Laatste nieuws
16.37Geen Ivoriaanse supporters op WK vanwege strikte Amerikaanse visumregels
16.34UEFA stelt geweigerde WK-scheidsrechter aan voor Super Cup-finale
16.30Beste Oranje Aller Tijden: deze legendes staan in het elftal
16.26De Graafschap heeft Warmerdam binnen, Heerenveen en Groningen strikken talenten
16.15'Feyenoord denkt aan ex-assistent van Guardiola als nieuwe trainer'
16.15'Onaangepaste' Nijstad kan naar PSV: 'Past daar goed'
16.15"Onaangepaste" Nijstad kan naar PSV: 'Past daar goed'
16.02'Strijd om Geertruida barst los: Engelse, Spaanse en Italiaanse interesse'
16.00Dit is het beste Portugal ooit (met of zonder Cristiano Ronaldo)
15.55Duitse internationals betalen vervoerskosten voor zeshonderd fans
15.48WK-record maakt Ochoa trots: 'Ik kan mijn naam naast Messi en Ronaldo zetten'
15.22UEFA beloont geweigerde WK-scheidsrechter met aanstelling voor Super Cup
15.15Letschert verrast door 'monster' van Marokko: "Had ik nooit zien aankomen"
15.11'Feyenoord deelt tikje uit: Ajax-toptalent (12) vertrekt naar Rotterdammers'
15.08Amerikaanse toparbiter fluit eerste WK-duel Oranje
15.02Elia blikt terug op gemiste WK-kans: 'Was mijn carrière dan anders gelopen?'
15.00Kim, Lee en… Jens Castrop? Het verhaal van de Zuid-Koreaanse verrassing
14.55Feyenoord neemt Marokkaans talent Hadidi (17) over van Standard Luik
14.52'FC Twente handelt snel en vindt opvolger van Rots in de Eredivisie'
14.50FC Twente plukt na verkoop Rots linksback weg bij Go Ahead Eagles
14.47Nederlandse verdediger heeft fraaie transfer naar nummer vijf van Portugal binnen
14.40FIFA verbiedt wedstrijdshirt WK-deelnemer vlak voor openingswedstrijd
14.40Malen vol ambitie richting WK: 'Ik wil gaan voor de hoofdprijs'
14.39'Bayern bereikt akkoord en betaalt 65 miljoen aan club die met PSV concurreert'
14.36'Dilemma in Sevilla: Ajax op vinkentouw voor één van grootste juwelen'
14.25Verweij kiest doelman: 'Ik denk dat Koeman aan het bidden is voor hem'
14.22Feyenoord plukt Marokkaans talent Hadidi (17) weg bij Standard Luik
14.16Finn van Breemen heeft transfer naar nummer vijf van Portugal te pakken
14.07Duitse WK-ganger over late oproep: 'Nagelsmann vroeg of ik dronken was'
14.05FIFA wijst scheidsrechter aan voor eerste WK-duel van Oranje met Japan
14.01De ultieme WK-gids: alles wat je moet weten over de landen en groepen
14.01De Jong vreest niet voor setpiece-WK: 'Teams die prijzen winnen worden gekopieerd'
14.00Beukema wacht op belletje van Koeman: 'Nog geen contact gehad met de bondscoach'
13.55'Ajax en Feyenoord hadden interesse, maar hij is wel een groot Mexicaans talent'
13.45Torenhoge verwachtingen van Feyenoord-back: 'Machine, potentie is eindeloos'
Resultaten x
Overige

Oranje-groentjes blijven overeind tegen Oekraïne

Een Nederlands elftal met in totaal zeven debutanten mag tevreden terugkijken op de oefeninterland tegen Oekraïne. Het Oranje zonder WK-gangers speelde verdienstelijk met 1-1 gelijk.

11-08-2010 21:52 door Redactie ELF Voetbal

Echt blij waren ze niet vooraf, de Oekraïners. De bondscoach was zelfs laaiend dat Oranje zonder WK-gangers (op Michel Vorm na) afreisde naar Donetsk. Oekraïne, zelf wel op volle sterkte, had graag tegen het sterkst mogelijke Nederlands elftal geoefend, maar had uiteindelijk de handen vol aan Oranje C, zoals het team de afgelopen dagen werd genoemd. Niet voor niks, want bij elkaar hadden de zeventien geselecteerde spelers 38 interlands gespeeld en welgeteld nul keer gescoord.

Met vier debutanten - Jeffrey Bruma, Siem de Jong, Jeremain Lens en Ricky van Wolfswinkel - en een gemiddelde leeftijd van 22,9 jaar startte Oranje het duel. In de matig gevulde Donbass Arena leken de meeste spelers in het begin bevangen door de zenuwen, waardoor er maar weinig goed ging. Omdat de organisatie redelijk goed was, gaf het jonge Oranje echter weinig weg. Eén keer was Andriy Shevchenko zijn bewaker Bruma te slim af, maar de geslepen spits schoot in het zijnet.

Aan de andere kant raakte Siem de Jong uit een vrije trap de benen van doelman Andrei Pyatov. Diezelfde goalie bokste kort na rust een schot van Lens uit de korte hoek, iets wat Vorm een minuut later aan de andere kant deed bij een poging van Anatoliy Timoschuk. Met soms meer geluk dan wijsheid bleef Oranje in de periode daarna overeind. Hedwiges Maduro (na vier jaar terug) en Erik Pieters (de vijfde debutant) stonden toen al in het veld. Zij vervingen Wout Brama en Vurnon Anita in de rust.

In de tweede helft speelde Oranje een stuk rustiger dan voor de thee. Toen ook debutanten nummer zes (Leroy Fer) en zeven (Roy Beerens) het veld hadden betreden, kwam de ploeg zelfs op voorsprong. Theo Janssen knalde keihard tegen de lat, waarna de bal pardoes voor de voeten van Lens stuitte, die slechts hoefde in te tikken: 0-1. Daarmee was Oranje op weg naar een enorme stunt, ware het niet dat Oleksandr Alyev een minuut later gelijkmaakte uit een mooi genomen vrije trap: 1-1. Janssen herhaalde dat kunstje kort voor tijd bijna; zijn vrije trap ging echter rakelings naast.

Het was niet meer dan jammer voor het schaduwelftal van Van Marwijk, dat kan terugkijken op een geslaagde avond, maar voor de komende duels weer een stap terug zal moeten doen. Voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen San Marino (3 september) en Finland (7 september) zal de bondscoach weer een beroep doen op zijn vertrouwde namen.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.