Schalke had nog goede hoop dat het de 0-2 nederlaag uit de heenwedstrijd kon goedmaken, maar Ferguson was zeker van zijn zaak. Daarom wijzigde hij zijn team op negen posities in vergelijking met het duel in Gelsenkirchen. Alleen Edwin van der Sar en Luis Antonio Valencia bleven staan, terwijl onder meer Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Ryan Giggs, Nemanja Vidic en Javier Hernandez aan de kant bleven.
De Schotse manager kreeg gelijk, want United was de gehele wedstrijd beter dan de Duitse tegenstander. Na 26 minuten was het raak, toen Schalke verkeerd opbouwde en Darron Gibson met een steekpass Valencia bediende. Die had geen moeite om Manuel Neuer te passeren: 1-0. Toen Gibson vijf minuten later met hulp van de blunderende Neuer voor 2-0 zorgde, was het duel al beslist. Daar veranderde de snelle tegentreffer van Manuel Jurado niets aan.
Na de thee deed de thuisploeg het rustig aan, maar zelfs toen wist het nog voldoende kansen te creëren. Nadat er een paar waren gemist, besloot Anderson het publiek achttien minuten voor tijd nog een treffer te gaan. Vier minuten later maakte de middenvelder er zelfs nog één, doordat Dimitar Berbatov niet zelfzuchtig was: 4-1. Invaller Klaas-Jan Huntelaar leek er nog 4-2 van te maken, maar zijn treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel.
Voor United maakte dat allemaal niet meer uit. De basisspelers konden de krachten sparen voor de belangrijke competitiewedstrijd van zondag tegen Chelsea en de reserves deden hun plicht door de finale te bereiken. Die wordt gespeeld tegen FC Barcelona, dat in 2009 nog met 2-0 te sterk was in de eindstrijd van de Champions League.

