Laatste nieuws
03.15Flinke dreun voor Jans: Van den Berg en Min maandenlang uit de running
00.45Groningen wint enerverend Sinterklaasduel met twee rode kaarten bij Excelsior
00.15Sinterklaas zorgt voor chaos bij Vandaag Inside met bijzondere entree
00.15Woerts heeft nieuws over Ajax: ‘Ze gaan maandag met een statement komen’
00.10'Transferoorlog om gewild toptalent barst los: ook Aston Villa bereidt bod voor'
00.06'Liverpool én Chelsea gaan vol voor dezelfde speler, Slot wil Van Dijk-concurrent'

Gisteren

23.55Presentator maakt live op tv tijdens WK-loting grote blunder over Oranje
23.55LIVE: Lees hier alles terug over de WK-loting van Oranje (gesloten)
23.50Heerenveen treft 'grote kwaliteiten' PSV: 'Dat zegt iets over hun selectie'
23.40Vandaag Inside gelooft ogen niet tijdens loting: 'Dit is gewoon comedy, man'
23.31Oranje weet wie er verslagen moeten worden op het WK: 'Schande als je niet doorkomt'
23.304-voudig Oranje-international openhartig: 'Voetbal maakte me kapot, klaar mee'
23.15Vermoedelijke opstelling Ajax: Grim houdt vast aan succesformule
23.12PEC-speler mag zich voorbereiden op duels met Yamal: ‘Ga zo beginnen met analyse'
23.10Loting WK voetbal: Nederland tegen Japan, Tunesië en nog onbekende play-offwinnaar
22.55Geloof ondanks moeilijke groep Curaçao: 'Met Dick zijn we tot veel in staat'
22.41Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz kan weer beschikken over basisklant
22.30Heerenveen uit op revanche tegen PSV: 'Het vertrouwen is er sowieso'
22.26ADO wint na slordige openingsfase opnieuw in eerste divisie op doelpuntrijke pakjesavond
22.20Toptalent krijgt kans bij Ajax, Grim laat 16-jarige meetrainen bij eerste selectie
22.18Vermoedelijke opstelling Feyenoord: terugkeer Steijn, andere backs en linksbuiten
22.15Inhaalduel met Ajax deert Groningen niet: zege ondanks bizarre rode kaart Rente
22.10Oranje-opponent op zijn hoede: 'Nederland is één van de wereldmachten dit WK'
22.05Derksen reageert op WK-loting: 'Hij gaat echt niet aanvallen met dat zooitje'
22.00ADO Den Haag blijft maar winnen, Sjöstrand weer belangrijk voor Cambuur
22.00Kraay vreest Eredivisie-spitsen tegen Oranje: 'Dan hebben we probleempje achterin'
21.55Advocaat treft Duitsland met Curaçao: 'Plezier, en waar het kan puntje wegsnoepen'
21.49Jong Ajax geeft tweede zege op rij in extra tijd weg
21.48Jong PSV verliest stadsderby met grote cijfers
21.45Veldman beseft voor duel met PSV: 'Dan kan je in grote rondo terechtkomen'
21.42Dit is Oranje-tegenstander Tunesië: ijzersterke kwalificatie, stunt tegen Brazilië
21.40Dit is Oranje-tegenstander Japan: Aziatisch groepshoofd met Eredivisie-tintje
21.20'Vredesprijs' voor Trump tijdens WK-loting? Kritiek op FIFA zwelt aan
21.15Affelay boos over loting: 'Ik had het idee dat hij op een kinderdagverblijf was'
21.15Advocaat en Curaçao treffen sterke tegenstanders: 'Willen voor resultaat gaan'
Resultaten x
binnenland

Interview Tyrone Conraad: "Het is heel speciaal om met Royston te mogen voetballen"

Tyrone Conraad (22) verkaste afgelopen zomer van Cambuur Leeuwarden naar Kozakken Boys. Op dat moment kon hij niet vermoeden dat hij daar samen zou gaan voetballen met zijn beroemde neef Royston Drenthe. Over zijn familie, de omschakeling naar de Tweede Divisie en het vertrouwen van Kozakken Boys-trainer Rick Adjei.

10-09-2019 09:47 door Tim Beck

Conraad moet even bij zijn moeder nagaan hoe de familieconnectie met Drenthe precies loopt. Hij verzekert even daarvoor wel dat de banden close zijn. “Hij komt ook op de familiefeestjes waar ik kom. Royston is aangetrouwde familie en het is heel speciaal om met hem te mogen voetballen. Dit is zijn tweede week bij Kozakken Boys en hij doet het voorlopig hartstikke goed. De trainingen zien er goed uit, maar hij mist alleen nog wedstrijdritme.”

Drenthe heeft via een kort bericht bij zijn jongere neefje geïnformeerd hoe er bij Kozakken Boys wordt gewerkt. Niet veel later neemt hij zelf contact op met technisch directeur Kees Spaan. “Ik heb niet echt een hele grote rol gespeeld, hoor”, gaat Conraad verder. “Royston vroeg me hoe het was bij de club, omdat hij het een interessant idee vond om hier te komen voetballen. Vervolgens heeft hij via Mark Veenhoven het nummer van Kees gevraagd. Daarna heeft hij zelf contact opgenomen. Het is bijzonder om iemand die zo’n loopbaan heeft gehad bij Kozakken Boys in de selectie te hebben.”

Een doelpunt namens Cambuur Leeuwarden

Trainer Rick Adjei

Waar Drenthe vorig jaar met Sparta promoveerde naar de Eredivisie, speelde Conraad vorig jaar in de Keuken Kampioen Divisie bij Cambuur Leeuwarden. Zijn optie werd echter niet gelicht in Friesland en Conraad, die vroeger in de jeugd speelde bij Feyenoord en Sparta, wilde zekerheid. “Wilde ik in het profvoetbal blijven dan had ik langer moeten wachten op clubs uit het buitenland. Maar ik wilde niet zonder club komen. Ik speelde vorig jaar wel regelmatig bij Cambuur en maakte ook een aantal doelpunten, maar met Henk de Jong kwam er een nieuwe trainer bij de club. Hij zag het waarschijnlijk niet in me zitten.”

Een gesprek met Kozakken Boys-trainer Rick Adjei deed vervolgens de rest van het werk. “Dat gesprek gaf me een heel goed gevoel. De trainer kent Arne Slot nog van de trainerscursus. Arne kent me nog uit mijn tijd bij Cambuur. Adjei had een hele analyse gemaakt van mijn sterke en zwakke punten. Dat was heel fijn en daar sprak veel vertrouwen uit. Adjei wilde me er dolgraag bij hebben. De trainer is dan ook een belangrijke reden geweest om voor Kozakken Boys te tekenen.”

Conraad geeft toe dat het even wennen is om profvoetballer af te zijn. Vooral de trainingsweek is een omschakeling voor de Rotterdammer. Drie keer in de week en bovendien in de avond. “Dat is eigenlijk het enige. Ik mag niet klagen, want ik ben uitstekend opgevangen door de jongens. Onder anderen Veenhoven en Nizar Mekkaoui kende ik al vanuit de jeugd van Sparta. Wat ik van mezelf verwacht dit seizoen? Dat ik lekker vrij in mijn hoofd ben en dat ik mijn doelpunten maak en assists lever. Ik mik op tien à vijftien doelpunten dit seizoen. Een terugkeer naar de profs heb ik ook zeker nog niet uitgesloten. Alles kan, want je ziet genoeg spelers via de Tweede Divisie naar de profwereld gaan. Ik hou die deur nog op een kier.”




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.