Laatste nieuws
07.55Ongelukkige combinatie: op het shirt van Feyenoord in De Klassieker staat 'A jax'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
22.25Spits Kaars helpt St. Pauli met eerste Bundesligatreffers aan zege: 'Heel bijzonder'
22.20Interesse Europese topclubs keihard afgewezen door toptalent: 'Ik vertrek nu niet'
22.18Kramer loopt leeg over PSV - Heracles: 'Wat een armoe! Wat een ellende!'
22.13Maduro deelt persoonlijke Klassieker-herinnering: 'Vergeet ik nooit meer'
Resultaten x
Overige

Bondsvoorzitter Zimbabwe ontslagen na omkoopschandaal

Ruim een maand voor de toewijzing van de WK's van 2018 en 2022, wordt het wereldvoetbal getroffen door het ene na het andere schandaal. Vandaag wordt bekend dat de nationale ploeg van Zimbabwe zich heeft laten omkopen. Interlands werden opzettelijk verloren in ruil voor geld, staat in een rapport dat de bond van Zimbabwe zelf heeft opgesteld.

27-10-2010 16:01 door Redactie ELF Voetbal

Henrietta Rushwaya, voorzitster van de Zimbabwaanse voetbalbond ZIFA, is al sinds juli geschorst. Dinsdag doet de rechter uitspraak over haar betrokkenheid bij het omkoopschandaal in Zimbabwe. De eis is dat ze levenslang wordt uitgesloten van elke functie in de voetballerij.

Zimbabwe wordt verdacht van het opzettelijk verliezen van in ieder geval twee vriendschappelijke interlands: tegen Thailand en Syrië. Bij aankomst in Bangkok werd het team opgevangen door een Aziaat die zich Raja Raj noemde, schrijft The Observer. Hij droeg het team op om met 1-0 te verliezen. Raja Raj volgde de wedstrijd vanaf de spelersbank van Zimbabwe. Hij werd woedend toen Zimbabwe met 3-0 ten onder ging tegen Thailand. "Raja claimde dat het hem 1 miljoen dollar kostte dat we niet met 1-0 verloren hadden", staat in het officiele rapport van de ZIFA.

Om zijn geld terug te verdienen, organiseerde Raj twee nieuwe wedstrijden, die Zimbabwe onder zijn druk moest spelen. Tegen een clubteam uit Maleisië en het nationale team van Syrië. Die laatste wedstrijd moest met 6-0 verloren worden en dat gebeurde ook. Spelers vreesden voor hun leven. Sommigen lieten zich wisselen, omdat ze het niet eens waren met de opzettelijke nederlaag. Toen de ploeg van Zimbabwe weer op het vliegtuig naar huis stapte, overhandigde een ander lid van Raj's syndicaat elke speler duizend dollar.

Ironisch is dat de regering van Zimbabwe in 2006 wilde ingrijpen. President Robert Mugabe wilde een onderzoek instellen naar de corruptie, maar werd teruggefloten door de FIFA, die geen inmenging duldt van regeringen in de nationale voetbalbonden. Hetzelfde gebeurde in Nigeria, toen president Goodluck Jonathan kort na het slecht verlopen WK in Zuid-Afrika uit wilde zoeken of het team omgekocht was. Ook toen werd de regering door de FIFA op de vingers getikt, wegens overheidsbemoeienis die in strijd is met de FIFA-regels. In dat proces speelde namens de FIFA Amos Adamu een belangrijke rol. Uitgerekend hij is een van de stemgerechtigden waarvan vorige week bekend werd dat hij zich heeft laten omkopen.

UPDATE: De affaire rond het Aziatische avontuur van de Zimbabwaanse nationale ploeg heeft Henrietta Rushwaya de kop gekost. De voorzitter van ZIFA is ontslagen wegens mismanagement en ongehoorzaamheid.

Waarschijnlijk zal Rushwaya op een later moment nogmaals op het strafbankje moeten zitten. De rechter vond haar namelijk ook schuldig aan het verduisteren van 75.000 euro, afkomstig van een Zimbabwaanse sportcommissie. Verder wordt de aanklacht over de relatie tussen Rushwaya en omgekochte wedstrijden van Zimbabwe tijdens een toernooi in Maleisië verder onderzocht.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.