Laatste nieuws
11.03Japanse verdediger ziet dat Oranje kwetsbaar is als team
11.00Liverpool wil Gakpo inzetten om gedroomde Salah-opvolger los te weken
11.00WK Bankzaken Extra: 'FIFA droomt van Ameland tegen Legoland'
10.57'Snelle vervolgstap lonkt voor basisklant Heerenveen: interesse uit Bundesliga'
10.53Japanse verdediger roept op tot scherpte richting Oranje-clash
10.37Ronaldo valt uit de toon bij Portugal: 'Benen deden niet wat zijn brein wilde'
10.32'Rigaux wil verder winkelen in België: Feyenoord bereidt bod op spits voor'
10.30Hoe Hongkong inspiratie kan bieden voor Oranje
10.30Hoe Oranje tegen Japan kan profiteren van een variant uit Hongkong
10.21Bouw van het stadion van Nederland- Japan was een financieel fiasco
10.03Ongelooflijk maar waar: FIFA benadert Orgel Joke voor optreden tijdens WK
10.00De absentie van voormalig PSV-ster Hirving Lozano bij Mexico verklaard
09.54Noorwegen laat 300 kilo vis verschepen voor het WK
09.45Transfers Feyenoord: 'Rigaux wil landgenoot naar De Kuip halen'
09.37Flinke aderlating voor Marokko: Aguerd en Ezzalzouli missen WK
09.33Ogawa ziet kansen tegen Van Dijk: 'We kennen zijn zwakke punten'
09.32''Serieuze interesse' PSV in Nijstad, geen nieuw 'Mats Rots-bedrag' voor Twente'
09.30Riyad Mahrez, groot geworden zonder havermoutpap
09.29Driessen verdedigt Rigaux na woorden Van der Vaart: 'Is nu een Belgische snotneus'
09.25VI Live: Hwang met Zuid-Korea tegen het Tsjechië van Kovár
09.24'Stoelendans brengt Arbeloa mogelijk bij Fulham, verrassend ontslag Wolves'
09.15De Oranje-opstelling van Van Ginkel: nieuw middenveld, Brobbey in de spits
09.10Rondje WK: de allerlaatste tips voor je voetbalpool
09.05Koeman over aanval Oranje: ‘Als je niet tevreden bent, moet je anderen een kans geven'
09.00Het WK beleef je bij VoetbalPrimeur: groter, sneller en completer dan ooit
09.00Zo gaat Engeland eruitzien op het WK
08.53KNVB 'geen dominee' in Amerika: 'We hebben iets geleerd van Qatar'
08.51Ronaldo valt uit de toon bij Portugal: 'Zijn hoofd deed niet wat zijn brein wilde'
08.50Geen FC Twente, wél Portugal voor Weghorst?: 'Ik hoor hardnekkige geruchten'
08.42Engelse media zijn eruit: 'Dit is de nummer 10 van Tuchel'
08.40Bevestiging uit België: 'Feyenoord legt bod neer, clubs gaan eruit komen'
08.31'Stoelendans brengt Arbeloa mogelijk bij Fulham'
08.25'Feyenoord-target zegt 'nee' tegen aanbiedingen, maar sprak nog niet met Rigaux'
08.22WK op tv: kijk op deze zender naar openingsduel tussen Mexico en Zuid-Afrika
08.22Flinke domper Marokko: twee basisspelers missen WK door blessure
Resultaten x
Overige

Sibon neemt afscheid met rode kaart: 'Wat een enorme pannenkoek!'

Gerald Sibon vertrekt bij Melbourne Heart. Dat heeft trainer John van 't Schip vandaag aan de 36-jarige aanvaller laten weten.

12-02-2011 14:48 door Redactie ELF Voetbal

Sibon is momenteel met zeven goals topscorer van de ploeg, die zevende staat in de Australische A-League, die bijna afgelopen is. "We zijn dik tevreden over Gerald", zegt Van 't Schip dan ook op de website van Sport Promotion, het bureau dat de zaken van Sibon doet. "Hij heeft het team verder geholpen met zijn routine, in en buiten het veld. Ik weet het, dan komt het tegenstrijdig over om niet met elkaar verder te gaan. Maar we zijn hier nu eenmaal gebonden aan de reglementen van de bond."

"Gerald is dit seizoen gecontracteerd als spits en als de Marquee-player van het team (de speler die buiten de salary-cap valt, red.)", legt de coach uit. "Maar in de loop van het seizoen is hij op de positie achter de spits komen te spelen. Daar voelde hij zich beter en heeft hij het prima gedaan. Het betekent wel dat ik voor komend seizoen een andere speler als spits moet binnenhalen, die dan de Marquee-player zal worden."

"Ik heb daarna alleen nog budget over voor een positie, die niet de positie van Gerald is. We kunnen dus niet eens verlengen. De Australische voetbalbond staat niet toe dat je de begroting overschrijdt. Je hebt je budget en daar moet je je aan houden. Zo simpel is het", aldus Van 't Schip.

Sibon vindt het jammer dat hij weg moet. "Ik heb het dit seizoen geweldig naar mijn zin gehad in Melbourne en bij de club. Ik weet nog niet precies wat ik ga doen. Ja, je kunt stoppen op mijn leeftijd. Maar mijn lichaam voelt goed. Ik heb nog altijd plezier in het voetbal. Dus je kunt er ook nog een jaar aan vastplakken. Ik neig eigenlijk naar het laatste, zoals ik er op dit moment tegenaan kijk."

UPDATE: Sibon beleefde een teleurstellend afscheid bij Melbourne Heart. De spits kreeg twee keer geel (commentaar en ongeldig nemen van vrije trap) in de eerste helft. "Wat een enorme pannenkoek", zegt Sibon op de site van Sport Promotion. "Deze man begreep totaal niet waar deze wedstrijd om ging. Hij floot alsof we de Champions League-finale aan het spelen waren. Elke overtreding, elke opmerking werd direct met geel bestraft. Hij voelde totaal niet aan dat hier afscheid werd genomen van twee legendes in Australië (Josip Skoko en John Aloisi, red.). Echt een domper op het feest wat het had moeten worden."

In het duel met Sydney FC (2-2) gaf Sibon vlak voor zijn uitsluiting nog wel een assist op landgenoot Rutger Worm. Daarna moest hij met zijn tweede kaart inrukken. "Ik dacht dus echt dat wij de vrije trap kregen. Ik passte de bal vijf meter verder. En huppeta, meteen weer geel en dus rood. Onvoorstelbaar. Voor zoiets pietluttigs en wetende dat jij ook afscheid van je publiek aan het nemen bent. Ik baalde er enorm van, dat kun je wel zeggen."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.