DENEMARKEN - In de oefenwedstrijd tussen Denemarken en Senegal (2-0) viel verdediger Simon Kjær tien minuten voor tijd geblesseerd uit. Na een duel ging de speler van het Italiaanse Palermo kermend van de pijn naar de grond. De 21-jarige verdediger werd met een brancard afgevoerd en gevreesd wordt voor een ernstige knieblessure. De komende dagen zullen moeten uitwijzen of hij het WK gaat missen.
JOHANNESBURG - De FIFA heeft uitgesproken dat er nog steeds 160.000 toegangskaarten voor het WK niet zijn verkocht. Doordat de wereldvoetbalbond 90.000 extra tickets in de verkoop deed, is tot nu toe geen enkele van de 64 wedstrijden uitverkocht. De kaarten zijn vooral tickets voor de eerste categorie, die tussen de 180 en 1000 euro.
ZUID-KOREA - Zuid-Korea moet het WK hoogstwaarschijnlijk beginnen zonder topscorer Dong-Gook Lee. De 83-voudig international kampt met een hamstringblessure en moet zo goed als zeker de eerste wedstrijd op het WK (tegen Griekenland) aan zich voorbij laten gaan. In 2006 miste de Koreaan ook al het WK in Duitsland vanwege een blessure. Zuid-Korea speelt in de voorbereiding op het WK nog oefenduels tegen Wit-Rusland en Spanje alvorens de selectie op 5 juni aankomt in Zuid-Afrika.
ZUID-AFRIKA - Steven Pienaar gelooft erin dat Zuid-Afrika de kwartfinale van het WK kan bereiken. Ondanks dat de drie groepstegenstanders hoger staan gerangschikt op de FIFA-wereldranglijst. "Ik schat onze kansen erg hoog in. We kunnen zeker de tweede ronde bereiken. We zijn klaar voor dit toernooi en het vertrouwen en de kracht zijn er. We geloven erin. Sinds de start van het trainingskamp zit er een enorme progressie in dit team", aldus de middenvelder, die tegenwoordig bij Everton onder contract staat.
JAPAN - De nationale ploeg van Japan zal het de komende twee weken in de voorbereiding op het WK moeten stellen zonder Marcus 'Tulio Tanaka. De 29-jarige centrale verdediger, in wie FC Twente vorig seizoen nog interesse had, herstelt van een spierscheuring. Zijn WK-deelname zou niet in gevaar komen. Japan speelt op 19 juni tegen Nederland op het WK.
ZWITSERLAND - De geblesseerde Marco Streller wordt in de WK-selectie van Zwitserland vervangen door Albert Bunjaku. De 26-jarige aanvaller van 1.FC Nürnberg zal zich vanavond (donderdag, red.) melden in het trainingskamp van de nationale ploeg in Crans Montana.
VERENIGDE STATEN - Na gastland Zuid-Afrika blijken de meeste toegangskaarten voor het WK te zijn aangevraagd door de Verenigde Staten. Daarmee lijkt een nieuwe trend gezet. "Het zijn mooie tijden voor onze sport", aldus voorzitter Sunil Gulati van de Amerikaanse voetbalbond. De opkomst van het zogenaamde 'soccer' is goed te verklaren: "Amerika houdt van winnaars", zegt aanvoerder Carlos Bocanegra van het nationaal voetbalelftal. "We gaan proberen iets speciaals te bereiken in Zuid-Afrika."
KAMEROEN - Kameroen wacht nog steeds op toestemming van de FIFA om verdediger Gaetan Bong en aanvaller Eric-Maxim Choupo-Moting in de WK-selectie te mogen opnemen. Het duo deed dinsdag dan ook niet mee in de oefenwedstrijd tegen Georgië (0-0). Bong is een voormalig Frans jeugdinternational. Choupo-Moting kwam viermaal uit voor Duitsland onder 21 jaar. Beiden hebben ook de Kameroense nationaliteit. Volgens de FIFA-regels kunnen voetballers nog voor een ander land kiezen zolang ze geen A-interlands hebben gespeeld. Kameroen is in de WK-groep E één van de tegenstanders van Nederland.
BRAZILIË - Het Braziliaanse nationale elftal is donderdagochtend aangekomen in Zuid-Afrika. Het team van bondscoach Carlos Dunga, een van de grote favorieten voor de wereldtitel, werd op de luchthaven afgeschermd door veiligheidsmensen. Kaka, een van de Braziliaanse sterren, liet kort na de aankomst via zijn Twitterpagina weten onder de indruk te zijn van de sfeer in Zuid-Afrika. De ploeg werd voor het vertrek naar Zuid-Afrika toegesproken door president Luiz Inacio Lula da Silva. Hij wenste het team veel geluk bij het WK. Brazilië heeft na aankomst zijn intrek genomen in het verblijf in Randburg, in het noorden van Johannesburg. Voor het WK oefenen de Brazilianen nog tegen Zimbabwe en Tanzania.
DUITSLAND - Philipp Lahm is de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Joachim Löw moest noodgedwongen op zoek naar een nieuwe captain, doordat Michael Ballack vorige week een enkelblessure opliep en het WK aan zich voorbij moeten laten gaan. De 26-jarige verdediger van Bayern München is al zes jaar lang onafgebroken een vaste kracht in het nationale elftal. Aanvankelijk als linksback, tegenwoordig speelt Lahm als rechtsback. Dit seizoen miste hij in de Bundesliga overigens geen enkele minuut.
BRAAMHAAR - Twee Nederlandse scheidsrechters zijn aangesteld voor oefeninterlands. Erik Braamhaar fluit zaterdag de wedstrijd tussen Ierland en Algerije. Het duel wordt in Dublin gespeeld. Eerder werd al bekend dat Bas Nijhuis donderdagavond de wedstrijd Denemarken-Senegal leidt in het Deense Aalborg.
ZWITSERLAND - Zwitserland moet het tijdens het WK in Zuid-Afrika doen zonder Marco Streller. De 28-jarige aanvaller van FC Basel liep woensdag een spierscheuring in de linkerdij op. Het is nog niet bekend of bondscoach Ottmar Hitzfeld een vervanger oproept voor de 32-voudig international. Albert Bunjaku (1. FC Nürnberg) is één van de kandidaten als het zover mocht komen.

