Eintracht Frankfurt degradeert, Bayern voorronde CL
Eintracht Frankfurt is gedegradeerd uit de Bundesliga. De nummer zeventien had enige tijd een voorsprong bij kampioen Borussia Dortmund, maar gaf die al snel weer uit handen (3-1).

Sebastian Rode maakte vlak na rust de 0-1 voor Frankfurt, dat daarmee virtueel degradatie ontliep. Maar heel lang kon de ploeg niet genieten van de voorsprong. Na 68 minuten maakte Lucas Barrios gelijk en de ongelukkige Patrick Ochs bezegelde even later het lot van zijn eigen ploeg door een eigen goal te maken. Barrios maakte nog de 3-1. De spits en Dede misten overigens ook nog een strafschop.
De nederlaag van Frankfurt zorgde voor een feeststemming bij Borussia Mönchengladbach. De ploeg stond lange tijd onderin de ranglijst, maar speelde zich op de slotdag veilig. Niet zelf overigens, want bij Hamburger SV werd slechts één punt gepakt (1-1). De voorsprong op Eintracht Frankfurt is daardoor aan het eind van de rit twee punten.
Voor Bayern München was het al snel duidelijk dat er geen wondertje in de lucht zat op de slotdag. Om tweede te worden en dus directe kwalificatie voor de Champions League af te dwingen, moest Bayer Leverkusen onderuit gaan bij SC Freiburg. Maar een eigen goal van Cedric Makiadi op slag van rust betekende de enige goal en de zege van Leverkusen.
De uitslag van Bayern deed er daardoor niet meer toe. Andries Jonker sloot echter toch af met een zege tegen VfB Stuttgart. Shinji Okazaki zette de slordig spelende nummer drie na 24 minuten op achterstand. Mario Gomez schoof net voor rust, op aangeven van Arjen Robben, keurig de 1-1 achter Sven Ulreich. Bastian Schweinsteiger kopte na 71 minuten de 2-1 binnen.
Overige uitslagen Bundesliga:
1. FC Köln - Schalke 04 2-1
FSV Mainz - St. Pauli 2-1
TSG Hoffenheim - VfL Wolfsburg 1-3
Hannover 96 - 1. FC Nürnberg 3-1
1. FC Kaiserslautern - Werder Bremen 3-2
Reageer op dit nieuwsbericht
Reacties
Laatste nieuws
- 25-05 Pedro schenkt beker als afscheidscadeau aan 'Pep'
- 25-05 Nestor moet zinkend schip gaan redden
- 25-05 Ajacied wimpelt Russische interesse af 2
- 25-05 Verwoester gebit De Zeeuw blijft bij Juve
- 25-05 'We hebben niet één euro! Helemaal niets!'
- 25-05 Belgen stellen teleur met gelijkspel
- 25-05 Eduardo schittert bij EK-ganger Kroatië
- 25-05 'Onmenselijk' Azerbeidzjan kandidaat voor EK 2020 1
- 25-05 Advocaat weet wie hij wil hebben
- 25-05 Coach Nederlanders blijft langer
- 25-05 'Je bent hier echt een god'
- 25-05 Martínez nog niet naar Barcelona
- 25-05 Afellay op de bank tegen Athletic
- 25-05 Guardiola coacht vrijdag laatste wedstrijd
- 25-05 Wildschut debuteert bij Jong Oranje
- 25-05 'Contractbesprekingen Arbeloa bijna klaar'
- 25-05 Neymar en Ganso naar halve finale 'Champions League'
- 25-05 Oud-Ajacied bedwingt bondscoach Advocaat
- 25-05 Barton niet in beroep tegen lange verbanning
- 25-05 Peperdure spits basisklant bij Engeland
- 25-05 Ronaldo wil volgend seizoen zes prijzen met Real
- 25-05 Stekelenburg fit genoeg voor groepstraining Oranje
- 25-05 'Hulk ideale opvolger van Drogba'
- 25-05 Broers komen elkaar weer tegen bij Basel
- 25-05 Beloftenelftal Oranje verliest van Japan
