Laatste nieuws
12.15'Hij kan de nieuwe Elia worden in Oranje, laat ze ons maar overtreffen'
12.05Derksen hekelt 'profiterende Nederlanders' op Curaçao: 'Ga er nooit meer naartoe'
12.00Elia spreekt zich uit: 'Mensen proberen je te kleineren op het internet'
12.00WK-gids Groep I: strijd der superspitsen, Franse aanval boezemt angst in
12.00WK Paspoort: maak kennis met Ghana
11.57Transfers Feyenoord: jeugdkampioen verlengt contract
11.56Ajax moet na hoger beroep vergoeding betalen voor transfers Antony en Martínez
11.55Het huiswerk voor Oranje richting Polen: corners en het grote gevaar Pajor
11.53Iran is woest op de VS: 'WK-kaarten voor supporters ingetrokken'
11.50Praat LIVE mee: de Grote WK-voorbeschouwing in Studio Oranje
11.46Nederlandse succestrainer bevestigt vertrek bij Beveren: 'Braken record na record'
11.46Iran is woest op de VS: 'Kaarten voor het WK ingetrokken'
11.4548 landen, 48 biertjes: Engelse fan zet WK-traditie voort
11.45WK op de tocht door blessures: dit zijn de slachtoffers van de afgelopen dagen
11.33Kraay ziet droomtransfer naderen: 'Het is een beetje de buurjongen van iedereen'
11.30FIFA betaalt evenveel voor Frenkie de Jong als voor Kevin Felida
11.30WK Quiz: de Eredivisie-vertegenwoordiging
11.16Nederlandse succestrainer vertrekt bij Beveren
11.15Zomertransfers Eredivisie seizoen 2026/27: alle clubs op een rij
11.13'FC Twente en Ten Hag schakelen snel en zien Rots-opvolger rondlopen in Kroatië'
11.05'Roma bereikt doorbraak: beoogde aanvalspartner van Malen geeft jawoord'
11.00Waarom het Nederlands elftal niet scoort
11.00VP-Voetbalkantine: 'Memphis moet voorkeur krijgen boven Malen in spitspositie'
10.54Oranje-opponenten onder de loep: 'Alle alarmbellen gingen af, media niet mals'
10.53Goretzka verlangt terug naar de tijd dat Duitsland topfavoriet was
10.49Menzo duikt op in Ghana: 'Een eer om hier aan de slag te gaan'
10.46Driessen haalt hard uit na Koeman-beslissing: 'Dat is meten met twee maten'
10.34Ex-speler Go Ahead en FC Utrecht Lidberg maakt fraaie Bundesliga-transfer
10.30Driessen overtuigd: 'Dan zul je een ander Nederlands elftal zien dan nu'
10.22Rondje WK: waarom Oranje niet scoort
10.20Scaloni hekelt artikel: niet Messi, maar hij beslist bij Argentinië
10.17'Op papier heeft Nederland heel aardig elftal, maar in praktijk valt dat erg mee'
10.15‘Oranje flink benadeeld tegen Oezbekistan’
10.15Til niet geschorst voor WK-duel met Japan na rode kaart tegen Oezbekistan
10.15Koningspaar reist af naar Verenigde Staten: hoog bezoek voor Oranje én ander land
Resultaten x
Overige

Hoop op derde ster Ajax duurt slechts zeven minuten

Ajax moet nog zeker een jaar wachten om haar gewenste derde ster op het shirt te mogen dragen. Slechts zeven minuten duurde de kampioenshoop van de Amsterdamse ploeg. Toen kwam ook FC Twente op voorsprong tegen NAC Breda en spatte de Amsterdamse hoop uiteen. De 1-4 zege op NEC had geen enkele waarde meer.

02-05-2010 16:18 door Redactie ELF Voetbal

Na 22 minuten klonk er plotseling een enorm gejuich uit nagenoeg alle vakken van het stadion. Springende en hossende supporters, spreekkoren en een enorm kabaal. Alleen in het uitvak bleef het muisstil. FC Twente had via Bryan Ruiz een 0-1 voorsprong genomen in Breda, waardoor de 0-1 voorsprong van Ajax op datzelfde moment in één keer niets meer voorstelde. Het kwam de wedstrijd, die toch al leek op een kat-en-muis-confrontatie, niet ten goede. Want om een wedstrijd te zien, is een goede tegenstander nodig. En daarvoor was NEC eenvoudigweg veel te zwak deze middag.

Trainer Wiljan Vloet benadrukte vooraf dat zijn ploeg het eerste kwartier schadevrij moest doorkomen. Dat lukte bijna, maar zeven seconden voor het scheiden van de markt, nam Ajax toch de leiding. Na kinderlijk balverlies van Saidi Ntibazonkiza op de middenlijn kon Demy de Zeeuw uitbreken. De middenvelder werd niets in de weg gelegd tijdens zijn opmars en hij bediende Luis Suarez op maat. De Uruguayaan, ook volledig vrijgelaten, versloeg doelman Gabor Babos met een listig lobballetje: 0-1. Nummer 34 van het seizoen voor de Amsterdamse captain.

Voor rust kon Ajax reeds uitlopen naar een monsterscore. Alleen dacht doelman Babos daar anders over. Hij keerde afstandschoten van Suarez, Urby Emanuelson, Marko Pantelic en een vrije trap van Demy de Zeeuw telkens op katachtige wijze. Daarnaast mocht Patrick Pothuizen in de 33e minuut van geluk spreken, dat hij mocht blijven staan. Met de hand onderschepte hij een lange bal op Pantelic, die een vrije doortocht had richting het Nijmeegse doel. Al verbrak Pothuizen hiermee wel het alltime Eredivisierecord wat betreft het aantal gele kaarten.

Demy de Zeeuw scoorde in de 36e minuut toch de 0-2, door een voorzet van de linkerkant van Urby Emanuelson aan te nemen en gericht binnen te schieten. En zes minuten later werd Marko Pantelic niet aangevallen in de Nijmeegse zestien en schoot hij in de korte hoek raak: 0-3.

In de tweede helft gebeurde er weinig. De tussenstand van NAC Breda – FC Twente was belangrijker dan wat er op het veld gebeurde. Al zagen de toeschouwers nog Urby Emanuelson in de 64e minuut weggestuurd worden door Luis Suarez om voor doelman Rein Baart (vervanger van in de rust met rugblessure afgehaakte Babos) af te leggen op zijn aanvoerder. Suarez tekende zo wel heel simpel 0-4 aan. Bij NEC was inmiddels Lasse Schöne in het veld gekomen. Zijn eerste optreden na zeven maanden inactiviteit door een gescheurde kruisband. De Deense middenvelder scoorde nog bijna met een prachtige vrije trap.

Toen in de 77e minuut nogmaals een enorm kabaal uit het stadion opkwam, was het duidelijk. Ajax kon haar kampioenshoop definitief opbergen. De regenbui, die inmiddels uit de lucht kwam, was wel heel kenmerkend. Saidi Ntibazonkiza kopte net voor tijd nog de Nijmeegse eretreffer op het scorebord.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.