Sevilla verslaat Atlético in finale Copa del Rey
Sevilla heeft woensdagavond voor de vijfde keer in haar bestaan beslag gelegd op de Copa del Rey. Atlético Madrid, dat vorige week nog de Europa League-finale van Fulham won, werd daarmee van de dubbel afgehouden: 2-0. Een vroege goal van Diego Capel en een doelpunt in blessuretijd van Jesús Navas zorgden voor de niet geheel verdiende zege. De wedstrijd werd gespeeld in een volgepakt Camp Nou waar FC Barcelona zondag nog de titel vierde.

Sevilla, dat zich met een vierde plaats in La Liga al plaatste voor de voorronde Champions League, kende een uitstekende start in Barcelona. De eerste kans was echter niet besteed aan Frédéric Kanouté. Even later kreeg vleugelaanvaller Diego Capel de bal gelukkig voor zijn voeten. Hij dacht niet lang na en klopte de talentvolle Atlético-doelman David de Gea al na vijf minuten met een hard schot: 1-0.
Het spel golfde vervolgens op en neer, waarbij Sergio Aguëro en Diego Forlan namens de Madrilenen gevaarlijk werden. Sevilla-doelman Andres Palop bleef echter op de been. Atlético zocht in het vervolg steeds nadrukkelijker naar de gelijkmaker en Sevilla mocht gelukkig zijn dat het met een 1-0 voorsprong de rust inging.
Na rust was Tiago Mendes nog dichtbij een goal, maar zijn afstandsschot was ook een prooi voor Palop. Aan de andere kant werd Álvaro Negredo gevaarlijk, maar De Gea had een passend antwoord. Het was Atlético dat het beste van het spel had, maar de ploeg uit Madrid kwam niet tot scoren.Forlán en Raúl García scoorden in de slotfase nog bijna, maar Palop bleek onpasseerbaar op het veld van FC Barcelona. Uiteindelijk bepaalde Jesús Navas de eindstand in de blessuretijd op 0-2. Sevilla mag dankzij de bekerwinst in augustus uitkomen in de Super Cup tegen Barça.
Reageer op dit nieuwsbericht
Laatste nieuws
- 21:36 Afellay op de bank tegen Athletic
- 21:28 Guardiola coacht vrijdag laatste wedstrijd
- 21:21 Wildschut debuteert bij Jong Oranje
- 21:10 'Contractbesprekingen Arbeloa bijna klaar'
- 20:57 Neymar en Ganso naar halve finale 'Champions League'
- 20:43 Oud-Ajacied bedwingt bondscoach Advocaat
- 20:30 Barton niet in beroep tegen lange verbanning
- 20:23 Peperdure spits basisklant bij Engeland
- 20:07 Ronaldo wil volgend seizoen zes prijzen met Real
- 20:02 Stekelenburg fit genoeg voor groepstraining Oranje
- 19:54 'Hulk ideale opvolger van Drogba'
- 19:43 Broers komen elkaar weer tegen bij Basel
- 19:38 Beloftenelftal Oranje verliest van Japan
- 19:23 Tsjechië heeft duidelijke doelstelling
- 19:16 Van Veldhoven wil drie versterkingen
- 19:07 Vallecano neemt afscheid van eindverantwoordelijke
- 19:01 'WBA sprak al met opvolger Hodgson'
- 18:54 Fabregas: 'Hij moet de club aan prijzen helpen' 1
- 18:45 Ajax wil snel rondkomen met Tottenham Hotspur
- 18:37 Grootverdiener moet Villarreal snel verlaten
- 18:30 Dortmund verlengt contract elfvoudig international
- 18:22 Robben voegt zich bij selectie Nederlands elftal
- 18:18 'We hebben vaker dit soort blessures gezien'
- 18:13 Teleurgestelde Ibrahimovic blijft Milan trouw
- 18:03 Gattuso gaat beslissing niet herzien
