Anderlecht begon het sterkst aan het duel en leek een makkelijke avond tegemoet te gaan, toen Koen Persoons na 28 minuten rood kreeg. Hij zou de doorgebroken Mbark Boussoufa hebben neergelegd, maar die struikelde ook vooral zelf.
De thuisploeg slaagde er echter niet in om de numerieke meerderheid uit te drukken in de score. In plaats van beter ging Anderlecht juist slechter spelen. En zelfs Lokeren kreeg nog enkele goede kansen. Omdat het bij 0-0 bleef, moet Anderlecht toezien dat Racing Genk met een punt meer bovenaan staat. Lokeren staat vijfde.
UPDATE:
Kortijk heeft thuis met 3-1 gewonnen van Lierse. De bezoekers namens via Tomasz Radzinski nog wel een voorsprong, maar Davy de Beule draaide de score nog voor rust om met twee treffers.
In de tweede helft stelde Kortrijk de beslissing lang uit, waardoor Lierse mocht blijven hopen op een punt. Een minuut voor tijd schoot Ilonbe Mboyo die hoop echter aan diggelen. Kortrijk staat nu zevende, Lierse vijftiende en voorlaatste.

