Aan het begin van het seizoen leek niets een kampioenschap in de weg te staan, maar door een catastrofale fase vlak voor de winterstop moet Chelsea zich nu noodgedwongen mengen in de strijd om plaats vier. Of zal de regerend landskampioen er alsnog in slagen om de Engelse titel te prolongeren? Het resultaat dat maandagavond werd behaald tegen Blackpool biedt in ieder geval genoeg perspectief.
Chelsea kwam op voorsprong door een kopbal van Terry, die daar assistgever Lampard voor mocht bedanken. Laatstgenoemde drukte na rust zijn stempel op de wedstrijd door een strafschop te benutten die werd gegeven na een overtreding op Salomon Kalou. De oud-Feyenoorder liet zich drie minuten later opnieuw van zijn beste kant zien toen hij Lampard op zijn wenken bediende. Laatstgenoemde produceerde zijn tweede treffer.
De 1-3 van Jason Puncheon bleek slechts goed voor de statistieken. Blackpool heeft door de nederlaag tegen Chelsea nog geen afstand kunnen doen van de degradatieposities. De Londenaren daarentegen kunnen weer naar boven kijken. Het gat met koploper Manchester United is verkleind tot negen punten. Daar moet nog bij gezegd worden dat The Blues een duel tegoed hebben.
Voor de Engelse voetballiefhebber is het alvast een aanrader om de middag van zaterdag 19 maart vrij te houden. Op die dag is Stamford Bridge het strijdtoneel van de steenrijke clubs Chelsea (4de) en Manchester City (3de). De verliezer van dat duel lijkt definitief af te haken in de strijd om de titel en moet alles op alles zetten om de vierde plaats ten koste van het op de loer liggende Tottenham Hotspur te behouden.

