09.51Verbazing om misser Delap: 'Waar wacht je dan nog op?'
09.50'Cruijff-adept' García vergeleken met Gattuso: 'Dat moet hij toevoegen bij Ajax'
09.41Hélène Hendriks breekt lans voor Jack van Gelder: 'Dat is gewoon niet waar'
09.31Plug na jongensdroom bij Real Betis ook tevreden met FC Emmen als tegenstander
09.25Duidelijkheid over positie Jans bij FC Utrecht: 'Intern en extern glashelder'
09.18'Heilig van overtuigd dat ik meer dan 20 goals maak voor Nederlandse topclub'
09.15Engelse pers prijst 'inverted back' Hato: 'Sinds Rosenior aan het roer staat...'
09.14PSV na bijna zestig jaar twee keer ten onder tegen promovendus
09.14Voor het eerst sinds maanlanding verliest PSV tweemaal van promovendus
09.05Boel leert bij Go Ahead: 'Je praat met mensen die het vaker hebben meegemaakt'
08.51'Lewandowski streept alvast één mogelijke bestemming weg'
08.30Bosz heeft geen spijt van rust geven aan Saibari: 'Een koe in de kont kijken'
08.28Sterling krijgt 'Anfield-gevoelens' bij Feyenoord
08.28Van der Sar kijkt met vertrouwen naar Ajax-toekomst: 'Soms voel ik me schuldig'
08.20Uitgesproken Dembélé hekelt inzet ploeggenoten na PSG-sof
08.15VI Live: AZ op bezoek bij Excelsior, Liverpool tegen Brighton
08.10'Grote aanwinst' Sterling krijgt lof: 'Ik heb vaak zijn achterkant gezien'
08.00Edwin van der Sar: 'We hebben een tweede kans in het leven gekregen'
07.54Vink ziet bijzondere statistiek Grim bij Ajax: 'Dat is toch wel gek, hè'
07.35Bosz tilt niet zwaar aan discussie bij PSV: 'Dan heb je mij niet zien spelen'
07.30Kranten laken 'erbarmelijk' PSV aan De Dijk: 'Dicteren als een balpen zonder inkt'
07.30Perez schrijft 'absolute wanprestatie' PSV toe aan egoïsme en verkeerde keuzes
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Wie grijpt het laatste Champions League-ticket in de Franse Ligue 1?

De meest lucratieve en grootste competitie van Europa is nog niet ten einde, want op zaterdag 26 mei spelen Real Madrid en Liverpool de finale van 2018. Exact een maand later vangt de editie van 2018/19 alweer aan. In Frankrijk kwalificeren de twee hoogst geëindigde clubs zich voor de poulefase en start de nummer drie in de voorronde. Dus wie-o-wie dingt er in de bloedstollende laatste speelronde naar de groepsfase in de Franse Ligue 1?
19-05-2018 12:00 door Marc Gunterman

AS Monaco

De club uit het vorstendom Monaco met het minimalistische Stade Louis II speelt sinds de intrede van de oliesjeiks bij PSG in de kielzog van de Parijse club. Echter veroverden de Monegasken in het seizoen 2016/17 de prestigieuze landstitel in de Ligue 1. Met liefst 95 punten en een doelsaldo van 107-31 eindigde het acht punten boven de hoofdstedelingen en pakte het de achtste landstitel in de clubgeschiedenis.

Trainer Leonardo Jardim creëerde de voorbije seizoenen een machine die moeilijk te verslaan was. De vleugelbacks Djibril Sidibé en Benjamin Mendy zorgden voor verrassende en aanvallende rushes over de flanken. Daaronder controleerden Fabinho en Tiemoué Bakayako het Monegaske middenveld. Zij vormden een schild voor de defensie. Het hart van de verdediging van Monaco werd ingevuld door de Pool Kamik Glik en de Braziliaan Jemerson. Radamel Falcao en wonderkind Kylian Mbappé zorgden bovendien samen voor de helft van de doelpuntenproductie. De ervaren Kroatische doelman Danijel Subasic was bovendien een sta-in-de-weg voor menig Ligue 1-tegenstander. In de laatste wedstrijd van het huidige seizoen speelt AS Monaco uit bij AC Troyes. De promovendus dat nog een minuscule kans heeft op overleving in de Ligue 1, lijkt te moeten vrezen voor de derde degradatie in vier jaar tijd. De achterstand op de veilige plaatsen is niet meer te bereiken, maar de nacompetitieplaats, waar Toulouse op dit moment op staat, is wél te overzien. Een punt bedraagt het verschil tussen directe degradatie en nacompetitievoetbal. AS Monaco móet sowieso winnen in Troyes, want een gelijkspel kan ze wellicht gaan opbreken. 

Foto:

Olympique Lyon

De club uit het zuiden van Frankrijk met het nieuwe Parc Olympique Lyonnais en afgelopen week nog gastheer was voor de Europa League-finale, ontvangt OGC Nice. De club aan de Côte d'Azur kan in theorie nog directe plaatsing voor Europa League-voetbal veiligstellen, maar moet dan afwachten wat Stade Rennes doet tegen Montpellier. De ploeg met Nederlanders Memphis Depay en Kenny Tete in de gelederen heeft tegen OGC Nice alleen baat bij een driepunter. En dan nog is het afhankelijk wat AS Monaco doet. Een ding is zeker. Bij winst speelt Olympique Lyon na de zomer sowieso Champions League-voetbal. Echter zal het dan in de laatste voorronde instromen. Het duel tussen Olympique Lyon en OGC Nice kent zodoende veel belangen. Net als dat AC Troyes - AS Monaco dat is.

Olympique Marseille

Olympique Marseille. Er is de afgelopen dagen genoeg over geschreven. Met Dimitri Payet als oogappel van de selectie, greep L'OM tegen Atlético Madrid opnieuw naast een Europese prijs. Hierdoor blijft de teller staan op slechts één Europese prijs, de CL-winst in 1993 versus AC Milan. Het knaagt aan de club. Telkens lijkt Olympique Marseille net te kort te komen. Ook in de Franse competitie wachten ze al acht jaar op de landstitel. Een van de meest geliefde en gesteunde clubs uit Frankrijk kan in theorie nog de groepsfase van het miljardenbal bereiken, maar dan moeten Olympique Lyon en AS Monaco allebei verliezen. L'OM moet dan in het eigen Stade Vélodrome tegen het veilig gespeelde Amiens minimaal vier doelpunten maken. Of dat gaat lukken na de teloorgang in de Europa League-finale en zonder sterkhouder Payet, is nog maar de vraag. Wellicht kan het duel ook als motivator werken voor de mannen van trainer Rudi Garcia. 

Foto:

Alle duels, in speelronde 38 van de Franse Ligue 1, vangen om 21.00 uur aan.

 




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.