Utrecht en Groningen strijden in subtopper om zes punten
Het onderlinge verschil op de ranglijst bedraagt precies zes punten. Daarom kan FC Utrecht - FC Groningen zeker aangeduid worden als een echte zespuntenwedstrijd. Beide clubs zouden immers wat al te vraag Europees voetbal spelen komend seizoen.

De puntenmarge is vooralsnog in het voordeel van de noorderlingen. Maar de ploeg van trainer Pieter Huistra verkeerd in een kleine vormcrisis. De laatste drie duels werden stuk voor stuk verloren en daarin werden liefst dertien (!) tegentreffers geïncasseerd. Tel daarbij nog het gegeven dat FC Groningen vrijdagavond in De Galgenwaard haar topschutter Tim Matavz moet missen.
De Sloveen, dit seizoen al goed voor 15 voltreffers, moest de wedstrijd tegen Heracles Almelo afgelopen zondag ook al laten lopen. De 22-jarige aanvaller kampt nog steeds met een liesblessure. Ook Gonzalo Garcia, Oluwafemi Ajilore en Petter Andersson, die allen toekeken tijdens de 1-4 thuisnederlaag, zullen ook nu nog ontbreken. Danny Post, die afgelopen zondag ziek was, vervangt Jeffrey Rijsdijk bij 'de achttien'. De rest van de selectie is hetzelfde.
Bij FC Utrecht is Alje Schut niet van de partij. De centrale verdediger herstelt nog steeds van de trap die hij in de halve finale van de KNVB-Bekerwedstrijd tegen FC Twente vorige week woensdag in het gezicht kreeg. Hij speelde enkele dagen later wel tegen Roda JC, maar dat bleek achteraf geen goede beslissing. "Dat was misschien toch iets te vroeg", zegt FC Utrecht-trainer Ton du Chatinier op de website van de club.
Ismo Vorstermans kan wel beginnen tegen FC Groningen. De verdediger brak zijn neus en was enkele weken uit de roulatie. Na zes duels op rij wil FC Utrecht eindelijk weer eens winnen. "We willen van die hatelijke reeks af. We kunnen wel blijven roepen dat de concurrentie ook punten verspeelt, maar om daarvan te profiteren, zullen we ook zelf meer punten moeten pakken. FC Groningen zit in een moeilijke periode, maar het blijft natuurlijk een goede ploeg. Het kan niet zo zijn dat dat nu opeens verdwenen is."
Vermoedelijke opstellingen
FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Vorstermans, Wuytens, Nesu; Strootman, Silberbauer, Lensky; Duplan, Van Wolfswinkel en Mertens.
FC Groningen: Luciano; Kieftenbeld, Ivens, Granqvist, Stenman; Holla, Sparv, Enevoldsen; Tadic, Pedersen en Bacuna.
De afgelopen jaren stonden de twee ploegen erg vaak tegen elkaar. Jaarlijks troffen beide clubs elkaar voor de beker en ook vorig jaar stond de wedstrijd geprogrammeerd in de Play-offs om het laatste startbewijs voor de Europa League. De meest spectaculaire ontmoeting op Utrechts grondgebied vormde ongetwijfeld de wedstrijd van 16 mei 2009. Het werd toen 3-3. Weet u nog welke speler alle drie de Groningse treffer voor zijn rekening nam? En bij Groningen moest er ook al snel een speler naar de kant? Weet u nog wie? Klikt u op onderstaande link voor de antwoorden. Zo kunt u altijd alle statistieken van de gespeelde duels tussen clubs terugvinden op de website van ELF Voetbal. Opstellingen, doelpuntenmakers, noem maar op. Surft u gerust eens rond.
Hoe loopt de wedstrijd in Utrecht af?
- Makkelijke zege Utrecht!14,8
- Oef, wel winst, maar nipt voor Utrecht48,2
- Een gelijkspel18,5
- Groningen herstelt zich knap en wint18,5
Reageer op dit nieuwsbericht
Reacties
Laatste nieuws
- 08:40 'Zou uiteindelijk toch voor Van Persie kiezen'
- 08:35 Beroep heeft geen resultaat voor Hertha BSC
- 08:26 Van der Vaart voorziet Maher ook van advies
- 08:20 Gerets niet meer geliefd bij Marokkaanse fans
- 08:15 Vier afvallers Oranje moeten 'stand-by' blijven
- 08:08 'We pakken veel te makkelijk tegengoals'
- 25-05 Pedro schenkt beker als afscheidscadeau aan 'Pep'
- 25-05 Nestor moet zinkend schip gaan redden
- 25-05 Ajacied wimpelt Russische interesse af 2
- 25-05 Verwoester gebit De Zeeuw blijft bij Juve
- 25-05 'We hebben niet één euro! Helemaal niets!'
- 25-05 Belgen stellen teleur met gelijkspel
- 25-05 Eduardo schittert bij EK-ganger Kroatië
- 25-05 'Onmenselijk' Azerbeidzjan kandidaat voor EK 2020 1
- 25-05 Advocaat weet wie hij wil hebben
- 25-05 Coach Nederlanders blijft langer
- 25-05 'Je bent hier echt een god'
- 25-05 Martínez nog niet naar Barcelona
- 25-05 Afellay op de bank tegen Athletic
- 25-05 Guardiola coacht vrijdag laatste wedstrijd
- 25-05 Wildschut debuteert bij Jong Oranje
- 25-05 'Contractbesprekingen Arbeloa bijna klaar'
- 25-05 Neymar en Ganso naar halve finale 'Champions League'
- 25-05 Oud-Ajacied bedwingt bondscoach Advocaat
- 25-05 Barton niet in beroep tegen lange verbanning
