Laatste nieuws
15.49Beukema droomt hardop van Oranje: 'Heb nog geen contact gehad met de bondscoach'
15.48WK-record maakt Ochoa trots: 'Ik kan mijn naam naast Messi en Ronaldo zetten'
15.22UEFA beloont geweigerde WK-scheidsrechter met aanstelling voor Super Cup
15.15Letschert verrast door 'monster' van Marokko: "Had ik nooit zien aankomen"
15.11'Feyenoord deelt tikje uit: Ajax-toptalent (12) vertrekt naar Rotterdammers'
15.08Amerikaanse toparbiter fluit eerste WK-duel Oranje
15.02Elia blikt terug op gemiste WK-kans: 'Was mijn carrière dan anders gelopen?'
15.00Kim, Lee en… Jens Castrop? Het verhaal van de Zuid-Koreaanse verrassing
14.55Feyenoord neemt Marokkaans talent Hadidi (17) over van Standard Luik
14.52'FC Twente handelt snel en vindt opvolger van Rots in de Eredivisie'
14.50FC Twente plukt na verkoop Rots linksback weg bij Go Ahead Eagles
14.47Nederlandse verdediger heeft fraaie transfer naar nummer vijf van Portugal binnen
14.40Malen vol ambitie richting WK: 'Ik wil gaan voor de hoofdprijs'
14.39'Bayern bereikt akkoord en betaalt 65 miljoen aan club die met PSV concurreert'
14.36'Dilemma in Sevilla: Ajax op vinkentouw voor één van grootste juwelen'
14.22Feyenoord plukt Marokkaans talent Hadidi (17) weg bij Standard Luik
14.16Finn van Breemen heeft transfer naar nummer vijf van Portugal te pakken
14.07Duitse WK-ganger over late oproep: 'Nagelsmann vroeg of ik dronken was'
14.01De ultieme WK-gids: alles wat je moet weten over de landen en groepen
14.01De Jong vreest niet voor setpiece-WK: 'Teams die prijzen winnen worden gekopieerd'
13.55Feyenoord klopt met miljoenen aan voor Belgische middenvelder
13.55'Ajax en Feyenoord hadden interesse, maar hij is wel een groot Mexicaans talent'
13.45Torenhoge verwachtingen van Feyenoord-back: 'Machine, potentie is eindeloos'
13.45La Gazzetta: 'Ajax ruikt kans en biedt routinier (37) plek onder de lat aan'
13.45Rondje WK: de állerlaatste tips voor je WK-pool
13.44Celtic gaat na memorabele landstitel langer door met O'Neill (74)
13.40Japanner waarschuwt Oranje en zichzelf: 'Dat mogen we geen moment doen'
13.38Ambitieuze Pochettino legt gewaagd antwoord aan Trump uit
13.32Vanenburg geeft Koeman WK-advies: 'Dit systeem kan tegenstanders écht pijn doen'
13.30'Mijn moeder gelooft dat ik Oranje ga halen, daarom heb ik gewacht met Suriname'
13.24Jongste WK-ganger Oranje durft te dromen van wereldtitel
13.20UEFA wijst Omar Artan aan voor topaffiche
13.15Bondscoach Koeman getipt door Kay Tejan in Studio Oranje: 'Neig meer naar hem'
13.07Het gaat beginnen: alles wat je moet weten over de openingswedstrijd van het WK
13.05Beelden: Sfeer zit er goed in bij Oranje-internationals tijdens potje voetvolley
Resultaten x
Overige

Wenger: 'Arsenal is nu klaar om prijzen te winnen'

Wel de complimenten, niet de prijzen. Arsenal speelt al jaren het leukste voetbal van de Premier League, maar de prijzenkast is vijf jaar lang niet van het slot geweest. Het gevoel van manager Arsène Wenger zegt dat daar dit seizoen verandering in komt.

09-08-2010 16:08 door Redactie ELF Voetbal

"Een speler wordt pas een echte spelers als hij 23 jaar is", legt de Franse coach uit. "Als hij weet hoe het is om uitwedstrijden te spelen tegen Stoke, tegen Bolton. Hoe het is om thuis tegen Chelsea te spelen. Dat zijn de zwaarste duels. Deze generatie, Diaby, Song, Fabregas, Clichy, bijna iedereen is nu 23, 24 of 25 jaar. Maar het zijn allemaal jongens die al vijftig duels in de Champions League gespeeld hebben. Ik denk dat we nu klaar zijn voor de uitdaging. Maar ik kan praten en blijven praten. We moeten het doen op het veld."

Het beleid van Arsenal om spelers op jonge leeftijd voor relatief weinig geld naar de club te halen, leidt al jaren niet tot prijzen. Toch is Wenger tevreden met zijn werkwijze. "Tien opeenvolgende jaren hebben we de poulefase van de Champions League overleefd. Ik heb veel gereisd door Zuid-Afrika tijdens het Wk. Je kunt je niet voorstellen hoe populair Arsenal is in de wereld. Ik vind het enorm belangrijk om prijzen te winnen. Maar er bestaat ook iets anders dat zwaar weegt en dat is onze manier van voetballen. Ons beleid, dat we niet met geld smijten voor spelers, wordt over de hele wereld gerespecteerd", vertelt Wenger in The Sunday Times.

Wenger vertelt een treurige anekdote. "Toen ik in Zud-Afrika was, verbleef ik in een hotel in Johannesburg in de wijk Sandton. Elke dag kwamen er weer mensen naar me toe. Mensen uit Nigeria, Korea, Zuid-Amerika, noem maar op. Ze wilden allemaal met me op de foto. Ik kon niet geloven hoe populair de Premier League is en hoe populair Arsenal is. Op een dag tijdens het ontbijt kwam er een Keniaan. Ik vroeg hem wat hij deed en hij vertelde dat hij journalist was. Nadat de foto was genomen vertelde hij: 'In ons land draait het om Manchester United en Arsenal. Toen jullie van Machester United verloren, pleegde mijn neef na de wedstrijd zelfmoord.' Ik dacht dat hij een grapje maakte, maar twee mannen die bij hem waren vertelden dat het waar was en dat ze bij de begrafenis waren geweest. Als je 's nachts naar huis rijdt, ga je daar over nadenken. 'Hoeveel verantwoordelijkheid draag ik hiervoor?' Je kunt het je gewoon niet voorstellen. Je speelt een wedstrijd, je verliest en iemand ergens op de wereld pleegt zelfmoord omdat je verloren hebt."

Waar Arsenal het met jeugd doet, hebben concurrenten als Chelsea en Manchester City steenrijke suikerooms die de ene na de andere topspeler verleiden. "Des te meer buitenlandse investeerders je hebt in de Premier League, des te waardevoller wordt ons beleid. Iedereen zal megabedragn uit gaan geven, maar het aantal echte topspelers is beperkt. De echte topspelers zullen over meerdere clubs gespreid worden. En het feit dat wij spelers hebben die uit onze eigen club voortkomen en hier opgeleid zijn, zal ons een voordeel bezorgen."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.