Wenger zoekt de aanval: 'Op 0-0 spelen, is tegen onze natuur'
Arsenal verdedigt vanavond in Nou Camp een 2-1 voorsprong tegen FC Barcelona. Maar de Londenaren gaan niet achterover leunen om zo de kwartfinales te bereiken, zegt manager Arsène Wenger.

Vanwege de 2-1 overwinning in de heenwedstrijd is 0-0 vanavond genoeg voor Arsenal. "Daar zouden we voor tekenen", zegt Wenger. "Maar tegen Barcelona spelen en denken dat zij niet scoren, is een illusie. Dus we willen op z'n minst één keer scoren."
Bovendien is verdedigen niet het sterkste onderdeel van zijn team. "Is het realistisch om op 0-0 te gaan spelen vanaf de eerste minuut? Ten eerste is dat duidelijk tegen onze natuur en ten tweede denk ik dat het tactisch niet te doen is. Wij hebben geen team met elf spelers, die graag verdedigen."
Aan de andere kant, zo slecht is de verdediging van Arsenal ook weer niet. Wenger: "Wij moeten vechten tegen het vooroordeel dat Arsenal niet kan verdedigen. In de laatste elf competitiewedstrijden hebben we zeven keer de nul gehouden. Bovendien hebben we minder tegengoals dan Manchester United, die een heel goede verdediging hebben. We kunnen verdedigen als het moet. Maar we vallen liever aan, dat is zeker."
Vorig jaar ontmoetten beide ploegen elkaar in de kwartfinales. Toen meldde Arsenal zich met een 2-2 stand voor de return in Camp Nou, maar verloor daar met 4-1. "Door het late afvallen van Sol Campbell, enkele uren voor de wedstrijd, moesten we toen met twee linksbenige centrale verdedigers spelen. Dat was niet ideaal. Ik denk dat we verdedigend nu beter zijn", aldus de Fransman.
Houdt Arsenal stand tegen Barcelona?
- Ja, dit jaar gaan The Gunners door.41,4
- Nee, Barça blijkt uiteindelijk toch te sterk.58,6
Reageer op dit nieuwsbericht
Laatste nieuws
- 08:35 Beroep heeft geen resultaat voor Hertha BSC
- 08:26 Van der Vaart voorziet Maher ook van advies
- 08:20 Gerets niet meer geliefd bij Marokkaanse fans
- 08:15 Vier afvallers Oranje moeten 'stand-by' blijven
- 08:08 'We pakken veel te makkelijk tegengoals'
- 25-05 Pedro schenkt beker als afscheidscadeau aan 'Pep'
- 25-05 Nestor moet zinkend schip gaan redden
- 25-05 Ajacied wimpelt Russische interesse af 2
- 25-05 Verwoester gebit De Zeeuw blijft bij Juve
- 25-05 'We hebben niet één euro! Helemaal niets!'
- 25-05 Belgen stellen teleur met gelijkspel
- 25-05 Eduardo schittert bij EK-ganger Kroatië
- 25-05 'Onmenselijk' Azerbeidzjan kandidaat voor EK 2020 1
- 25-05 Advocaat weet wie hij wil hebben
- 25-05 Coach Nederlanders blijft langer
- 25-05 'Je bent hier echt een god'
- 25-05 Martínez nog niet naar Barcelona
- 25-05 Afellay op de bank tegen Athletic
- 25-05 Guardiola coacht vrijdag laatste wedstrijd
- 25-05 Wildschut debuteert bij Jong Oranje
- 25-05 'Contractbesprekingen Arbeloa bijna klaar'
- 25-05 Neymar en Ganso naar halve finale 'Champions League'
- 25-05 Oud-Ajacied bedwingt bondscoach Advocaat
- 25-05 Barton niet in beroep tegen lange verbanning
- 25-05 Peperdure spits basisklant bij Engeland

