Laatste nieuws
17.24'Oranje heeft meeste PL-spelers en speelde gelijk tegen Spanje, het kan wél'
17.03De Graafschap slaat dubbelslag op transfermarkt en haalt oude bekende terug
17.00Vleugje Sovjet op het WK: debuut Oezbekistan komt niet uit de lucht vallen
16.46Doelman wil vertrekken bij PSV: 'Als het maar wel een topcompetitie is'
16.45Waarom WK-underdog Kaapverdië de groepsfase kan overleven
16.37Geen Ivoriaanse supporters op WK vanwege strikte Amerikaanse visumregels
16.30Beste Oranje Aller Tijden: deze legendes staan in het elftal
16.26De Graafschap heeft Warmerdam binnen, Heerenveen en Groningen strikken talenten
16.15'Feyenoord denkt aan ex-assistent van Guardiola als nieuwe trainer'
16.15'Onaangepaste' Nijstad kan naar PSV: 'Past daar goed'
16.15"Onaangepaste" Nijstad kan naar PSV: 'Past daar goed'
16.02'Strijd om Geertruida barst los: Engelse, Spaanse en Italiaanse interesse'
16.00Dit is het beste Portugal ooit (met of zonder Cristiano Ronaldo)
15.55Duitse internationals betalen vervoerskosten voor zeshonderd fans
15.48WK-record maakt Ochoa trots: 'Ik kan mijn naam naast Messi en Ronaldo zetten'
15.35Hoe goed ben jij voorbereid op het WK? Test jouw kennis in de FCUpdate-quiz
15.35Buitenspel: Infantino poseert met shirt Nederlandse topclub bij officieel WK-diner
15.30Ook Ivoorkust-fans worden geweigerd door VS voor WK: 'Amerika wil ons niet zien'
15.22UEFA beloont geweigerde WK-scheidsrechter met aanstelling voor Super Cup
15.15Letschert verrast door 'monster' van Marokko: "Had ik nooit zien aankomen"
15.11'Feyenoord deelt tikje uit: Ajax-toptalent (12) vertrekt naar Rotterdammers'
15.10WK LIVE: prachtige video van OnsOranje, arbiter voor duel met Japan bekend
15.08Amerikaanse toparbiter fluit eerste WK-duel Oranje
15.02Elia blikt terug op gemiste WK-kans: 'Was mijn carrière dan anders gelopen?'
15.00LIVE Transfers: Newcastle wil Spaanse WK-ganger en Liverpool oude bekende
15.00VP-Voetbalkantine: 'Koeman had Beukema mee moeten nemen naar het WK'
15.00Kim, Lee en… Jens Castrop? Het verhaal van de Zuid-Koreaanse verrassing
14.55Feyenoord neemt Marokkaans talent Hadidi (17) over van Standard Luik
14.52'FC Twente handelt snel en vindt opvolger van Rots in de Eredivisie'
14.50FC Twente plukt na verkoop Rots linksback weg bij Go Ahead Eagles
14.47Nederlandse verdediger heeft fraaie transfer naar nummer vijf van Portugal binnen
14.45UEFA wijst geweigerde WK-scheidsrechter aan voor Super Cup-finale
14.40Malen vol ambitie richting WK: 'Ik wil gaan voor de hoofdprijs'
14.39'Bayern bereikt akkoord en betaalt 65 miljoen aan club die met PSV concurreert'
14.36'Dilemma in Sevilla: Ajax op vinkentouw voor één van grootste juwelen'
Resultaten x
Overige

Vader Robben: 'Blessure niet carrièrebedreigend'

Hans Robben, de vader en zaakwaarnemer van Arjen, ontkent dat de hamstringproblemen de carrière van zijn zoon bedreigen. Eerder deze week kwam naar buiten dat binnen Bayern München wordt gevreesd dat de aanvaller zijn oude niveau niet meer zal halen. Vanwege het vijf centimeter grote gat in zijn hamstring - en de daarmee gepaard gaande onzekerheid over het herstel - zou zelfs de term carrièrebedreigend zijn gevallen.

10-09-2010 17:20 door Redactie ELF Voetbal

"Ik kan dat bericht ontkrachten", zegt Hans Robben tegenover ELF Voetbal. "Ik heb het nagevraagd bij Bayern en zij hebben niets daarover naar buiten gebracht. NuSport heeft dat bericht ook als enige gebracht. Dat zegt genoeg. Het is een vervelende situatie, vooral voor Arjen. Als de verhalen zo doorgaan, wordt er over drie weken gezegd dat hij een gebroken been had voordat hij aan het WK begon."

De verhalen over de blessure van Robben zijn echter nog niet voorbij. Via welingevoerde bronnen rondom de speler heeft ELF Voetbal vernomen dat de basis van het hamstringprobleem niet is gelegd in Nederland, maar door Bayern München zelf. De club zou de international voor de Champions League-finale een injectie hebben gegeven met een substantie die, naar nu blijkt, zijn spierweefsel heeft aangetast. Waarom die injectie werd gegeven, is niet precies duidelijk, maar het zou de verklaring kunnen zijn voor het ontstaan van het gat in de spier van Robben.

ELF Voetbal doet er alles aan dit bericht bevestigd te krijgen. Zowel de KNVB als Bayern München wil niet reageren voordat beide partijen met elkaar om de tafel hebben gezeten. Dat gebeurt zaterdag. Vader Robben zegt van niets te weten. "Het lijkt me zeer onwaarschijnlijk dat dat gebeurd is. En verder wil ik er geen uitspraken over doen."

Dick van Toorn, de fysiotherapeut die Robben in recordtempo klaarstoomde voor het WK, reageert verrast. "Dit is nieuw voor me", zegt de Rotterdammer. "Ik heb van Arjen niet gehoord dat hij al hamstringklachten had vóór die wedstrijd van Oranje tegen Hongarije. Als dat zo was geweest, had hij het me verteld, want we hebben een vertrouwensband."

"Ik weet wel dat meneer Müller-Wohlfahrt (clubarts Bayern, red.) veel met spuiten werkt. Hij geneest blessures vaak met injecties, in plaats van de manier waarop ik het doe: door fysieke arbeid en vervolgens testen", vervolgt Van Toorn. "Müller-Wohlfahrt gebruikt ook spuiten met vitaminen erin, die spelers sterker maken. Dat is geen doping en het is ook niet laakbaar. Het zijn normale stoffen, die toegestaan zijn en wel vaker worden gebruikt. Als je daar verantwoord mee omgaat, is er niks aan de hand."

"Het zou kunnen zijn dat Arjen voor de CL-finale een injectie heeft gehad die hem meer energie gaf, waardoor hij ook zijn spieren minder voelde en hij - fysiek gezien - buiten zijn normale kunnen heeft gepresteerd. En toen wellicht iets heeft opgelopen", filosofeert Van Toorn. "Wat ik wel weet, is dat Robben zich na de finale vermoeid en niet honderd procent fit bij Oranje meldde. De hamstringblessure, die hij tegen Hongarije opliep, zou daarvan een gevolg kunnen zijn. Maar nogmaals: van een injectie of eerdere hamstringblessure weet ik niks", aldus Van Toorn, die benadrukt dat Robben honderd procent fit was toen hij naar Zuid-Afrika vertrok. "Deze week ging het over een tweede scheur in de hamstring, maar dat maakt verder niets uit in het herstel. Die herstelt dan net zo snel als die eerste scheur. Arjen was zo fit dat hij ermee kon voetballen."

Bayern verwijt de KNVB dat het een spierscheuring over het hoofd heeft gezien, waardoor Robben met het gat in het spierweefsel terugkeerde van het WK. Maar de club zou volgens bronnen dus zelf de schuldige kunnen zijn in wat inmiddels wel Robben-gate genoemd mag worden. Zaterdag praten beide partijen verder over de situatie. Bayern wil graag een vergoeding van de KNVB voor de periode dat Robben niet in actie kan komen. "Wij horen het wel", zegt Hans Robben. "Wij zijn daar verder geen partij in."

Arjen Robben heeft inmiddels licht de training hervat bij Bayern. De aanvaller zit voornamelijk nog in het krachthonk. Hoe het ook verder gaat, één ding is zeker: voorlopig blijft zijn hamstring de meest besproken spier van 2010. 




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.