Laatste nieuws
17.55Oud-Feyenoord- en PSV-speler keert terug als assistent en begint aan KKD-avontuur
17.49PSV-middenvelder voorzien van advies: 'Moet naar Premier League of hier blijven'
17.43Infantino: 'Tickets die voor twee miljoen te koop staan, kosten geen twee miljoen'
17.43'Flick zet bijna krabbel onder nieuw contract, Becker blijft bij Mainz'
17.27VI Live: Bayern München heeft wat goed te maken tegen PSG
17.25Van Basten twijfelt over Oranje en juicht voor ander land op WK: 'Steun hen ook'
17.25Praat mee op VP: Almere City FC - De Graafschap
17.20Romano: Galatasaray hakt knoop door over Noa Lang en koopoptie van dertig miljoen
17.05VP-voetbalkantine: 'Bayern München gaat ten koste van PSG naar de CL-finale'
17.02Nog meer nieuws uit Helmond: Frans krijgt bekende Fin als assistent
16.45'Barça dicht bij definitief vertrek: voormalig wonderkind weg voor miljoenen'
16.44Amerikaanse tv-zender biedt flink loon voor 'ultieme WK-kijker'
16.37Van Basten heeft verrassende favoriet op WK: 'Ik verwacht niet veel van Oranje'
16.37Staat Italiaans voetbal baart Van Basten zorgen: 'Ooit domineerde Italië'
16.36Hans Kraay tipt Feyenoord voor volgend seizoen: 'Waarom zou je daarmee stoppen?'
16.30Haen blikt vooruit op de return: 'We moeten het onszelf nog niet rijk rekenen'
16.18Burgemeester Madrid furieus na uitschakeling Atletico: 'Speelden tegen de UEFA'
16.15Bosz blikt terug en verklaart 'verval': 'Dat blijft dan negatief sudderen'
16.05Ajax-fans kijken met 'tranen in de ogen' naar Farioli: 'Wat een gemiste kans'
16.00Italië rouwt om magische nummer 10: wie was Evaristo Beccalossi?
15.55Piqué betaalt enorm hoge prijs voor ongekende woede-uitbarsting richting arbiter
15.45Waarom Dumfries kampeert in de vijandelijke zestien
15.44'Inter gaat voor renovatie en wil aankloppen bij Liverpool en Spurs'
15.38'Becker blijft bij Mainz, Barça ziet af van dure steunpilaar Inter'
15.25Opvallende beelden van Fortuna Sittard: 'vergeten' spelmaker duikt plots op
15.25'Lukaku en Napoli begraven strijdbijl, twee transferopties genoemd'
15.00Kramer heeft mogelijk laatste duel in Waalwijk gespeeld: 'Ben het levende bewijs'
15.00Een eerste kennismaking met de volgende jonge Spartaan die doorbreekt
14.57Verweij lovend over 'topclausule' bij Ajax: 'Je had hem hier nóóit voor verkocht'
14.54Jesper Gudde over Monzialo: 'Mogelijk al laatste wedstrijd gespeeld'
14.48NAC Breda 'betreurt' vertrek Van Hooijdonk: 'Er heerst grote teleurstelling'
14.46Geschorste Prestianni mist door FIFA-besluit mogelijk start van WK
14.43Lukaku-soap gaat door: breuk met Conte lijkt voor nu geheeld
14.38Real-fans zijn helemaal klaar met Mbappé: 12 miljoen handtekeningen voor vertrek
14.19'FIFA neemt ingrijpend besluit na Prestianni-incident: WK-deelname onder druk'
Resultaten x
binnenland
Foto:

Koen Stam over hoe Jong AZ het eerste probeert na te bootsen

Met zeven jaar ervaring in de jeugdopleiding van AZ weet Koen Stam precies wat er van hem verwacht wordt. Samen met Michel Vonk is hij dit jaar aangewezen om voor de aansluiting van Jong AZ naar het eerste te zorgen. "Dat de uitvoering van de AZ-speelstijl bij het eerste elftal beter is, dat is logisch. Maar als een jongen van ons naar het eerste gaat, moet hij wel al gewend zijn aan de intenties waarmee daar gespeeld wordt. Dat is ons doel."
23-07-2018 07:00 door Cas Broxterman

Gevraagd naar de ambitie van Jong AZ voor komend seizoen, begint de coach gelijk over de ontwikkeling van spelers. Vonk en hij staan samen voor de groep bij het beloftenteam van de Alkmaarders, dat komend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie speelt. Voor Stam is het zijn trainersdebuut in het betaald voetbal. Maar naar erkenning op basis van een leuke notering op de ranglijst is hij niet op zoek. Het gaat er vooral om dat zijn team spelers klaarstoomt voor het eerste elftal.

Geel vs Rood

Eigenlijk is er geen beter kijkje in de keuken te geven dan op de fandag van AZ, afgelopen zaterdag. Twee jeugdige teams van AZ nemen het tegen elkaar op. De meeste spelers van de A-selectie zitten op de tribune vanwege een oefenwedstrijd tegen Zulte Waregem die een dag later wordt gespeeld. Het is 'Team Geel' tegen 'Team Rood' met een duidelijke verdeling.

"Er zit een groot verschil in: bij de gele partij jongens die bij de A-selectie trainen, soms ook meespelen. Bij rood die alleen met de beloften trainen en spelen. Bij rood zie je dan sommige jongens die het hartstikke spannend vinden in zo’n stadion. Het is voor hen de eerste keer. Een Léon Bergsma heeft met Jong Ajax al een jaar in de Jupiler League gespeeld, Joris Kramer ook. Daartegenover staat dus een Joey Jacobs die vorig jaar in de A-junioren heeft gespeeld, die dat ook dit jaar nog mag doen. Dan is deze ervaring voor zo'n jongen heel leerzaam", zegt Stam.

Druk op de A-selectie

In het voorbije seizoen kwam het al geregeld voor dat Jong AZ ineens een aantal spelers doorschoof naar het eerste. Sterker nog, Teun Koopmeiners begon zijn seizoen er. Die is nu al maanden een vaste waarde in het eerste. Nu AZ ook weer Europees gaat voetballen, zal dat de druk op de A-selectie verhogen. 

"Dan zullen er jongens uit dat gele team, die al meetrainen, hoogstwaarschijnlijk vaker met het eerste meegaan en is de kans groot dat wij jongens uit het rode team nodig hebben bij Jong AZ", weet Stam. "Of je nou speler A of speler B bent die vandaag op het veld staat, je moet weten wat je te doen staat. Op het moment dat we een half seizoen onderweg zijn, en er gaan vier jongens bij ons weg, gaat dat waarschijnlijk ten koste van ons beloftenelftal. Maar dat ze er direct kunnen staan in het eerste, is ons doel en dus het belangrijkst."

In de voorbereiding op het nieuwe seizoen ziet Stam terug dat de aanpak tevredenheid schept bij alle betrokkenen. Ongeacht het resultaat. "Afgelopen week tegen Emmen was technisch directeur Max Huiberts heel blij met de manier waarop we speelden. De manier waarop we een ploeg uit de eredivisie continu onder druk hebben gezet. Dan mag je fouten maken, maar genieten we vooral van de intensiteit en de intenties waarmee is gespeeld. Want dáár gaat het ons dus om."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.