Elf video: Almere City leeft nog na late winnende treffer
Coach Dick de Boer is zijn trainersavontuur bij Almere City goed begonnen. De thuisclub leek in de slotfase met elf tegen tien een 2-1 zege te verspelen, maar pakte in de extra tijd alsnog de winst.
Met vijf punten achterstand op Fortuna Sittard telde voor Almere City FC alleen een overwinning. Die mogelijkheden leken er vooraf ook te liggen, want FC Volendam verkeert al weken in een vormdip. Tegen de hekkensluiter was daar aanvankelijk niet veel van te zien. De thuisclub ontsnapte nog toen Kees Pier Tol de lat raakte, maar keek na 23 minuten toch tegen 0-1 achterstand aan. Melvin Platje controleerde de bal knap uit een vrije trap en schoot vervolgens raak.
Namens Almere City FC was de beste kans op dat moment voor Mitchell Burgzorg geweest. Zijn inzet werd door doelman Theo Zwarthoed met de vingertoppen net naast gewerkt. Na ruim een half uur was het wel raak voor de gastheren. Marijn Sterk leverde in de opbouw slordig de bal in bij Jerge Hoefdraad, die Burgzorg in staat stelde de 1-1 achter Zwarthoed te werken.
Door een tweede gele kaart voor Ralph Hovestad kwam Volendam vervolgens snel met tien te staan. Dat hadden er nog voor rust eigenlijk negen moeten zijn. Arbiter Bas Nijhuis zag een handsbal op een inzet van Thijs Sluijter over het hoofd. Het duurde tot ver in de tweede helft voordat Almere kon profiteren van het numerieke voordeel. Iwan Redan zette zijn ploeg op 2-1 en werd direct vervangen.
De 2-2 van invaller Michiel Kramer, die daarvoor ook al de paal had geraakt, leek de thuisclub alsnog twee peperdure punten te kosten. Serdar Öztürk dacht er anders over en bracht Almere in de toegevoegde tijd alsnog de winst.
Met nog zes duels te spelen mag de ploeg uit Flevoland nog hopen op een langer verblijf in de Jupiler League. Volendam blijft zoeken naar de juiste vorm en moet vrezen dat het de belangrijke vijfde plaats kwijt raakt.
Reageer op dit nieuwsbericht
Reacties
Laatste nieuws
- 08:45 Advocaat: 'We gaan de goede kant op'
- 08:40 'Zou uiteindelijk toch voor Van Persie kiezen'
- 08:35 Beroep heeft geen resultaat voor Hertha BSC
- 08:26 Van der Vaart voorziet Maher ook van advies
- 08:20 Gerets niet meer geliefd bij Marokkaanse fans
- 08:15 Vier afvallers Oranje moeten 'stand-by' blijven
- 08:08 'We pakken veel te makkelijk tegengoals'
- 25-05 Pedro schenkt beker als afscheidscadeau aan 'Pep'
- 25-05 Nestor moet zinkend schip gaan redden
- 25-05 Ajacied wimpelt Russische interesse af 2
- 25-05 Verwoester gebit De Zeeuw blijft bij Juve
- 25-05 'We hebben niet één euro! Helemaal niets!'
- 25-05 Belgen stellen teleur met gelijkspel
- 25-05 Eduardo schittert bij EK-ganger Kroatië
- 25-05 'Onmenselijk' Azerbeidzjan kandidaat voor EK 2020 1
- 25-05 Advocaat weet wie hij wil hebben
- 25-05 Coach Nederlanders blijft langer
- 25-05 'Je bent hier echt een god'
- 25-05 Martínez nog niet naar Barcelona
- 25-05 Afellay op de bank tegen Athletic
- 25-05 Guardiola coacht vrijdag laatste wedstrijd
- 25-05 Wildschut debuteert bij Jong Oranje
- 25-05 'Contractbesprekingen Arbeloa bijna klaar'
- 25-05 Neymar en Ganso naar halve finale 'Champions League'
- 25-05 Oud-Ajacied bedwingt bondscoach Advocaat





