Hoofdsponsor: 'AGOVV valt binnenkort om en dan is het einde oefening'
De KNVB voorspelde dat drie clubs het einde van het seizoen niet zouden halen. De nummer één lijkt bekend: AGOVV Apeldoorn. "Er vallen voortdurend lijken uit de kast."

Michael Kuiper, eigenaar van hoofdponsor Desko, houdt er serieus rekening mee dat het binnenkort 'einde oefening' is voor de Gelderse club. "Als ik de berichten moet geloven die ik hoor, ziet het er niet best uit." Kuiper legt de schuld volledig bij de leiding van de club neer: "Ik heb altijd geleerd dat je nooit meer moet uitgeven dan dat je hebt", vertelt hij in De Stentor.
Formeel is Kuiper overigens geen sponsor meer van AGOVV. De naam van zijn bedrijf Desko prijkt nog wel op de shirts, "maar daar kan ik ook niks aan doen. Tja, als je geen geld hebt om die naam er af te halen..." Kuiper, sinds zijn vriend Olaf Lindenbergh voor FC Volendam uitkomt ook shirtsponsor van die club, had een principe-overeenkomst voor een nieuw sponsorcontract. Maar wel onder strikte voorwaarden. "En er vallen nog steeds lijken uit de kast. Ik ga toch niet in zee met een club die op omvallen staat."
Kuiper zegt graag te willen praten met de clubleiding, maar tot twee keer toe werd een afspraak verplaatst. "AGOVV zal moeten aantonen dat de club financieel gezond is, wil ik nog tekenen. Wat ik er van vind? Ik word natuurlijk ook niet vrolijk van al dit gelul", vervolgt hij in het regionale dagblad. Kuiper kreeg te horen dat er een nieuwe beslaglegging dreigt voor AGOVV. "En dan kan het wel eens echt einde oefening zijn." Bovendien worden er steeds meer schuldeisers bekend, zoals bijvoorbeeld ex-speler Hans van de Haar. "Klopt", zegt Kuiper. "En dan gaat het niet om een bedragje van vijfduizend euro of zo."
Kuiper adviseert de machthebbers op Berg en Bos 'eens flink in de spiegel te kijken'. "Eerlijkheid duurt nog altijd het langst. Maak de verhalen niet mooier dan ze zijn. Dat is niet alleen bij mij gedaan, maar ook bij andere sponsors. Dat kan gewoon niet."
AGOVV-preses Victor Doorn bevestigt tegenover De Stentor dat Hans van de Haar nog recht heeft op (premie)geld over vorig seizoen. "Daarover zijn we in onderhandeling met zijn zaakwaarnemer." De oud-spits zelf wenst niet inhoudelijk te reageren op de zaak. "Dat is privé." Zijn voormalige collega René van Dieren, nu uitkomend voor Sparta, wil dat wel. Hij zegt nog een 'paar honderd' euro tegoed te hebben over vorig seizoen. "Het grootste gedeelte heb ik gehad. Al heb ik daar wel flink achteraan moeten zitten."
Reageer op dit nieuwsbericht
Reacties
Het zou weer eens kunnen uitdraaien op competitievervalsing zoals in het seizoen 2009-2010.
Persoonlijk vind ik het jammer met wat er nu met AGOVV weer dreigt te gebeuren.
De echte supporters kunnen hier slapeloze nachten van krijgen , de verantwoordelijke bestuurders niet. Zij veroorzaken de chaos en vertrekken na failissement weer naar een andere hobby waaarbij zij zelf naam kunnen maken. Net politici.
Als je kijkt naar hoe GA Eagles in buurstad Deventer onder de bevolking leeft is dat geen vergelijk met Apeldoorn en is het geen wonder dat AGOVV op het punt staat om te vallen.
Laatste nieuws
- 25-05 Pedro schenkt beker als afscheidscadeau aan 'Pep'
- 25-05 Nestor moet zinkend schip gaan redden
- 25-05 Ajacied wimpelt Russische interesse af 2
- 25-05 Verwoester gebit De Zeeuw blijft bij Juve
- 25-05 'We hebben niet één euro! Helemaal niets!'
- 25-05 Belgen stellen teleur met gelijkspel
- 25-05 Eduardo schittert bij EK-ganger Kroatië
- 25-05 'Onmenselijk' Azerbeidzjan kandidaat voor EK 2020 1
- 25-05 Advocaat weet wie hij wil hebben
- 25-05 Coach Nederlanders blijft langer
- 25-05 'Je bent hier echt een god'
- 25-05 Martínez nog niet naar Barcelona
- 25-05 Afellay op de bank tegen Athletic
- 25-05 Guardiola coacht vrijdag laatste wedstrijd
- 25-05 Wildschut debuteert bij Jong Oranje
- 25-05 'Contractbesprekingen Arbeloa bijna klaar'
- 25-05 Neymar en Ganso naar halve finale 'Champions League'
- 25-05 Oud-Ajacied bedwingt bondscoach Advocaat
- 25-05 Barton niet in beroep tegen lange verbanning
- 25-05 Peperdure spits basisklant bij Engeland
- 25-05 Ronaldo wil volgend seizoen zes prijzen met Real
- 25-05 Stekelenburg fit genoeg voor groepstraining Oranje
- 25-05 'Hulk ideale opvolger van Drogba'
- 25-05 Broers komen elkaar weer tegen bij Basel
- 25-05 Beloftenelftal Oranje verliest van Japan
