Willem II begon vol passie aan het o zo belangrijke duel. Go Ahead Eagles werd bij elke poging tot opbouwen flink onder druk gezet en de Deventer ploeg had eigenlijk niet zoveel te vertellen in de eerste helft.
In de veertiende minuut had de thuisploeg zelfs recht op een honderd procent penalty. Frank Demouge werd in de vijandelijke zestien overduidelijk op de hakken getrapt, maar scheidsrechter Bas Nijhuis zag er niets in.
Twaalf minuten later was er alsnog gerechtigheid. Demouge profiteerde van een slordigheid van Michael Jansen en krulde de bal prachtig via de onderkant van de lat binnen: 1-0. De spits was na een dik halfuur bijna verantwoordelijk voor de 2-0, maar zijn schitterende omhaal werd goed gepakt door doelman Remko Pasveer.
Net na de thee kopte Nijland van dichtbij hard in de handen van Pasveer en kon de keeper maar net voorkomen dat de bal niet over de lijn ging. In de 53ste minuut liepen Sergio Zijler en Frank van der Struijk elkaar in de weg bij het maken van een nieuwe goal. Na een dik uur kregen Arjan Swinkels en Boutahar enorme mogelijkheden, maar opnieuw ontbrak dat beetje geluk en klasse.
Mitchell Donald was er in de 68ste minuut nog het dichtst bij, maar zijn stift werd uitstekend gepareerd door Pasveer. Een minuut later miste invaller Mehmet Akgün jammerlijk. Ook Nijland en Demouge hadden een kwartier voor tijd het vizier niet scherp staan.
Zo mocht de Eagles blijven hopen op het eredivisiewonder. Dat werd vijf minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd bijna bewaarheid door uitblinker Jules Reimerink. Zijn actie binnendoor was goed, maar zijn schot veel te hoog.
In de verlenging besliste juist Akgün, die bijna het hele seizoen miste door diverse blessures, na twee keer inschieten het superspannende duel. Daardoor blijft Willem II gehandhaafd voor de Eredivisie, maar moet de grote schoonmaak en renovatie in Tilburg nog gaan beginnen. Want nog zo'n seizoen zullen ze in de stad van de Tricolores niet meer willen meemaken.

