Laatste nieuws
20.33Oud-Feyenoorder Senesi alsnog opgeroepen voor het WK
20.26'Gelukkig heb ik Sneijder en El Hamdaoui ontmoet, zij zagen iets speciaals in mij'
20.25Real Madrid maakt terugkeer Mourinho bekend: Portugees tekent voor drie jaar
20.19Alle Eredivisie-bekenden op de bank bij WK-ouverture Mexico – Zuid-Afrika
20.14Real Madrid bevestigt terugkeer van Mourinho, die langdurig contract tekent
20.10Officieel: Mourinho nieuwe trainer van Real Madrid
20.08VI Live: Mexico houdt Ochoa tijdens zesde (!) WK op de bank
20.00Praat mee op VP: Mexico treft Zuid-Afrika in openingsduel van het WK
19.58Sevilla zwaait Gudelj na zeven seizoenen op eervolle wijze uit
19.51Kopzorgen voor titelhouder Argentinië: twijfelgevallen richting duel met Algerije
19.50Bij zoveel gele kaarten ben je geschorst op het WK 2026, FIFA wijzigt regels
19.28Aanvoerder Endo haakt geblesseerd af bij Japan voor duel met Oranje
19.26Japans Ajax-duo blikt vooruit op Oranje: 'Veel gevraagd naar kracht van Japan'
19.19Oranje-internationals treffen maatregelen om om te kunnen gaan met enorme hitte
19.05PSV en Saibari naderen absolute recorddeal met Bayern München
19.00Dé WK-vijand: de hitte
18.50Flinke tegenvaller voor Oranje-opponent Japan: 73-voudig international haakt af
18.49Geweigerde Somalische scheidsrechter Artan mag UEFA Super Cup leiden
18.45'Marokko wordt overschat, maar dít moet het toernooi van Saibari worden'
18.41'Feyenoord-kandidaat verliest terrein in Milaan: drietal trainers in beeld'
18.40Dreun voor Japan: aanvoerder Endo haakt drie dagen voor WK-duel met Oranje af
18.38Verbruggen nog altijd geen onderdeel van groepstraining Oranje
18.35FIFA-voorzitter Gianni Infantino poseert met shirt van Ajax
18.30Het geheim achter de telefoontjes van Dick Advocaat
18.23Jahanbakhsh spreekt: 'Iran is voorbereid op ongewone omstandigheden'
18.15Buitenspel: bokslegende Mike Tyson duikt plots op bij Nederlandse topclub
18.15Tv-kijkers trekken massaal dezelfde conclusie over openingsceremonie op WK
17.56'FC Groningen wil toeslaan na transfervrij vertrek bij Sparta'
17.55Van der Vaart deelde kamer liever niet bij Oranje: 'Trekduifje eruit gooien'
17.45Tips voor jouw voetbalpool: dit topland uit de topacht gaat tegenvallen
17.45Tips voor jouw voetbalpool: dit topland uit de top-8 gaat tegenvallen
17.35Argentinië maakt zich nu ook zorgen om Tagliafico en Nico González
17.35Oranje-internationals krijgen complimenten van Van Nistelrooij: 'Dit is het!'
17.35Romano: 'Real Madrid in vergevorderd stadium over topaanwinst van Man City'
17.24'Oranje heeft meeste PL-spelers en speelde gelijk tegen Spanje, het kan wél'
Resultaten x
Column

Eén handsbal had het verschil kunnen maken

Gelukkig was zondag de nederlaagspeech van Louis van Gaal wat ingetogener dan de redevoeringen die hij de laatste weken over de hoofden van de Bayern-fans had uitgestort. Ik was ook echt bang dat hij deze keer als een nieuwe Rocketman (met zo'n op zijn rug gemonteerd hulpmotortje) naar het balkon zou opstijgen of dat hij misschien als Nirvana's Kurt Cobain een stagediving-act had ingestudeerd.

25-05-2010 10:15 door Redactie ELF Voetbal

We mogen Diego Milito dankbaar zijn. Het is jammer dat zijn tenenkrommende balkongedrag zo haaks staat op de vaak zinnige teksten als Van Gaal over modern voetbal predikt. De manier waarop de Bayern-trainer een dag voor de Champions League-finale de internationale pers te woord stond, was 'ausgezeichnet'. Er was geen speld tussen te krijgen. Hij had 100 procent gelijk toen hij opmerkte dat FC Barcelona de beste Europese ploeg heeft en het beste en mooiste voetbal van Europa speelt. En dat Chelsea en Manchester United sterkere teams zijn dan de ploegen die zaterdag de Champions League finale speelden.

Missers
Maar ook dat, met het nodige geluk en omdat de scheidsrechters soms wel of juist niet floten, Bayern München en Inter op weg naar Madrid voor een verrassing konden zorgen. Geluk is niet te plannen en daarom kan deze factor een onvoorspelbare wending aan een wedstrijd geven. Het maakt voetbal ook aantrekkelijk. Maar mag het zo zijn dat wedstrijden op dit miljoenenbal nog worden beslist door arbitrale missers? In een toernooi waar enorme financiële belangen op het spel staan en dat winnaar Inter reeds zo'n slordige 170 miljoen euro opleverde. Die missers zijn toch niet meer van deze tijd? Daarom was het opmerkelijk en hoopgevend dat Van Gaal op die persconferentie de achteruit hollende kwaliteit van de huidige Europese arbitrage aan de orde stelde.

Scheidsrechterlijke dwalingen hadden onderweg naar de finale FC Barcelona, Manchester United, Chelsea en Fiorentina ernstig benadeeld. Van Gaal stak niet onder stoelen of banken dat 'zijn' Bayern München er eerder in het toernooi ook sterk van had geprofiteerd. Omdat Van Gaal als geen ander weet hoe groot de belangen zijn, probeerde hij maar weer eens een lans te breken voor het gebruik van elektronische hulpmiddelen. Techniek die ervoor kan zorgen dat wedstrijduitslagen zo zuiver mogelijk tot stand kunnen komen. Hij vroeg zich terecht hardop af wanneer de heren Blatter en Platini zich nu eens echt sterk gingen maken om de arbiters te helpen. Ik ben bang dat Van Gaal op dit gebied een roepende in de woestijn zal blijven. Toch hoop ik stiekem dat hij bij veel collega's definitief de ogen heeft geopend en dat een groep vooraanstaande coaches nu eens een keer een collectief statement richting FIFA en UEFA maakt. Dat juist op deze manier het door hen gepredikte Respect en Fair Play eindelijk een keer de juiste lading gaat dekken.

Duur foutje

Hoe anders zou de finale van zaterdag zijn verlopen als Bayern München de strafschop zou hebben benut die het absoluut verdiende, maar van scheidsrechter Howard Webb niet kreeg? Webb die in negentig minuten slechts twee overtredingen niet juist bestrafte. Dat hij twee minuten na het beginsignaal de harde tackle van Walter Samuel op Arjen Robben met een reprimande in plaats van een gele kaart afdeed, kun je nog wijten aan een typisch Engelse aanpak. Maar de door hem gemiste handsbal van Inter-verdediger Maicon was natuurlijk een fout die het wedstrijdloop in de resterende vijfenzeventig minuten enorm had kunnen beïnvloeden.

Zelfs de grootste München-fans waren het erover eens dat uiteindelijk toch de sterkste ploeg had gezegevierd. En wat een feest in Milaan. Daar nog iemand gehoord over die zogenaamd negatieve en defensieve speelstijl? Heeft u daar ook maar één Inter-supporter ontdekt die zich afvroeg hoe het mogelijk was dat een stelletje veteranen Europa's sterksten waren? En nog iemand horen roepen dat het belachelijk was dat bij Inter, op anderhalve minuut na, geen Italiaan op het veld stond en het team wekenlang respectloos als een vreemdelingenlegioen was neergezet. Welnee. FC Internazionale is het merk, het label dat bij de Interisti, tot in de genen verankerd is. Liefst vijfenveertig jaar hadden zij gewacht om weer eens tot Europa's beste gekroond te worden. En op welke manier? Dat maakt Mourinho, zijn ploeg en achterban toch helemaal niets uit. Maar dat Diego Milito die twee etalagepoppen in Bayern's defensie in zijn eentje kon verschalken, dat zullen ze in Milaan nooit vergeten.

Volume

Over etalagepoppen gesproken. Die gaan we de komende twee jaar in de Europa League-wedstrijden ook weer op de doellijn tegenkomen. In 205 wedstrijden is er dit seizoen met een extra vijfde en zesde scheidsrechter geëxperimenteerd. Voor de beleidsbepalers nét niet genoeg wedstrijden om een duidelijk oordeel te kunnen vormen en dus een reden om gewoon nog twee jaar vrolijk door te modderen. Helaas gaf Van Gaal zondag, vanaf het balkon op de overvolle Marienplatz, de menigte groot gelijk dat zij hem bejubelde in plaats van nog één keer aan Maicons handsbal en de gewenste technische hulpmiddelen te refereren. Met Louis' volume moet die noodroep toch ook in Zwitserland te horen zijn geweest!

Klik hier voor meer info over de auteur.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.