Laatste nieuws
22.31Gakpo zet Oranje op scherp: 'Dat is iets waar we aan moeten werken'
22.30Summerville heeft eigen chef-kok in dienst: 'Voeding is zó belangrijk'
22.18Leuchter volleert Oranje fraai op 2-0 tegen Polen, hulp van Ierland nodig
22.08Oranje heeft hulp nodig vanuit Grenoble in WK-kwalificatie
22.03Nederlands elftal arriveert in Kansas City, training geschrapt
22.02Beelden lijken duidelijke update te geven over fitheid Verbruggen na harde val
22.01Janssen pleit voor verandering bij Oranje: 'Op deze manier gaat het niets worden'
21.43Noslin komt superlatieven tekort voor Nederlandse trainer: 'De beste tot nu toe'
21.42'Van de Ven op lijst van Real Madrid, nieuwe trainer bij Atalanta'
21.30Rondje Buitenland Extra: Pedri zet Mexico op zijn kop
21.25Kaptein kopt Oranje op vroege voorsprong in WK-kwalificatieduel met Polen
21.20'Ik denk dat hij veel kan spelen voor Oranje op het WK, ik durf het wel aan'
21.09Driessen schiet 'Cruijffiaanse gedachte' direct af: 'Verdedigend enorm kwetsbaar'
21.03Oranje-international deelt vlak voor WK-start heuglijk babynieuws
21.03Oranje begonnen aan moeilijke WK-opgave tegen Polen
20.55Zo plaatst Nederland Vrouwen zich alsnog direct voor het WK 2027
20.41Derksen spaart Van Persie niet na ontslag: 'Teken dat je niet geschikt bent'
20.41DR Congo rondt chaotische WK-voorbereiding af met nederlaag
20.40'Ook Marokkaanse succescoach kandidaat bij Feyenoord'
20.33Atlético lacht om bod Real op Álvarez en komt met vilein statement
20.30'Binnen een paar maanden komen clubs in binnen- en buitenland uit bij Van Persie'
20.15Uniek: naast Curaçao debuteren nog drie landen tijdens het WK 2026
20.00'Mourinho gaat iconische oud-Real Madrid-speler aanstellen als assistent'
20.00Comenencia droomt elke nacht van Wirtz en Musiala: 'Ik pak de bal gewoon af'
19.59'Als je Koeman één keer in de steek laat, dan rekent hij dat af'
19.55Opstelling Oranje voor moeilijke opgave tegen Polen
19.45Koeman schrapt training van Oranje kort na aankomst in Kansas City
19.35Jurriën Timber reageert op missen WK: ‘Het breekt mijn hart, hier droomde ik van’
19.25Atlético wijst bod van 150 miljoen euro van Real op Álvarez af
19.15Oranje geland in WK-uitvalsbasis Kansas City, Verbruggen stapt soepel vliegtuig uit
19.13Timber ziet WK-droom uiteen spatten: 'Moeilijk om te accepteren'
19.10Driessen: 'Kan me voorstellen dat hij denkt: zak nu maar in de stront, Koeman'
19.09'Palace pakt door na vertrek Glasner en bindt Franse succestrainer aan zich'
19.00Hulp bij de WK-pool: de grootste meevallers en tegenvallers voorspeld
18.56Topper tussen Ajax en PSV al in september, eerste Klassieker in De Kuip
Resultaten x
Overige

Condooms, Jong, Gerard, Konno, Ferdinand

Het aftellen is begonnen. Over 6 dagen begint het WK in Zuid-Afrika. In de aanloop plaatst ELF Voetbal dagelijks een round up met korte nieuwsberichten over een van de grootste sportevenementen ter wereld. 

05-06-2010 21:16 door Redactie ELF Voetbal

JOHANNESBURG - Goed nieuws voor iedereen die naar Zuid-Afrika gaat. De wereldvoetbalbond FIFA staan namelijk toe dat voorbehoedsmiddelen en voorlichtingsmateriaal voor aids en hiv worden verspreid onder fans. Dat meldde de bond zaterdag. Actiegroepen klaagden dat dit hen verboden was in de buurt van stadions. De FIFA ontkende in een verklaring dat het de verspreiding van miljoenen condooms door de Zuid-Afrikaanse regering had tegengehouden. De bond zei dat het gaststeden aanspoort om medische posten op te zetten met voorlichtingsmateriaal omtrent aids en hiv, voorbehoedsmiddelen en zonnebrandcrème. Ook zei de bond voorlichtingsfilms uit te zenden op de schermen bij kijkgelegenheden. Zuid-Afrika heeft het hoogste aantal besmettingen van aids en hiv ter wereld. Ongeveer 5,7 miljoen mensen in het land zijn besmet met het virus, meer dan tien procent van de bevolking.

NOORD-KOREA - In een poule met Portugal, Ivoorkust en Brazilië zou je voorzichtigheid verwachten in de uitspraken van spelers van een land als Noord-Korea. Maar niets is minder waar. De Noord-Koreaanse voetballer Jong Tae-se heeft zijn supporters namelijk beloofd op het WK voetbal minimaal één doelpunt per wedstrijd te maken. De spits, in Aziatische media omgedoopt tot de 'Wayne Rooney van Noord-Korea', is ervan overtuigd dat zijn land de knock-outfase van de titelstrijd bereikt. "In onze groep zullen wij samen met Brazilië doorgaan", aldus Jong. Ook teamgenoot An Yong-hak heeft hoge verwachtingen van de mondiale titelstrijd: "Ik wil de wereld verbazen", zei hij strijdlustig.

ENGELAND (2) - Steven Gerrard van Liverpool is de nieuwe aanvoerder van het Engelse nationale team. De Engelse bondscoach Fabio Capello benoemde Rio Ferdinand begin dit jaar tot aanvoerder van de nationale ploeg nadat de oorspronkelijke captain John Terry in opspraak was geraakt door een buitenechtelijke relatie. Door de blessure van Ferdinand moest de Italiaan weer op zoek naar een nieuwe captain.

JAPAN - De Japanse verdediger Yasuyuki Konno is hoogstwaarschijnlijk niet beschikbaar voor het eerste WK-duel met Kameroen op 14 juni. De 27-jarige voetballer heeft tijdens de vriendschappelijke interland met Ivoorkust (0-2) een knieband verrekt. Hij is ongeveer twee weken uitgeschakeld en wellicht wel weer beschikbaar voor de wedstrijd tegen Oranje op 19 juni.

ENGELAND (1)- Nadat David Beckham eerder het WK al aan zijn neus voorbij zag gaan, was er gisteren weer slecht nieuws te melden. Rio Ferdinand raakte namelijk geblesseerd op de training. De verdediger van Manchester United is diep aangeslagen door het nieuws dat hij het WK mist. Door de knieblessure staat hij weken aan de kant. "Ik ben vervloekt", zei de Ferdinand tegen zijn zaakwaarnemer Pini Zahavi. De international had dit hele seizoen al problemen met zijn fitheid en kwam daardoor maar dertien keer in actie in de Engelse competitie. Zahavi: "Deze blessure is volledig nieuw. Rio was helemaal fit voor het WK, nu zit hij er helemaal doorheen."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.