Paul kreeg zoals gewoonlijk twee bakken met mossels voorgeschoteld. Dit keer koos de inktvis voor de schelpdieren in de doos met het Spaanse vlaggetje. Slecht nieuws voor Nederland, want de octopus heeft op dit WK nog geen uitslag van een wedstrijd fout geraden. Ook de nederlaag van Duitsland tegen Spanje in de halve finale werd goed voorspeld.
Op het EK in 2008 had Paul een score van zeventig procent. Overigens eindigt Duitsland volgens de voorspellingen van Paul op de derde plaats. Uruguay verliest dus morgen van die Mannschaft. Wel deed Paul twee jaar geleden geen juiste voorspelling in de finale van het Europees kampioenschap in Oostenrijk en Zwitserland. Destijds koos de inktvis voor Duitsland, terwijl Spanje zegevierde door een doelpunt van Fernando Torres.
UPDATE: Spaanse zakenlieden willen Paul kopen. Hij moet het boegbeeld worden van een gastronomisch festijn in de plaats Carballiño vlakbij Orense. De burgemeester, Carlos Montes, kwam met het idee. Hij hoopt zo het bezoekersaantal te vergroten. De zakenlieden willen 30.000 euro betalen voor de octopus. Hij zal niet worden opgegeten, maar moeten helpen met het invullen van het totoformulier. Mocht het aquarium in Oberhausen niet bereid zijn het dier te verkopen, dan hoopt Montes het dier ten minste te mogen lenen voor het feest, dat op 8 augustus wordt gevierd.

