De Rotterdammers kwamen onder het toeziend oog van hun tijdelijke oefenmeester binnen drie minuten nog wel op voorsprong dankzij topschutter Johan Voskamp. Een vrije trap vanaf rechts werd door Lerin Duarte goed aangesneden en via het hoofd van de centrumspits verdween de bal in de verre hoek: 0-1.
Zo vroeg als de Rotterdammers op voorsprong waren gekomen, zo snel boog Helmond Sport de wedstrijd ook weer om. Na veertig minuten spelen leidde een combinatie tussen Ibad Muhamadu en Mark Veldmate tot een treffer van laatsgenoemde. Drie minuten later was het precies andersom. Een actie op de rechterflank bleek de inleiding voor de 2-1. Na zijn actie legde Veldmate de bal panklaar neer voor zijn kompaan, die na een assist nu ook een treffer achter zijn naam noteerde.
Na een uur spelen verdween de laatste hoop op een goed resultaat voor Sparta. Marc Hocher voltrok het vonnis over de gasten door een vrije trap in de korte hoek binnen te schieten. Twee minuten later volgde nog een doelpunt van Helmond. Na de vrije trap leverde Hocher nu met een voorzet zijn aandeel in de feestvreugde. Sjoerd Winkens kopte enigszins fortuinlijk 4-1 binnen. Mark Veldmate strooide tien minuten voor tijd nog wat extra zout in de wonden van de club uit Spangen, door de vijfde treffer op zijn naam te zetten.
Jeffrey Altheer leek vijf minuten voor tijd medelijden te hebben voor de opponent. De verdediger van de thuisploeg zorgde voor het slotakkoord door de bal ongelukkig in eigen doel te werken: 5-2.

