Alle investeringen van Merab Jordania ten spijt, Vitesse staat nog steeds diep in het rechterrijtje van de Eredivisie. Zaterdagavond debuteerde de Georgiër Guram Kashia in de matig gevulde Gelredome. De rechtsback speelde verdienstelijk, maar verliet net als zijn nieuwe teamgenoten teleurgesteld het veld.
Vitesse kreeg namelijk kansen genoeg, maar miste ze allemaal. De eerste mogelijkheid was voor Ismail Aissati. Het leek Leonardo wel een goed plan om in zijn eigen strafschopgebied te gaan dribbelen. Civard Sprockel pakte de bal af en Aisatti kon overnemen, maar zijn inzet werd geblokt door Rob Penders.
Later mistte Aissati nog alleen voor Ten Rouwelaar en zag ook Nemanja Matic zijn schot gekeerd.
De eerste helft was nog matig van beide kanten, maar na rust creëerde Vitesse een steeds groter overwicht. Wiljan Pluim draaide zich knap vrij, maar schoot over. Na een no-look-pass van Nacer Barazite stuitte Julian Jenner van dichtbij op Ten Rouwelaar. En ook aan Ismail Aissati en Lasse Nilsson waren honderd-procent-kansen niet besteed. Een kopbal van Sprockel werd door Donny Gorter van de doellijn gehaald.
De slotminuut was illustratief voor Vitesse. Nilsson en Jenner liepen elkaar in de weg in hun poging de dikverdiende en langverwachtte treffer binnen te tikken.

