Laatste nieuws
21.20'Ik denk dat hij veel kan spelen voor Oranje op het WK, ik durf het wel aan'
21.18'Mourinho gaat oude bekende van Real Madrid meenemen als assistent'
21.09Driessen schiet 'Cruijffiaanse gedachte' direct af: 'Verdedigend enorm kwetsbaar'
21.03Oranje-international deelt vlak voor WK-start heuglijk babynieuws
21.03Oranje begonnen aan moeilijke WK-opgave tegen Polen
20.55Zo plaatst Nederland Vrouwen zich alsnog direct voor het WK 2027
20.41Derksen spaart Van Persie niet na ontslag: 'Teken dat je niet geschikt bent'
20.41DR Congo rondt chaotische WK-voorbereiding af met nederlaag
20.33Atlético lacht om bod Real op Álvarez en komt met vilein statement
20.00Comenencia droomt elke nacht van Wirtz en Musiala: 'Ik pak de bal gewoon af'
19.59'Als je Koeman één keer in de steek laat, dan rekent hij dat af'
19.55Opstelling Oranje voor moeilijke opgave tegen Polen
19.35Jurriën Timber reageert op missen WK: ‘Het breekt mijn hart, hier droomde ik van’
19.25Atlético wijst bod van 150 miljoen euro van Real op Álvarez af
19.20De transferzomer van Ajax: Jordi Cruijff wacht een megaklus
19.15Oranje geland in WK-uitvalsbasis Kansas City, Verbruggen stapt soepel vliegtuig uit
19.13Timber ziet WK-droom uiteen spatten: 'Moeilijk om te accepteren'
19.10Driessen: 'Kan me voorstellen dat hij denkt: zak nu maar in de stront, Koeman'
19.09'Palace pakt door na vertrek Glasner en bindt Franse succestrainer aan zich'
19.00Hulp bij de WK-pool: de grootste meevallers en tegenvallers voorspeld
18.56Topper tussen Ajax en PSV al in september, eerste Klassieker in De Kuip
18.55Internationals gefouilleerd voor Nederland - Oezbekistan, ook speurhonden ingezet
18.45Atlético laat van zich horen na bod Real: 'We lachen nog meer om jullie dan Barça'
18.45Waarom je deze Oranje-voorbereiding ook positief kan bekijken
18.43Eerste speelronde Eredivisie: PSV begint thuis, uitduel voor Feyenoord en Ajax
18.40'Farioli voert gesprekken met Belgische spits als opvolger van Luuk de Jong'
18.30Eerste speelronde Eredivisie: Feyenoord begint met stadsderby, Ajax naar Zwolle
18.29'Van de Ven op lijst van Real Madrid, Spurs zoekt doelman in Parijs'
18.25Missen WK breekt Jurriën Timbers hart: 'Moeilijk te accepteren'
18.20XL-verrassing uit Madrid: Real bevestigt gigabod van 150 miljoen euro op topspeler
18.19'Duits toptalent sprak met Slot, maar kiest voor Bundesliga-club'
18.19'Toptalent Hertha (16) zegt Liverpool af en kiest voor Bundesliga'
18.05Het huiswerk voor Oranjevrouwen richting Polen: corners en het grote gevaar Pajor
18.05Boskamp prijst Rigaux na ontslag Van Persie: 'Daar moet hij mee doorgaan'
18.00WK-Gids Groep L: Engeland torenhoge favoriet, last dance Modric met Kroatië
Resultaten x
Overige

Van Marwijk vond keuze tussen Anita en Braafheid het moeilijkst

Ron Vlaar, Vurnon Anita, Orlando Engelaar en Jeremain Lens zijn de vier afvallers in de selectie van Oranje. Het viertal mag niet mee naar Zuid-Afrika.

27-05-2010 18:19 door Redactie ELF Voetbal

Dat licht Bert van Marwijk om 17.00 uur toe tijdens een persconferentie in het Olympia Sport- und Konresszentrum in Seefeld. De spelers zijn inmiddels door de bondscoach ingelicht en gaan vanmiddag via de Franz Josef Strauss luchthaven in München op weg naar huis.

Na het afvallen van Anita, Vlaar, Engelaar en Lens blijven er 23 internationals over. Van het viertal vormt Anita de grootste verrassing. Het leek er natuurlijk op dat Van Marwijk de Ajacied voor twee posities wilde gebruiken. Zowel als links- en als rechtsback was hij een goede vervanger voor respectievelijk Gregory van der Wiel en Giovanni van Bronckhorst. Maar de 21-jarige Amsterdammer moet toch thuis blijven. Gisteravond (woensdag, red.) debuteerde hij na rust in Oranje, tijdens de oefeninterland tegen Mexico (2-1).

Vlaar was geen verraste keus. De Feyenoorder kampte met een hamstringblessure en kon de afgelopen dagen ook niet trainen. Engelaar moest een persoonlijk gevecht aangaan met Stijn Schaars en verloor. Tegen Mexico ging hij bij het tegendoelpunt ook in de fout, door Javier Hernandez uit zijn rug te laten weglopen, die binnenkopte. Lens kwam niet in actie tegen Mexico. De teller van de AZ-aanvaller blijft daardoor op nul staan.

UPDATE: Tijdens de persconferentie in Seefeld vertelde bondscoach Bert van Marwijk dat het niet meenemen van Vurnon Anita hem de meeste hoofdbrekers heeft opgeleverd. De strijd ging tot het laatste moment tussen hem en Edson Braafheid maar na lang overleg met de technische staf ging de voorkeur toch verrassend uit naar Edson Braafheid.

Van Marwijk: "Het is geheel mijn verantwoordelijkheid, maar de beslissing was wel unaniem. Braafheid kan ook links in het centrum van de defensie voetballen. Anita kan weliswaar ook op de rechterflank verdedigen, maar daar hebben we voor Gregory van der Wiel en Khalid Boulahrouz gekozen. Boulahrouz heeft dit seizoen inderdaad weinig gespeeld. Maar ik zie hem steeds beter worden op de training. Hij is snel en agressief."

Waar Ryan Babel door zijn blessure en weinige spelen bij Liverpool ook tot de afvallers had kunnen behoren, gaf de bondscoach aan dat hij dat zo nooit heeft gezien. "Babel is nooit in de gevarenzone geweest. Wel was hij geblesseerd en daarom was het even afwachten. Gelukkig is hij op tijd uit de training gestapt." Ook Eljero Elia speelde bij zijn club HSV de laatste maanden amper wegens blessures, toch zit ook hij bij de selectie en Jeremain Lens niet. "Babel, Elia en Arjen Robben hebben het voordeel ten opzichte van Lens dat zij al in het buitenland spelen", aldus Van Marwijk. "Bovendien heb ik hem verteld dat hij nog niet het niveau heeft van Babel en Elia. Ik geloof dat hij dat wel snapte. Maar hij komt er wel als hij zich zo blijft ontwikkelen."

De keuze tussen Stijn Schaars en Orlando Engelaar was voor de coach van het Nederlands elftal wel lastig om te maken. PSV'er Engelaar was uiteindelijk de pechvogel. "Vooral omdat hij er ook het langst bijzit, was het moeilijk. Van alle afvallers was Orlando het meest teleurgesteld. Dat snap ik ook wel." Dat Ron Vlaar afviel, kwam niet als een grote surprise. Van Marwijk licht toe dat de hamstringblessure van de Feyenoorder, die opnieuw opspeelde, een grote reden was. Maar niet de enige: "Hij was ook nog nerveus."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.