De pineut van de wedstrijd was ongetwijfeld Harry Kewell. De aanvaller van Galatasaray was na een halfjaar eindelijk fit bevonden om weer een wedstrijd te spelen. Verbeek zette hem centraal in de spits, maar na 24 minuten was het al 'einde wedstrijd'. Op de doellijn kreeg hij de bal al dan niet bewust op zijn rechterarm en keerde daarmee een hard schot van Jonathan Mensah. Scheidsrechter Roberto Rosetti was resoluut en toonde hem de rode kaart.
Vanaf elf meter liet Asamoah Gyan opnieuw zien, dat hij koelbloeding is. Net zoals afgelopen zondag tegen Servië scoorde de aanvaller van Udinese ook nu vanaf elf meter. Doelman Mark Schwarzer was kansloos. Dat betekende overigens de 1-1. Australië was in de elfde minuut via Brett Holman op voorsprong gekomen. Al ging daar een enorme blunder van doelman Richard Kingson aan vooraf. Die kon een vrije trap van Mark Bresciano, mede door een lastige stuit voor zijn neus, niet onder controle krijgen. Daardoor was het voor de blonde middenvelder van AZ een koud kunstje om de 0-1 aan te tekenen.
Holman moest na de rode kaart voor Kewell in de spits gaan spelen. Iets dat hem lastig af ging. Opvallend genoeg kreeg Australië na rust de beste kansen. Luke Wilkshire liet in de 70e minuut zien dat hij een verdediger is en raakte de bal niet goed bij een uithaal. Kingson kon daardoor keren. In de rebound trof de net ingevallen Josh Kennedy de bal nog slechter. Drie minuten eerder had Scott Chipperfield zijn invalbeurt binnen 20 seconden kunnen opluisteren met een doelpunt, maar zijn kopbal vloog rakelings over.
Ghana kon weinig uitrichten en ook het inbrengen van oud-Ajacied Quincy Owusu-Abeyie en in de slotminuut NAC Breda-spits Matthew Amoah had geen effect. In de laatste minuten speelde het Afrikaanse land duidelijk op de 1-1, zodat ze aan de leiding gaan in Groep D en alles in eigen hand hebben met het oog op de achtste finale.

