Laatste nieuws
05.50Robin van Persie straft Anis Hadj Moussa bij PSV – Feyenoord: ‘Hij moet maar voelen’
01.41Obispo: "We willen allemaal zo snel mogelijk kampioen worden"
01.32St. Juste na zware rentree: "Ik wilde er staan"
01.15Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.13Bosz: "Wereldpot gespeeld tegen Feyenoord"
01.07Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
01.05Van Persie: "Opgeven komt niet voor in mijn woordenboek"
00.53Grim zakt gemiddeld onder Heitinga: "We missen routine"
00.30De domper voor Ajax: Zagré schiet Excelsior met knappe goal naar gelijkspel
00.29Supporters wachten tevergeefs op spelersbus
00.12Zinchenko zocht contact met Timber over Ajax
00.10'Gezien het recente verleden bij Ajax weet je dat het nog kan misgaan'
00.10Slegers' Arsenal wint eerste wereldbeker voor clubs, Miedema scoort voor City
00.10De vroege knock-out van Feyenoord: PSV binnen 17 minuten op rozen in topper
00.00Ajax kan hopen op terugkeer: 'Kanté vertrekt naar Feneberahçe'

Gisteren

23.56Kieft geeft NEC transferadvies rond Sano: 'Nóóit aan Ajax verkopen'
23.50'Liverpool verrast en telt 70 (!) miljoen neer voor nieuwe Slot-versterking'
23.40Domper voor Real Madrid: 'Bellingham weken aan de kant met blessure'
23.32Janssen verwacht verrassing in Eredivisie: 'Ze waren heer en meester'
23.31Depay en Corinthians winnen verrassend Supercup ten koste van Flamengo
23.25Perez begrijpt Ajax-interesse: 'Hij speelde zijn beste wedstrijd'
23.20Rode kaart voor Feyenoord niet begrepen: 'Duidelijk dat hij het niet bewust doet'
23.05Real Madrid boekt benauwde zege op Rayo, koploper Inter langs Cremonese
23.05Samenvattingen eredivisie: PSV overklast Feyenoord, goals Godts niet genoeg voor Ajax
23.05Kieft maakt zich zorgen om positie Van Persie: 'Gaat moeilijk verhaal worden'
23.00Verbijstering bij Perez om Eredivisie-topclub: 'Dat viel het meeste tegen'
22.58Fulham, Pepi én PSV akkoord op één voorwaarde
22.55Perez en Kwakman loven 'dappere' PSV-verdediger: 'Duikt overal in met zijn hoofd'
22.48Feyenoord afgekraakt na debacle tegen PSV: 'Een hele matige middenmoter'
22.37'PSV en Fulham akkoord over megatransfer Pepi, nog één obstakel voor deal'
22.25Invaller Mühren helpt Volendam aan punt tegen tiental Go Ahead
22.21Langstzittende trainer in Jupiler Pro League verdwijnt: Anderlecht ontslaat Hasi
22.15Corinthians en Memphis kloppen Flamengo en pakken Braziliaanse Supercup
22.14Atlético Madrid kaapt deal rond Afrika Cup-ster en meldt akkoord over transfer
22.05Van Persie keihard: 'Heel erg teleurstellend hoe wij ons hebben gepresenteerd'
Resultaten x
Overige

Excelsior en Feyenoord werken in harmonie toe naar derby

Op Woudestein wordt zondag een van de meest bijzondere eredivisieduels van dit seizoen gespeeld. Excelsior ontvangt grote broer Feyenoord, de club met wie het nauw samenwerkt.

15-08-2010 08:08 door Redactie ELF Voetbal

Het was een vreemde gewaarwording vrijdagmiddag op Woudestein. Terwijl de spelers en trainers van Excelsior door de catacomben van hun eigen stadion liepen, trainden aan de andere kant van de muur hun tegenstanders van zondag: de spelers van Feyenoord. Zij mochten van Excelsior komen wennen aan het kunstgrasveld, dat er sinds enkele weken ligt.

Terwijl Mario Been zijn ploeg onderwierp aan een rustige training had technisch directeur Leo Beenhakker een onderhoud met Excelsior-trainer Alex Pastoor. En na de training schoven ook Been en assistent Leon Vlemmings aan voor een overleg. Alsof ze samen met één doel bezig zijn. Alsof ze zondag geen vijanden zijn.

Beide trainers erkennen dat de wedstrijd speciaal is, maar willen er weinig over kwijt. "Laat ik er maar niet te veel over zeggen", zei Been. "Dat deze wedstrijd voor sommige jongens iets extra's betekent, lijkt me duidelijk. Dat ze iets extra's willen geven, is ook goed. Als het maar niet té is", zei Pastoor, die pas na 26 augustus krijgt te horen of hij nog extra huurlingen krijgt van Been en Beenhakker en tot die tijd geen eigen versterkingen wil halen.

Been toonde zich geen fan van het kunstgras. "Ik vind dat voetbal op gewoon gras gespeeld dient te worden. Dit kunstgras heeft nog zes a zeven weken nodig om goed ingelopen te worden, heb ik begrepen. Er liggen nog veel rubberen korrels op, maar we zullen het er mee moeten doen."

De Feyenoord-coach kan niet beschikken over Jon Dahl Tomasson, die een terugslag heeft gehad in het herstel van zijn bovenbeenblessure, en Diego Biseswar, die bij Jong Oranje last kreeg van zijn voet. Ook Sekou Cissé is nog altijd niet van de partij. Ruben Schaken keert terug van een schorsing en begint zeer waarschijnlijk in de basis.

Bij Excelsior ontbreekt Wouter Gudde, die deze week tijdens de training een knieblessure opliep. Voor Feyenoord maakt het niet uit, want het weet alles al van Excelsior. Zoals de Kralingers ook alles weten van de grote broer. Maar hoe harmonieus ze deze vrijdag ook met elkaar omgingen, zondag willen ze allebei maar al te graag winnen.

Excelsior - Feyenoord, zondag 12.30 uur

Vermoedelijke opstellingen

Excelsior: Paauwe; Bovenberg, Nieveld, Van Steensel, Nelom; Wattamaleo, Alisic, Koolwijk; Vincken, Bergkamp, Fernandez.
Feyenoord: Mulder; De Vrij, Vlaar, Bahia, De Cler; El Ahmadi, Bruins, Fer; Schaken, Smolov, Wijnaldum.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.