Laatste nieuws
18.30'Cambuur blijft doordenderen en presenteert spoedig volgende aanwinst'
18.20Tottenham versterkt zich met Dúbravka en 'hoopt op Mateus Fernandes'
18.10Oranje compleet op afsluitende training voor laatste groepswedstrijd tegen Tunesië
18.06Cambuur gaat shoppen bij Schalke 04
18.00Oranje werkt met fitte selectie toe naar beslissend WK-duel
17.55Ex-wereldkampioen ziet opvallende 'geheime favoriet' op dit WK: 'Zo veel honger'
17.51Goed nieuws vanuit Kansas City: Oranje compleet richting duel met Tunesië
17.50VI Live: Zwitserland met zege op gastland Canada zeker van groepswinst
17.21Brentford flirt met Flemming, topscorer kijkt ook naar opties buiten Engeland
17.07Ajax zwaait twee speelsters uit
17.00"Ik stel voor dat heel Nederland voor de tv Schotland toe gaat juichen"
16.55FC Volendam presenteert 'oude bekende': 'Goals en assists nodig'
16.53Kersvers vader Doku terug bij België na 'belangrijkste assist uit zijn leven'
16.45'Portugal maakt met Ronaldo meer kans op de wereldtitel'
16.42Voorbereiding Eredivisie: bekijk hier het programma van alle clubs
16.40MediaMarkt zet FC 26 in de spotlights tijdens WK-deals: de derde helft begint thuis
16.40WK LIVE: Goed nieuws voor Koeman, potentiële tegenstanders Oranje onder de loep
16.39Kuijt vertrokken bij FC Dordrecht: 'Ik ben terug waar ik thuishoor'
16.32Vraagtekens bij Ajax-beleid: 'Raar om zijn salaris nu pas in kaart te brengen'
16.30Goed nieuws voor Engeland: Ghanese medicijnman heft WK-vloek Kane op
16.22'Snelle buitenspeler met lef' na acht jaar weg bij Feyenoord: 'Meteen goed gevoel'
16.21Tottenham versterkt zich met Dúbravka
16.20NEC-aanwinst onder indruk bij nieuwe club: 'Dat heb ik nog nooit gehoord'
16.15Kuijt keert definitief terug op oude nest: 'Welkom terug bij de familie, Dirk'
16.15Schreuder snapt dat NEC Cillessen laat gaan
16.00Alles moet next level worden bij NEC
15.55PSV legt zoon van voormalig Feyenoord-doelman vast: "Het maakt me trots"
15.55Driessen kraakt WK-hype af: 'Verschrikkelijk, het zit tegen dommig aan'
15.55'Premier League-terugkeer lonkt voor Flemming: club uit Londen toont interesse'
15.55Lazio moet 69.000 euro boete betalen voor beëindigen contract met zwangere Göthberg
15.55Kersverse vader Doku terug bij België na 'assist van zijn leven'
15.50Engeland is een machine geworden: 'Echt verschrikkelijk om naar te kijken'
15.45'Olise heeft er tweede optie bij voor ware toptransfer deze zomer'
15.45Details na Flemming-interesse: exit 'onvermijdelijk', ook buitenlandse interesse
15.45Engeland is een machine geworden: 'Ik vond Engeland echt verschrikkelijk om naar te kijken'
Resultaten x
buitenland

Wat kunnen we verwachten van Hakim Ziyech bij Wydad Casablanca?

Na zijn periode bij Galatasaray verdween Hakim Ziyech van de radar van vele Nederlandse voetbalfans. Vorig seizoen vervolgde de man met de magische linkerpoot zijn carrière in Qatar. In oktober tekende de Marokkaans international alweer bij een nieuwe club, Wydad Casablanca. Net als de Qatarese, ligt de Marokkaanse competitie niet bepaald in het vizier van menig Nederlander. Maar wat kunnen we verwachten van Ziyech bij zijn nieuwe onderkomen?

09-11-2025 15:08 door Bart Baijense

Zijn tijd bij Al-Duhail was teleurstellend. Ziyech kwam in dertien optredens slechts tot één doelpunt en één assist. Mede door een nieuwe regel, waardoor Qatarese clubs gebonden werden aan een maximum aantal buitenlandse spelers, beperkte het verblijf van de 32-jarige rechtsbuiten in Doha zich tot vijf maanden. De laatste wedstrijd van de oud-speler van onder andere Ajax en FC Twente dateert van 14 mei. Ziyech maakte nog geen deel uit van de selectie van Wydad. Ook vanmiddag, voor het uitduel tegen Olympique Safi, is de creatieveling niet onder de manschappen van trainer Mohamed Amine Benhachem. Of Ziyech binnenkort in het rood-wit van Wydad tot uiting komen, lijkt dus af te hangen van zijn fitheid. Aan zijn voetbalkunsten zal het niet liggen; ondanks dat de geboren Drontenaar bij Galatasaray op een zijspoor belandde en zijn tijd in de Qatarese hoofdstad niet zo liep zoals hij had gehoopt. Beelden op sociale media waarop te zien is hoe Ziyech met panna’s strooide in de zaal, verraden dat hij zijn fluwelen techniek nog niet is verleerd. Een fitte Ziyech lijkt een verrijking voor de Marokkaanse competitie.

Ziyech benut zijn penalty in een strafschoppenserie voor Al-Duhail

Marokkaanse ploeg

Ziyech zal extra gebrand zijn om zich in de kijker te spelen bij zijn nieuwe club, met het oog op de aanstaande toernooien. De Afrika Cup in eigen land, die op 21 december begint, lijkt nog te vroeg te komen voor de 64-voudig Marokkaans international. ‘The Wizard’ is ruim een jaar niet meer opgeroepen voor de nationale ploeg. Ziyech, die als volksheld onthaald werd in het Stade Mohammed V, heeft enkele maanden om Wydad als springplank te gebruiken richting een plekje bij de WK-selectie. Op het vorige wereldkampioenschap werd Ziyech vierde van de wereld met Marokko.

In 2022 bereikte Ziyech de halve finale van het WK met Marokko

Oude bekenden

In Casablanca komt Ziyech twee bekende gezichten tegen. Hij gaat spelen met Nordin Amrabat. Ook de inmiddels 38-jarige oudere broer van Sofyan is bezig aan zijn eerste seizoen in Casablanca. Nog een overeenkomst tussen Ziyech en Amrabat is dat beiden voorkeur hebben om op de rechterflank te spelen, zij het als rechtermiddenvelder of als rechtsbuiten. Maar mocht deze positie voor Ziyech gereserveerd zijn, kan Amrabat ook als linksbuiten of centrumspits uit de voeten. Overigens speelde Amrabats kersverse collega de laatste jaren ook regelmatig als aanvallende middenvelder. Hun connectie valt niet te betwisten. Het duo stond al 25 keer samen op het veld voor de Atlasleeuwen.

Bij de grote rivaal loopt Ziyech nog een oude bekende tegen het lijf. Bilal Ould-Chikh, die uitte niet altijd genoeg waardering te hebben gevoeld bij FC Volendam, komt sinds dit seizoen uit voor Raja Casablanca. De twee speelden samen bij FC Twente. Het treffen van de stadsgenoten is een heuse derby. Wydad is de recordkampioen van Marokko (22 landstitels), gevolgd door Raja (13 landstitels).




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.