Laatste nieuws
15.15Perez: 'Het kan toch niet zo zijn dat AZ met déze kwaliteiten onder Ajax staat?'
15.05Gelukje: AZ op voorsprong door eigen doelpunt van Deijl
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
11.48Te Kloese deelt heerlijke anekdote: 'Hij zei: ík ga mijn contract niet verlengen'
11.42Feyenoord O17 winterkampioen na zege bij AZ
11.41COLUMN: Riante zege met een vlekje
11.35Boel ziet 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.30'Alonso aan zijden draadje bij Real: spoedvergadering, naam Klopp valt intern'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
Resultaten x
buitenland

Merseyside Derby tussen Liverpool en Everton, live te zien op Amazon Prime

Zaterdagmiddag om 13.30 uur Nederlandse tijd staat de 247ste Merseyside Derby op het programma. Het Liverpool van Arne Slot ontvangt het Everton van good old David Moyes op het eigen Anfield Road. Sinds dit seizoen wordt elk weekend de zaterdagwedstrijd om 13.30 uur uitgezonden op Amazon Prime. ELF Voetbal blikt vooruit.
 

16-09-2025 12:00 door Mick van Dijk

Vorm Liverpool

The Reds zijn na vier wedstrijden de enige nog foutloze ploeg van de Premier League. Slot is erin geslaagd zijn ploeg keer op keer naar de overwinning te loodsen, al ging dat zeker niet zonder slag of stoot. De beslissing viel tot nu toe steeds in de slotfase. In de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Bournemouth vielen de winnende goals in de 88ste en 94ste minuut (4-2). Uit bij Newcastle United maakte supertalent Rio Ngumoha pas diep in de tien minuten blessuretijd de bevrijdende winnende goal (2-3). Ook tegen Arsenal (1-0) en uit bij Burnley (0-1) vielen de doelpunten pas in de 83ste en 95ste minuut. Tot nu toe trekt Slot dus steeds aan het langste eind, maar de vraag is hoe lang dat nog goed blijft gaan.

Tot de belangrijkste aanvallers behoren Hugo Ekitike, Mohamed Salah en Cody Gakpo; alle drie hebben ze tot nu toe drie bijdragen geleverd. Voorin heeft Slot in ieder geval niet te klagen, zeker niet als je bedenkt dat recordaankoop Alexander Isak zich nog opmaakt voor zijn debuut. Wegens de transferperikelen deze zomer mistte hij een groot deel van de voorbereiding bij Newcastle United en kwam hij met een trainingsachterstand binnen, waardoor hij rustig gebracht wordt.

Vorm Everton

De eeuwige rivaal van Liverpool is ook sterk begonnen aan het seizoen en staat na vier wedstrijden op een keurige zesde plek op de ranglijst. Na een valse start in het openingsduel, waarin met 1-0 werd verloren op bezoek bij promovendus Leeds United, is de ploeg van Moyes ongeslagen gebleven, met overwinningen op Brighton & Hove Albion (2-0), Wolverhampton Wanderers (2-3) en een gelijkspel tegen Aston Villa (0-0).

De grote man bij Everton is de bij Manchester City uit de gratie geraakte Jack Grealish. De speler die ooit voor ruim 117 miljoen euro de overstap maakte van Aston Villa naar Manchester City, wordt dit seizoen verhuurd aan The Toffees en heeft met vier assists in de eerste vier wedstrijden direct zijn stempel weten te drukken op het spel van Everton. Zijn prestaties leverden hem een Premier League Player of the Month-award op, waarmee hij de eerste speler van Everton is die deze prijs in de wacht sleept sinds Dominic Calvert-Lewin in september 2020.

Afwezigen

Slot zal het sowieso moeten doen zonder Curtis Jones, die nog herstellende is van een blessure. Ook Stefan Bajcetic is nog niet helemaal fit, waardoor hij een vraagteken is voor de wedstrijd van zaterdag.

David Moyes mist met de geblesseerde Jarrad Branthwaite een belangrijke steunpilaar in de achterhoede. Daarnaast is ook Vitaliy Mykolenko geen zekerheidje voor de komende derby.

Historie

Tot nu toe werd de Merseyside Derby maar liefst 246 keer gespeeld in alle competities. Over al deze ontmoetingen valt de balans duidelijk uit in het voordeel van Liverpool, dat 100 keer wist te winnen. 68 keer won Everton en 78 keer eindigde de wedstrijd in een gelijkspel. Zeker op Anfield is Liverpool de laatste jaren erg sterk. De laatste keer dat The Reds in eigen huis verloren van The Toffees was in het seizoen 2020/21. Toen was Everton, onder leiding van Carlo Ancelotti, door doelpunten van Richarlison en Gylfi Sigurdsson met 0-2 te sterk.

De wedstrijd is live te zien op Amazon Prime.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.