Laatste nieuws
11.25Sander Schimmelpenninck haalt uit naar AnneKee de Ligt: 'Dwangarbeid, nu'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.22Boel zit 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Valente heen bij Oranje'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
10.30Feyenoord wacht nog pittige clashes: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.29Kieft 'verrast': 'Hij kan beter koppen dan Weghorst, die veel langer is'
10.15PSV is bijna winterkampioen: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.09Martijn Meerdink lyrisch: 'Hij laat elke week zien dat hij bij Oranje hoort'
10.00Rooney snapt uitbarsting Salah niet: 'Heeft het helemaal verkeerd aangepakt'
10.00Eredivisie-flops: PEC-trio na slachting in De Kuip, Ajax-hulpje Fortuna levert duo
09.55Afellay en Van Hooijdonk oneens over Ajax-talent: 'Nieuw wonderkid is opgestaan..'
09.40Vier jaar cel voor vrouw die Heung-min Son afperste met nepecho
09.40Live Transfers: Idzes kan nieuwe stap maken, Liverpool kijkt naar Konaté-vervanger
09.30Neymar emotioneel na degradatiestrijd: 'Ik had de kracht niet meer'
09.23'Ajax nadert akkoord met talent die al op radar Europese topclubs verscheen'
09.10Onvrede bij AZ groeit na nieuw puntverlies: 'Moeten veel harder zijn tegen elkaar'
09.05'Liverpool houdt Salah mogelijk buiten selectie, volste vertrouwen in Slot'
09.00VP's Elftal van de Week: Feyenoord en PSV gedeeld hofleverancier, ook één Ajacied
08.57'AC Milan ziet aanvoerder van Indonesië als mogelijke winteraanwinst'
08.50Spaanse pers genadeloos: 'Real Madrid zakt door de ondergrens'
08.36Kieft en Van Hooijdonk bewieroken Valente: 'Dit is zeldzaam, een sensatie'
08.25'Schouten beste speler van Eredivisie, Feyenoord heeft kroonjuweel, hoop Ajax'
08.10Voormalig VVV-trainer en international Glen De Boeck (54) overleden
08.00WK voetbal 2026: ontdek hier alle groepen en het volledige speelschema
08.00Driessen laakt 'naïve' Eredivisie: 'Vol van zwakke broeders en onervaren coaches'
07.43'De voetbalvulkaan die NAC zo vaak bleek, staat op het punt van uitbarsten'
07.40'Iedereen bij Ajax beter dan gros van de spelers, heeft met vertrouwen te maken'
07.28WK-loting Oranje opnieuw bekeken: 'Nederland heeft dan toch slecht geloot'
07.25Aangrijpend moment bij FC Porto: concurrent De Jong draagt goal op aan Nederlander
07.15Steun voor Timber: 'Van Bijlow eist niemand dat, als Feyenoord dat zelf wel wil'
06.55Kieft baalt van Ajax-invaller: 'Dachten dat hij ster zou worden, maar slap gedoe'
Resultaten x
binnenland

Even voorstellen: AZ-aanwinst en snelheidsduivel Zakaria Aboukhlal

Bekijk hier de voorbeschouwingen van de experts van Voetbalwedden.net voor de komende voetbalwedstrijden voor de Eredivisie, Champions League en meer!

AZ zorgde maandagavond voor een grote verrassing op de transfermarkt. Het ED liet weten dat Zakaria Aboukhlal voor een onbekend bedrag werd overgenomen van PSV. De Rotterdammer stond te boek als een van de grootste talenten uit de jeugdopleiding van PSV, maar kon dit seizoen nog niet op een basisplaats rekenen. Bij AZ hoopt de aanvaller op meer speelminuten. Wie is deze negentienjarige jeugdinternational nou eigenlijk? ELF Voetbal nam de kersverse AZ-aanwinst onder de loep.

27-08-2019 08:30 door Thijs de Bruijn

Paspoort

Naam: Zakaria Aboukhlal

Nieuwe club: AZ

Positie: Rechtsbuiten

Geboren: 18 februari 2000 (19 jaar)

Nationaliteit: Nederland

Voet: Tweebenig

Lengte: 1,80 meter

Marrokaanse roots

Als zoon van twee Marokkaanse ouders werd Zakaria Aboukhlal in Rotterdam geboren. Vanwege het werk van zijn vader spendeerde Zakaria een deel van zijn jeugd echter nog steeds in het Noord-Afrikaanse land. Tussen zijn derde en zijn zesde verjaardag woonde hij in Casablanca. Hier kwam Aboukhlal er al snel achter dat hij een aardig balletje kon trappen.

Eenmaal terug in Nederland sloot hij zich direct aan bij het Gorinchemse GVV Unitas en kwam hij al snel op de radar van de jeugdopleiding die Willem II en RKC Waalwijk deelden. Negen jaar later, in de zomer van 2017, had PSV interesse. Aboukhlal twijfelde niet en hapte toe. “Ook Ajax wilde me graag hebben, maar ik wilde altijd al voor PSV spelen", vertelde de aanvaller in januari nog tegenover onze website,"Dat wilde ik al als kleine jongen, onder meer vanwege de Marokkanen die hier speelden, zoals Ibrahim Afellay, Zakaria Labyad en Zakaria Bakkali.”

Tijdens zijn komst bij PSV was Aboukhlal al een gevestigde naam bij de nationale jeugdelftallen. Zo speelde de Rotterdammer maar liefst dertien interlands voor Oranje onder 17 waarin hij zes keer tot scoren kwam. Bij PSV vond hij dan ook al snel zijn draai. Hij startte in de Eredivisie voor A-junioren, maar blonk hier al snel uit. Het afgelopen seizoen mocht hij het dan ook in de Eerste Divisie proberen. Ook bij Jong PSV was hij een van de uitblinkers. Aboukhlal speelde 24 duels waarin hij negen keer scoorde en evenveel assists afleverde.

Eerste elftal

Vanwege zijn goede prestaties bij Jong PSV werd Aboukhlal door Mark van Bommel beloond met een opname in de wedstrijdselectie van PSV. Maar daar bleef het niet bij. De aanvaller mocht in de 33ste speelronde elf minuten meespelen tegen AZ.

Dit seizoen leek Aboukhlal om meer speelminuten te kunnen rekenen. Cody Gakpo kreeg de voorkeur in de basiself van de Eindhovenaren en Aboukhlal startte het seizoen opnieuw bij Jong PSV. Tot dusver kwam het toptalent van PSV en Oranje onder 19 niet verder dan één speelminuut in de derde speelronde tegen ADO Den Haag. Reden genoeg voor de tweebenige jongeling om zijn spullen te pakken.

Specialiteiten

Met Aboukhlal haalt AZ een snelle en wendbare aanvaller in huis. Zijn snelheid lijkt hij van zijn moeder te hebben overgenomen. Als Marokkaanse tiener hoorde ze bij de grootste sprinttalenten uit haar thuisland. Ze reeg de overwinningen aaneen en haalde de Marokkaanse top in de jeugd. Om uitgedaagd te worden nam ze zelfs deel aan sprintwedstrijden bij de mannen. 

Zijn snelheid is niet zijn enige wapen. Aboukhlal is lekker wendbaar aan de bal en heeft een goede dribbel in huis. Bovendien is de AZ-aanwinst tweebenig, wat een sterk wapen is op de rechtsbuitenpositie. 

Met de keuze voor AZ heeft Aboukhlal zijn eerste grote keuze in zijn profcarrière gemaakt. Er liggen echter nog veel meer keuzes in het verschiet voor Aboukhlal. Zoals de keuze voor het land dat hij zal verdedigen. Momenteel speelt hij voor Oranje Onder 19, waar hij een vaste naam in de selectie is. “Dus nu is Nederland eerste keus, maar of dat in de toekomst ook zo is durf ik niet te zeggen,” vertelde hij in januari nog tegenover ELF Voetbal. De alternatieven Libië en Marokko houdt hij graag open.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.