Ne een onderzoek van bijna twee jaar levert een intensief onderzoek door de afdeling Econometrie van de Rijksuniversiteit Groningen alsmede de volledige redactie van het voetbalmaandblad ELF Voetbal uiteindelijk het antwoord op.
Niet Abe Lenstra, Faas Wilkes, Johan Cruijff of Clarence Seedorf was de afgelopen eeuw de succesvolste, maar 83-voudig international Ruud Krol.
Sinds een aantal jaren houdt professor Gerard Sierksma zich, samen met zijn staf, bezig met een wetenschappelijke analyse van de prestaties van topsporters. Eerder al leverde dat wetenschappelijk volledig verantwoorde boeken op met de 'Top-100' van de beste wielrenners en de beste schaatsers.
Het met elkaar vergelijken van voetballers bleek een veel lastiger zaak, vandaar dat het onderzoek maar liefst twee jaar duurde.
Het resultaat was een op wiskundige rekenmethodes gebaseerde tabel waarin werkelijk iedere prestatie die een voetballer maar kan leveren nauwgezet werd gewogen. Interlands, Europa Cup-wedstrijden, eindtoernooien trofeeën, aan alles werd een bepaalde waarde toegekend die, na berekening door middel van een speciaal computermodel, een verrassend eindresultaat opleverde. Tevens werd gecorrigeerd op speellinie en speelminuten.
Ex-Ajacied Ruud Krol bleek de afgelopen eeuw dus de beste te zijn geweest, op de voet gevolgd door Arie Haan, Johan Cruijff en Clarence Seedorf.
Uiteraard reageerde Krol verrast en vereerd toen hij met zijn uitverkiezing werd geconfronteerd. Vanuit Johannesburg, waar hij trainer is van de Orlando Pirates, was hij enige tijd bijkans sprakeloos; "Het is een enorme eer, die ik totaal niet had verwacht."
Speciaal om - als eerste - het boek DE TOP 100 VAN HET NEDERLANDSE VOETBAL in ontvangst te kunnen nemen was Krol op 2 juni voor één dag in Nederland.

