Laatste nieuws
16.25Verbazing om snoeiharde botsing Owusu-Oduro en Goes: 'Blijf dan staan!'
16.20'Real Madrid staat op rand van afgrond en aast op Italiaanse toptrainer'
16.13De opmerkelijke WK-kwalificatieprocedure voor Nederlands vrouwenelftal uitgelegd
16.10AZ blijft dromen in Europa: dit is het schema in de Conference League
16.05Irak kampt met vlieg- en visumproblemen voor play-off WK tegen Suriname of Bolivia
15.48'KNVB grijpt ondanks meerdere pogingen mis: PSV-toptalent kiest voor Marokko'
15.45'Volstrekt ongepast hoe over Arsenal en de Premier League wordt gesproken'
15.39'Aké bovenaan lijstje Barça', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.36'Aké bovenaan lijstje van Barcelona', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.35PEC steekt draak met Ajax en Berghuis: 'Daar lag het aan, toch?'
15.30Rondje Buitenland: 'Onze eigen Yamal kan een sleutelrol vervullen op het WK'
15.20Jacht Kane op Bundesliga-record onderbroken
15.10Strijd om acht tickets: dit is het schema in de Europa League
15.08'Feyenoord verkoopt alles alsof het heel normaal is, maar het is niet normaal'
14.58Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: 'Ik ben bang voor elke tegenstander'
14.50Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: ‘Ik ben bang voor elke tegenstander’
14.48Slot en Van Dijk kunnen ondanks moeizaam seizoen in prijzen vallen
14.45Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
14.45Engelse media en United-fans vernietigend: 'Ik wil Malacia nooit meer zien'
14.35Boskamp hekelt Feyenoord: 'Mijn ouders gingen 4 uur de deur uit, rot lekker op!'
14.33Arbeloa vergelijkt Huijsen met Vinícius en geeft update over Mbappé
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.37Waarom de sfeer in het Philips Stadion meer is dan negentig minuten voetbal
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.13Steijn kiest voor revalidatie in Enschede
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
Resultaten x
buitenland

Wordt rampstart Frank de Boer nu al fataal?

De Engelse media riepen al in koor dat Frank de Boer bij een nieuwe nederlaag tegen Burnley ontslagen zou worden. Onder leiding van de Nederlandse trainer verloor de Londense formatie inderdaad op bezoek bij Burnley. Ondanks een competitiestart die toch haalbare kaarten bevatte, staan The Eagles met nul punten uit vier wedstrijden in een troosteloze positie. Waar ging het mis?

10-09-2017 16:26 door Jan Willem Spaans

Laten we bij het begin beginnen. Champagneglazen op Selhurst Park, want Frank de Boer heeft een driejarig contract getekend. Voetballiefhebbers in Londen zijn over de gehele linie wat veeleisender dan die in de rest van Engeland. Het publiek van Crystal Palace kon waardering opbrengen voor de resultaten die Sam Allardyce met zijn speelstijl behaalde, doch het vrij agrarische voetbal kan het zelfbewuste Londense publiek minder bekoren. Aan De Boer de taak om de ploeg aan het voetballen te helpen.

Zonder Huddersfield Town tekort te doen is de gepromoveerde ploeg, door vriend en vijand nog voor er een bal getrapt is al tot degradatie veroordeeld, een ideale tegenstander om – bovendien thuis – een seizoen tegen te beginnen. De opstelling is wat experimenteel: drie centrale verdedigers, alle drie met flink wat ruimte in de rug. Het wordt een ramp. Huddersfield blijkt een lepe ploeg die alle foutjes die worden begaan genadeloos afstraft. Steve Mounie blijkt een meedogenloze beul: Crystal Palace verliest met 0-3.

De week erop wachtte tot overmaat van ramp nog eens een beduidend lastigere ploeg: Liverpool-uit stond op de rol. Om het nog moeilijker te maken raakte steraanvaller Wilfried Zaha, vaak de bron van aanvallende impulsen, geblesseerd. Toch trad Palace op Anfield in hetzelfde spelsysteem aan en dat ging niet eens onverdienstelijk. Via Christian Benteke kreeg de ploeg zelfs een megakans, de Belg had zijn vizier niet scherp staan. Aan de overkant werd een inschattingsfout van verdediger Luka Milivojevic de ploeg fataal.

Nul uit zes. Het soelaas was dat Swansea City, normaliter ook niet een van de grootmachten in de competitie, de volgende ploeg was die in Londen op bezoek kwam. Palace stelde zich voor de gelegenheid maar weer in een traditionele 4-4-2 op. Het mocht allemaal niet baten. De ploeg probeerde het spel wel te maken, toch kwam het niet tot veel kansen. Toen ook verdedigingsleider James Tomkins nog geblesseerd uitviel, kon de ploeg uit Wales de zwaktes in de achterhoede net als Huddersfield enkele weken eerder moeiteloos blootleggen: 0-2.

Nul uit negen. Helaas zit de trainer die daarmee begint anno 2017 meteen op de schopstoel. De wedstrijd tegen Burnley was dan ook half uitwedstrijd, half volksgericht. Zonder sterkhouders Tomkins en Zaha, zonder topaankoop Mahmadou Sakho, trok de ploeg naar Turf Moor. Aldaar bleek de gifbeker eerder een gifpitcher. Binnen vijf minuten moest De Boer tot zijn afgrijzen toezien hoe Chung-Yong Lee Burnley-spits Chris Wood op maat bediende voor de 1-0 met een schitterende steekpass. Het afgrijzen zal groter zijn om de reden dat Lee het shirt van Crystal Palace droeg.

Het kwam niet meer goed. Crystal Palace voetbalde alleraardigst. Het voetbal was kwalitatief beter dan de van franje verstoken ploeg van Burnley op de mat bracht en dat leverde enkele reuzenkansen op. Ze gingen er alleen niet in. De regie hintte met voortdurende shots van Palace-voorzitter Steve Parish op weinig subtiele wijze op wat zij denken dat nu komen gaat. Natuurlijk lijkt dominant voetbal spelen met spelers als James McArthur, Joel Ward of Jeffrey Schlupp op vioolspelen met bokshandschoenen. Natuurlijk had Palace pech met persoonlijke fouten en blessures.

De vraag is hoeveel De Boer voor dat alles zal kopen. De tekenen zijn weinig gunstig voor de gewezen succescoach uit Hoorn. Dat het voornamelijk van de beleidsbepalers op Selhurst Park een waanzinnig zwaktebod zou zijn om al na vier competitiewedstrijden terug te komen op een beslissing die voor de (middel)lange termijn genomen was, het zal De Boer een schrale troost zijn als hij maandag inderdaad zijn kantoor al moet gaan opruimen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.