Champions League-record lonkt voor Van der Sar bij Schalke
Edwin van der Sar kan morgenavond een Champions League-record op zijn naam zetten. De ex-Oranje-international kan in de halve finale tegen Schalke 04 voor de vijftigste keer zijn doel schoon houden in het kampioenenbal. Dat lukte geen enkele keeper in het verleden.

Het duel in de Veltins Arena is voor de Nederlander toch al bijzonder. Hij speelt er zijn 98e CL-duel. Als Man. U. de finale haalt, reikt hij tot precies honderd duels op het allerhoogste Europese clubniveau.
Het zijn cijfers die grote bewondering afdwingen bij de doelman van Uniteds tegenstander, Manuel Neuer. In aanloop naar de CL-clash sprak de aanstaande doelman van Bayern München lovend over Van der Sar. "Ik was een groot fan van Van der Sar toen ik opgroeide."
Zelf krijgt Neuer het iets eenvoudiger om zijn doel schoon te houden, want Manchester United moet het morgen doen zonder Dimitar Berbatov. De spits is met een liesblessure in Engeland achtergebleven. Voor de basiself van Ferguson zal het niet veel uitmaken. De Schot kiest de laatste tijd steevast voor het spitsenkoppel Wayne Rooney en Javier Hernández. Wel liet Ferugson de Bulgaar vaak invallen.
Schalke-coach Ralf Rangnick kent geen problemen. Naast de langdurig geblesseerde Huntelaar zijn er geen afwezigen. De opvolger van de ontslagen Felix Magath kan weer een beroep doen op oud-PSV-er Jefferson Farfan. De Peruaan keert terug na een schorsing van een duel. Ook de verdedigers Benedikt Höwedes, Atsuto Uchida en Hans Sarpei, zaterdag in competitieverband nog niet beschikbaar, kunnen spelen. Hetzelfde geldt voor middenvelder Jose Jurado, tegen Kaiserslautern (1-0 nederlaag) nog niet geheel fit en invaller.
Reageer op dit nieuwsbericht
Laatste nieuws
- 25-05 Pedro schenkt beker als afscheidscadeau aan 'Pep'
- 25-05 Nestor moet zinkend schip gaan redden
- 25-05 Ajacied wimpelt Russische interesse af 2
- 25-05 Verwoester gebit De Zeeuw blijft bij Juve
- 25-05 'We hebben niet één euro! Helemaal niets!'
- 25-05 Belgen stellen teleur met gelijkspel
- 25-05 Eduardo schittert bij EK-ganger Kroatië
- 25-05 'Onmenselijk' Azerbeidzjan kandidaat voor EK 2020 1
- 25-05 Advocaat weet wie hij wil hebben
- 25-05 Coach Nederlanders blijft langer
- 25-05 'Je bent hier echt een god'
- 25-05 Martínez nog niet naar Barcelona
- 25-05 Afellay op de bank tegen Athletic
- 25-05 Guardiola coacht vrijdag laatste wedstrijd
- 25-05 Wildschut debuteert bij Jong Oranje
- 25-05 'Contractbesprekingen Arbeloa bijna klaar'
- 25-05 Neymar en Ganso naar halve finale 'Champions League'
- 25-05 Oud-Ajacied bedwingt bondscoach Advocaat
- 25-05 Barton niet in beroep tegen lange verbanning
- 25-05 Peperdure spits basisklant bij Engeland
- 25-05 Ronaldo wil volgend seizoen zes prijzen met Real
- 25-05 Stekelenburg fit genoeg voor groepstraining Oranje
- 25-05 'Hulk ideale opvolger van Drogba'
- 25-05 Broers komen elkaar weer tegen bij Basel
- 25-05 Beloftenelftal Oranje verliest van Japan
