"Dit is voor ons geen nieuws. Wij wisten dit in april al", reageert algemeen directeur Simon Kelder tegenover ELF Voetbal. "Voor het eerst sinds ik hier werk hebben we een tekort behaald op de begroting. We hebben extra personeelskosten moeten maken en daarnaast hebben we te kampen gehad met teruglopende media- en sponsorgelden."
Toch is de teruggang van 3 naar 1 een forse stap. "Maar dat heeft onder meer te maken met de strengere eisen van de KNVB", zegt Kelder. "Wij geven meer dan zestig procent van onze begroting uit aan personeelskosten. Dat kan ook niet anders met een begroting van 2,7 miljoen euro. We willen wel een representatief elftal op de been brengen. Maar met die strengere regels betekent dat wel dat we minder punten krijgen. Uiteindelijk kwamen we vijf punten tekort om in categorie 2 geplaatst te kunnen worden."
Kelder verwacht snel weer uit de problemen te zijn. "Ik heb niet het idee dat we nu extra in de gaten gehouden worden. We moeten een plan van aanpak maken. Dat komt wel goed. Het voordeel is dat we gepromoveerd zijn en we weer veel nieuwe sponsors hebben geworven. We hopen ook nog op extra inkomsten. Binnen drie jaar moet je als club uit categorie 1 zijn, maar ik verwacht dat wij er veel sneller uit zijn", besluit de directeur.

