Laatste nieuws
01.26Anco Jansen haalt uit naar Oranje-assistent: 'Een slecht signaal, echt absurd'
01.11Sneijder en Van der Vaart hebben opvallend plan: 'Hij hoofdtrainer, ik assistent'
01.03Maker eerste WK-goal bedankt thuispubliek voor steun
00.45WK Praat-tafel geniet van hachelijk WK-moment: 'Zou hij thuis geoefend hebben?'
00.42Broos opvallend mild over Zuid-Afrika: 'Mijn team heeft een goede wedstrijd gespeeld'
00.15Het 'nachtbraak-WK': de tijdsverschillen van de speelsteden met Nederland
00.0231-voudig Oranje-international haalt hard uit: 'Blijf dan thuis, mijn WK verziekt'
00.00'Real Madrid voegt nóg een ster toe aan selectie: Man City-smaakmaker is binnen'
00.00Gaat Ronald Koeman kritiek uit de weg? 'Misschien durft hij mij niet mee te nemen'

Gisteren

23.50Wereldpers bedrukt na openingsduel: 'Grijze overwinning' versus 'nachtmerrie'
23.35Gijp zag veel emotie bij Kees Jansma: 'Zag Advocaat als een vriend, is nu klaar'
23.35Drie keer rood: vorig WK al bijna geëvenaard na unicum in deze eeuw
23.31PSV-speler (22) verrast en ondergaat haartransplantatie: 'Kan veel impact hebben'
23.30Fans steunen Oranje massaal bij training in Kansas City: 'Van links, naar rechts'
23.26Kenneth Perez kan lach niet onderdrukken: 'Wordt bijzonder WK als dit doorgaat'
23.25Foto's: zo zag de opening van het WK 2026 eruit
23.05Courtois eerlijk over eerdere samenwerking met Mourinho: 'Het botste af en toe'
23.04Mexico simpel langs Zuid-Afrika in WK-ouverture met drie keer rood
23.04VI Live: emotionele Jiménez na Mexicaanse zege getroost door debutant (17)
23.02Mexico pakt volle buit in openingsduel van het WK met drie (!) rode kaarten
23.00België polste PSV-target te laat: 'Ik heb met mijn hart gekozen, nooit getwijfeld'
22.58VI Live: ook Mexico pakt rode kaart, negental Zuid-Afrika jaagt op 2-1
22.50VI Live: Zuid-Afrika met negental verder, Mexico jaagt op grote score
22.40Zeventienjarige Mexicaan breekt WK-record op heuglijke avond
22.38Waarom de NOS reclames uitzendt in drinkpauzes
22.34VI Live: Jiménez verdubbelt voorsprong Mexico tegen tiental Zuid-Afrika
22.30Wat een emotie: Kansas City ontploft na overwinning Mexico
22.27Cruciaal besluit: Feyenoord wordt eigenaar van De Kuip
22.25Derksen trekt markante conclusie na eerste wedstrijd : 'Zij zijn niveau Oranje'
22.16VI Live: rood voor Zuid-Afrika, gastland Mexico op rozen
22.14Derksen en Gijp kritisch op twee Oranje-spelers: 'Open deuren, politiek correct'
22.10LIVE Transfers: Gudelj weg bij Sevilla, Twente hoopt op langer Nijstad-verblijf
22.08Ten Hag gaat all-in: FC Twente verleidt Nijstad met topaanbieding
22.03Perez deelt plaagstootje uit aan Huntelaar: 'Jij hebt hem naar Ajax gehaald toch?'
21.55VI Live: Zuid-Afrika houdt schade beperkt in eerste helft na droomstart Mexico
Resultaten x
Column

De teleurstellingen van Wenger

Hoewel ik geen echte fan ben van de club Arsenal (er gaat niks boven West Ham United), ben ik al wel jaren een enorme bewonderaar van het spel van The Gunners. De individuele techniek, de passing en de snelheid van de balcirculatie. Er is, op FC Barcelona na, geen club die daar aan kan tippen.

31-03-2011 13:13 door Redactie ELF Voetbal

 

Toch begint het spel van Arsenal zo langzamerhand ook een bron van ergernis te worden. Om het feit dat de meeste spelers van Arsenal het maken van doelpunten altijd een soort van hinderlijke bijzaak hebben gevonden, heb ik vaak moeten lachen. Omdat ze de meeste wedstrijden toch wel op hun gemakje wonnen, was het voortdurende gemier voor de goal vaak vermakelijk.

Ik kan mij eerder dit seizoen een uitwedstrijd tegen Manchester City herinneren waarin de scheidsrechter al na drie minuten een speler van City van het veld stuurde, waarna Arsenal de volgende 87 minuten het positiespel bijna perfect uitvoerde. Spelers zwermden over het gehele veld, waren alttijd aanspeelbaar en vernederden City op een onwaarschijnlijke wijze. Dat Arsenal en passant nog drie goals maakte, leek voor de meeste Londense spelers een soort bijzaak; veel meer genoten ze van hun solo's over de gehele breedte van het veld en van de prachtig gelukte driehoekjes.

Dat deze speelwijze ook betekende dat Arsenal steeds weer net naast de hoofdprijzen greep, was voor mij een soort charmante collateral damage. Maar zo langzamerhand begin ik me toch wat meer te ergeren aan de infantiele manier waarop Arsenal, zodra de lentebloemen weer uit de grond komen, de ene na de andere titel om zeep helpt. Altijd weer zijn er die onbegrijpelijke missers, irritante blessures, onnodige rode kaarten en stomme tegengoals. Het is voor een verre bewonderaar al om gek van te worden. Voor de ware Arsenal-fan moet het nagenoeg onverdraaglijk zijn.

Ik ben benieuwd of de meest recente reeks van teleurstellingen gevolgen gaat hebben voor de positie van Arsène Wenger, één van de meest bewonderde trainers ter wereld. Samen met mij, zullen velen in het Emirates Stadion zich verbijsterd afvragen waarom het deze op-en-top vakman maar niet lukt om zijn ploeg een beetje behoorlijk te laten verdedigen.

Natuurlijk, onder leiding van de Fransman heeft Arsenal tot een jaar of vijf geleden veel gewonnen. Maar dat deed hij met een ploeg waarin Thierry Henry, Patrick Vieira en natuurlijk Dennis Bergkamp speelden. In die tijd was ook de verdediging tiptop in orde en maakte Arsenal niet alleen de meeste goals; het kreeg er ook de minste tegen.

Omdat Wenger wat mij betreft net zo bij Arsenal hoort, als een kers op de appelmoes bij Van der Valk, hoop ik dat de Arsenal-leiding vertrouwen blijft houden in hun grote Franse leider. Ook al zullen zij vurig hopen dat Wenger dat zooitje ongeregeld nu eindelijk eens twee basisbegrippen leert: verdedigen hoort er bij en dat netje aan de overkant: daar moet die bal in.

Dat is een vakman als Wenger toch eigenlijk ook aan zichzelf verplicht.

Jan-Hermen de Bruijn
Hoofdredacteur ELF Voetbal




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.