Laatste nieuws
22.20Boussaboun lyrisch over Eredivisie-ster: 'Hij is een complete en geweldige speler'
22.20VI Live: wachten op opstellingen bij WK-kraker tussen Brazilië en Marokko
22.15Vertrek Mancini uit Qatar opent de weg voor terugkeer bij Italië
22.13VI Live: Zwitserland laat na voorsprong uit te bouwen tegen Qatar
22.05Vinicius spreekt zich uit over toekomst bij Real Madrid: 'Niet mijn focus'
21.40Watanabe gelooft in WK-stunt met Japan: 'Wij kunnen dit toernooi winnen'
21.28Drie topkeepers bij Spanje: 'Het debat is voor jullie'
21.22VI Live: Zwitserland vanaf de stip al vroeg op voorsprong tegen Qatar
21.12Iraanse spits over WK-spanningen: 'Sport en politiek moeten gescheiden blijven'
21.05VI Live: kans na kans in begin van Qatar tegen Zwitserland
21.03Klose verwacht dat Messi of Mbappé zijn WK-record zal verbreken
21.03VI Live: bal rolt bij Qatar tegen Zwitserland
21.00Klose verwacht dat Messi of Mbappé zijn WK-doelpuntenrecord zal verbreken
20.53Bizarre situatie bij WK-deelnemer Haïti: 'Bondscoach is er nooit geweest'
20.30Nederland – Japan op tv: waar en hoe laat is eerste WK-duel te zien?
20.20'Bij zes keer een kwartier kan voetbal succesvol worden in Amerika'
20.20Rangnick haalt neus op voor AC Milan en verlengt contract bij Oostenrijk
20.15Onzekerheid onder de lat bij Duitsland: 'Hartstikke absurd'
20.15'Barcelona verlekkert zich: steeds meer belangstelling voor WK-uitblinker Dest'
20.05BBC: Makkelie krijgt ervan langs na 'verkeerde beslissing' op WK
20.05VP-Voetbalkantine: 'Marokko gaat stunten met zege op Brazilië'
20.03Theo Janssen: 'Je wordt als Feyenoord-fan toch gewoon voor de gek gehouden?'
20.00Praat mee op VP: Qatar - Zwitserland
19.57VI Live: opstellingen Qatar en Zwitserland bekend
19.50Van Hooijdonk: 'Men kan het vervelend vinden, het interesseert me geen dikke drol'
19.47Fanatieke Frenkie de Jong stapt op voet van Aké tijdens Oranje-rondo
19.40Pato bewondert 'vaderfiguur' Ancelotti: 'De beste trainer ter wereld'
19.37Van der Vaart: 'Kom op! Koeman begon daarmee, de domste opmerking ooit'
19.31Van Hecke emotioneel en trots: 'Mijn vader was gek van het Nederlands elftal'
19.30De Roon met knipoog over rugnummer: 'Virgil is 4 en heeft nooit concurrentie'
19.25'Cambuur-spits met dubieus kaartenrecord kan transfer maken naar 2.Bundesliga'
19.17'Tweede poging vanuit Spanje: Bologna werkt nu wél mee aan Dallinga-deal'
19.11'Zelfs recordbedrag kan Club Brugge niet overtuigen, sterspeler (21) moet blijven'
19.05LIVE Transfers: Dallinga kan naar Spanje, FC Barcelona spot WK-pareltje
18.59Bijzondere onthulling Van Hooijdonk over Johan Derksen: "Hij kwam speciaal langs"
Resultaten x
Overige

Cocu: 'Nederlandse club kan CL winnen'

Phillip Cocu weet als geen ander hoe het is om in de Champions League te spelen. De 39-jarige assistent/trainer van PSV en het Nederlands elftal kent de sleutel tot succes op hoog niveau. In de nieuwe editie van ELF Voetbal praat hij onder andere over zijn ervaringen in de Champions League en de kansen van Nederlandse clubs in het Europese clubtoernooi.

09-09-2010 15:00 door Redactie ELF Voetbal

In het seizoen 2004/2005 bereikte Cocu met PSV de halve finale van de Champions League. Daarin werden de Eindhovenaren op het laatste moment verslagen door AC Milan. Cocu ziet een parallel met de ploeg uit dat seizoen en het Nederlands elftal van afgelopen zomer. "Qua beleving als ploeg, bedoel ik. In beide gevallen groeide het team gaandeweg naar elkaar toe. Ik weet nog dat we in de voorbereiding van 2004 geen wedstrijd wonnen en het voetbal niet sprankelend was. Maar dat werd steeds beter. Op een gegeven moment stonden we met zoveel vertrouwen op het veld, dat we tegen elkaar zeiden: 'We gaan winnen, de vraag is alleen met hoeveel'."

Volgens de oud-international wordt het voor bvo's met kleinere budgetten steeds moeilijker om voor een verrassing te zorgen in de Champions League. "Sinds 2005 zijn er veel dingen veranderd en niet in positieve zin voor clubs als PSV en Ajax. De verschillen tussen arm en rijk zijn groter geworden en er is oneerlijke concurrentie ontstaan." Toch is het niet onmogelijk dat een Nederlandse club ooit de Champions League wint. "We moeten ons daar zeker niet bij neerleggen. Een stukje geloof, vertrouwen, overtuiging gecombineerd met kwaliteit, kan veel uitmaken. We moeten er met z'n allen naar streven, dat een Nederlandse club om de paar jaar een uitschieter heeft. Ook PSV hunkert naar international succes."

De zakelijkheid van het Nederlands elftal, waarmee de tweede plaats in de wacht werd gesleept, werd na afloop van het WK in het buitenland flink bekritiseerd. "Dat vind ik echt belachelijk. Ik zal niet ontkennen dat we in de finale enkele harde overtredingen hebben gemaakt." Cocu vond ook dat de overtreding van Nigel de Jong op Xabi Alonso buiten de perken ging. "Dat had een rode kaart kunnen opleveren, dat klopt. Nigel zal nu zelf waarschijnlijk ook toegeven, dat dat niet zo lekker uitkwam. Maar we hoeven dat ene aspect er toch niet uit te blijven lichten? Het is zonde dat de rest daardoor wordt ondergesneeuwd."

De assistent van PSV en Oranje weet dat de tweede plaats op het WK een verplichting met zich meebrengt voor het EK 2012. "Als je op het WK de finale haalt, dan mag je twee jaar later niet met minder genoegen nemen."

Lees de nieuwe editie van ELF Voetbal, die vanaf vandaag in de winkels ligt, voor meer over Cocu. Hoe heeft hij de halve finale tegen AC Milan ervaren? En wat was het verschil in beleving tussen de spelers van Oranje en Uruguay in de halve finale van het WK 2010?




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.