Video: Dit is PAOK, obstakel voor Ajax naar Champions League
De eerste horde die Ajax moet nemen op zijn route naar het miljoenenbal van de Champions League, heet PAOK Saloniki. Een Griekse club die weinig bellen doet rinkelen in Nederland. Dit is de tegenstander die Ajax woensdag in de ArenA ontvangt.
De spelers - PAOK werd door vier spelers vertegenwoordigd op het WK. Dimitrios Salpigidis scoorde tegen Nigeria het allereerste doelpunt ooit voor Griekenland op een WK. De kleine rappe aanvaller keerde deze zomer terug op het oude nest, nadat hij in 2006 naar Panathinaikos vetrok. De zeer ervaren doelman Konstantinos Chalkias zat in Zuid-Afrika alle wedstrijden op de reservebank, net als verdediger Stilianos Malezas. De Chileense verdediger Pablo Contreras kwam twee keer in actie op het WK. Tegen Honduras viel hij kort voor tijd in, tegen Brazilië werd hij in de rust gewisseld.
Sterspeler van de Griekse club is de wispelturige Bosniër Zlatan Muslimovic. Hij mist echter de wedstrijd in Amsterdam door een blessure. Voor de return over een week is de aanvaller vermoedelijk wel inzetbaar. Andere belangrijke spelers zijn de Portugees Vieirinha (aanvallende middenvelder), voormalig Real Madrid-speler Pablo Garcia (verdedigende middenvelder) en de Serviër Vladimir Ivic (aanvallende middenvelder).
De coach - Vorige week werd trainer Mario Beretta ontslagen. De Italiaan was nog geen maand in functie en coachte dus geen enkele officiële wedstrijd. Tijdens de voorbereiding lag hij overhoop met enkele spelers. Vooral met Pablo Garcia was het hommeles. Als opvolger is de onervaren Pavlos Dermitzakis (41) aangesteld. Vorig seizoen was hij enkele maanden trainer bij Panthrakikos, een team dat naar de tweede divisie degradeerde.
De supporters - Zelfs voor Griekse maatstaven zijn de supporters van PAOK berucht. Ze transformeren het Toumba Stadion in Thessaloniki regelmatig in een heksenketel en bezorgden de club al menig boete van de UEFA.
Hieronder een sfeervideo van de wedstrijd tegen rivaal Olympiakos uit 2009.
Gaat Ajax het redden tegen PAOK?
- Ja, dit moet te doen zijn73,1
- Nee, de verstoorde voorbereiding eist zijn tol9,2
- Nee, Ajax faalt als zo vaak in de voorronde CL17,7
Reageer op dit nieuwsbericht
Reacties
Heksenketel is niets overdreven zeg!
Dan kan men zeggen ja t was een oefen wedstrijd, maar als er soms doodse stilte was, heeft dat toch denk ik niet met een oefenwedstrijd te maken:S
Wel 1 posetief ding, toen ajax een tegendoelpunt kreeg bleven de ajacieden ajax supporteren, maar een voorbeeld aan deze fans mag wel genomen worden lijkt mij...
Laatste nieuws
- 22:32 Eduardo schittert bij EK-ganger Kroatië
- 22:17 'Onmenselijk' Azerbeidzjan kandidaat voor EK 2020
- 22:11 Advocaat weet wie hij wil hebben
- 22:04 Coach Nederlanders blijft langer
- 21:59 'Je bent hier echt een god'
- 21:46 Martínez nog niet naar Barcelona
- 21:36 Afellay op de bank tegen Athletic
- 21:28 Guardiola coacht vrijdag laatste wedstrijd
- 21:21 Wildschut debuteert bij Jong Oranje
- 21:10 'Contractbesprekingen Arbeloa bijna klaar'
- 20:57 Neymar en Ganso naar halve finale 'Champions League'
- 20:43 Oud-Ajacied bedwingt bondscoach Advocaat
- 20:30 Barton niet in beroep tegen lange verbanning
- 20:23 Peperdure spits basisklant bij Engeland
- 20:07 Ronaldo wil volgend seizoen zes prijzen met Real
- 20:02 Stekelenburg fit genoeg voor groepstraining Oranje
- 19:54 'Hulk ideale opvolger van Drogba'
- 19:43 Broers komen elkaar weer tegen bij Basel
- 19:38 Beloftenelftal Oranje verliest van Japan
- 19:23 Tsjechië heeft duidelijke doelstelling
- 19:16 Van Veldhoven wil drie versterkingen
- 19:07 Vallecano neemt afscheid van eindverantwoordelijke
- 19:01 'WBA sprak al met opvolger Hodgson'
- 18:54 Fabregas: 'Hij moet de club aan prijzen helpen' 1
- 18:45 Ajax wil snel rondkomen met Tottenham Hotspur




