Laatste nieuws
14.35PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.35Driessen hard voor Liverpool-ster: 'Hij is de bestbetaalde speler van Liverpool'
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.47PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
11.48Te Kloese deelt heerlijke anekdote: 'Hij zei: ík ga mijn contract niet verlengen'
11.42Feyenoord O17 winterkampioen na zege bij AZ
11.41COLUMN: Riante zege met een vlekje
11.35Boel ziet 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.30'Alonso aan zijden draadje bij Real: spoedvergadering, naam Klopp valt intern'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
10.30Feyenoord wacht nog pittige clashes: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.29Kieft 'verrast': 'Hij kan beter koppen dan Weghorst, die veel langer is'
10.15PSV is bijna winterkampioen: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.09Martijn Meerdink lyrisch: 'Hij laat elke week zien dat hij bij Oranje hoort'
10.00Rooney snapt uitbarsting Salah niet: 'Heeft het helemaal verkeerd aangepakt'
10.00Eredivisie-flops: PEC-trio na slachting in De Kuip, Ajax-hulpje Fortuna levert duo
Resultaten x
binnenland

Jorrit Hendrix, aanvoerder Preussen Münster: "Keuze tussen Nederland en Duitsland was niet moeilijk"

Er staan 239 wedstrijden voor PSV achter zijn naam. Ook speelde hij een halfjaar voor Feyenoord en debuteerde hij onder bondscoach Danny Blind in het Nederlands elftal. Jorrit Hendrix beleefde ook avonturen in Rusland, waar hij veel hulp kreeg van Quincy Promes, en Australië. Sinds 2024 voelt hij zich op zijn plek bij SC Preussen Münster, waar Hendrix zich zelfs heeft opgewerkt tot aanvoerder. "De keuze tussen Nederland en Duitsland was voor mij niet moeilijk."

03-10-2025 10:00 door Sander Berends

Die keuze valt immers op onze oosterburen, vertelt de dertigjarige middenvelder in ELF Voetbal nummer 10, die via deze link ook handig online is te bestellen. We brachten een bezoek aan Preussen Münster en zochten Hendrix op. De beleving van het Duitse voetbal was voor hem een van de redenen om in de zomer van 2024 in te gaan op een aanbod van Die Adler, nadat de club voor het tweede jaar op rij was gepromoveerd en haar comeback maakte op het tweede Duitse niveau. "De technisch directeur belde me."

Gesloten hoofdstuk

"Ik was net anderhalve week terug uit Australië en druk bezig om weer te settelen. Ik wilde het liefst in Eindhoven blijven wonen. Mijn seizoen bij Fortuna Düsseldorf (2022/23, red.) was me uitstekend bevallen, een uur rijden. Alleen had ik toen de pech dat ik aan het einde van het seizoen mijn arm brak. Een terugkeer naar PSV? Dat was een prachtig avontuur, maar tevens een gesloten hoofdstuk. Niet reëel. Nadat ik de Duitse voetbalbeleving had meegemaakt, was voor mij duidelijk waar mijn voorkeur lag. Preussen Münster kwam op een ideaal moment."

In het artikel vertelt Hendrix over zijn debuutseizoen waarin een harde maatregel werd genomen die uiteindelijk leidde tot een miraculeuze handhaving. Dit seizoen draagt hij in de Hanzestad de aanvoerdersband. Een gevolg van de komst van de nieuwe trainer Alexander Ende. "Ook zonder band ben ik iemand die vooropgaat in de strijd, die de andere spelers probeert te coachen en te helpen. Ik ben iemand die zijn weekplanning volledig in het teken van het voetbal stelt."

Voorbeeldfunctie

"Na de eerste week voorbereiding was ik even met Ende alleen in de kleedkamer. Hij vroeg hoe het met me ging en zei daarna dat ik zijn aanvoerder werd. Hoe ik speelde, hoe ik met de jonge jongens omging, de energie die ik gaf, hij vond dat ik een voorbeeldfunctie vervulde. Een prachtige waardering. Als persoon of speler ben ik niet veranderd, hoor. Na de training gaan we regelmatig met zeven, acht spelers in de stad koffie drinken of iets eten. Dat ik daarbij ben, vind ik logisch. Dat heeft niets met die band te maken. Dat deed ik vorig jaar ook al."

Hendrix woont in een appartement vlak bij het centrum. Al is hij regelmatig in Eindhoven te vinden, waar zijn gezin woont. "Op mijn vrije dag rijd ik naar Eindhoven, maar op een training- of wedstrijddag is een uur en vijftig minuten enkele reis net te ver." Vrouw Jolisa, dochter Leau en zoon Lennox komen elke thuiswedstrijd op bezoek. "Leau is nu zeven, Lennox zes. Ze hebben nu de leeftijd dat ze negentig minuten naar het voetbal kijken en het spelletje begrijpen. Dat is leuk."

PSV-fan

"Leau hockeyt bij Oranje Rood, Lennox voetbalt bij RPC in de Onder 7. Eerst gaf hij niets om voetbal. In Australië maakte hij er kennis mee en sindsdien volgt hij alles. Ik vind het nu het belangrijkst dat hij plezier in het voetbal heeft. Ik ga hem niets opleggen. Hij is fan van PSV. Volgens mij heeft hij alle shirtjes van dit seizoen. Leuk dat hij zo enthousiast is."

Zijn kinderen gaan allebei naar de internationale school in Eindhoven. "Ze krijgen zeventig procent van hun lessen in het Engels, dertig procent in het Nederlands. In Rusland en in Australië gingen ze ook naar de internationale school. Ze zijn het gewend, maar thuis spreken we gewoon Nederlands."

Onderbuikgevoel

Australië beschrijft hij als 'het mooiste jaar in ons leven tot nu toe'. "Sydney is een wereldstad. Altijd lekker weer, hele sociale, open en vriendelijke mensen, alle faciliteiten aanwezig die je wenst. Toen mijn zaakwaarnemer (Nathan van Kooperen, red.) met Western Sydney Wanderers kwam, twijfelde ik. Ik wist niet of ik dat al zou willen. Maar toen ze voor de derde keer informeerden in zo’n korte tijd, besloot ik mijn onderbuikgevoel te volgen. Drie keer is scheepsrecht."

"Hun technisch directeur (Eddy Bosnar, red.) speelde bij Heracles Almelo en volgt het Nederlandse voetbal daardoor met extra interesse. Met twaalf koffers zijn we in het vliegtuig gestapt. We betrokken een huis in Breakfast Point, op een halfuur van de club en een halfuurtje van het strand. We mochten gebruikmaken van de Country Club, waar onder meer een groot zwembad, tennisbanen en fitnesscentrum aanwezig waren."

Quality time

"Onze kinderen waren daar vaak met andere kinderen uit de buurt aan het spelen of zwemmen. In de wijk wonen veel Italiaanse immigranten. Dat zag je aan de achternamen van de klasgenootjes op de internationale school van Leau en Lennox. Net als bij Inter Lions FC, de voetbalclub van Lennox. Vaak trainden we erg vroeg op de dag vanwege de warmte. De rest van de dag hadden we vrij. Dat betekende quality time met het gezin. Na het seizoen kreeg ik een aanbod om voor een jaar bij te tekenen."

In het artikel vertelt Hendrix hoe zijn antwoord luidde. Hij vertelt uitgebreid over zijn Russische periode. Via welke connectie hij daar terechtkwam, op welke bijzondere locatie hij bij de spelersgroep aansloot, welke heuglijk moment hij moest vervroegen vanwege zijn transfer, de bizarre eerste ervaringen in Moskou, waarom hij niet zelf mocht rijden, de leefomstandigheden, de hulp van Quincy Promes en waarom hij uiteindelijk vertrok. Hij kijkt terug op zijn debuut in het Nederlands elftal, waarom een vervolg er nooit van kwam, huidige contacten met PSV en Feyenoord en natuurlijk over zijn huidige ervaringen bij Preussen Münster.

Het volledige interview met Jorrit Hendrix is te lezen in ELF Voetbal nummer 10. Daarin ook interviews met AZ-megatalent Kees Smit, met Ajax-flop en nu boer Iván Gabrich en we spraken Dies Janse, dit seizoen door Ajax verhuurd aan FC Groningen, over opgroeien op de boerderij, tractor rijden en werken met zeekraal. We liepen een dagje mee met hovenier Patrick Paauwe, bespraken de tatoeages van én met Brandley Kuwas van FC Volendam, gingen wandelen met Mimeirhel Benita van Heracles Almelo en zijn hondje Spikey en spraken vijf clubiconen van Vitesse over de redding van de club en hun eigen ervaringen. En nog veel meer!

ELF Voetbal nummer 10 valt bij de abonnees automatisch op de deurmat. De editie is ook verkrijgbaar op de bekende verkooppunten. Denk aan de grote supermarkten, de (kantoor)boekhandels en op de grote reislocaties, zoals Schiphol, Eindhoven Airport en de NS-stations. De editie is ook gemakkelijk online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Voor 15u besteld, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen, is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link zo afgesloten. Kies je welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.