Real passeert de 100, Ronaldo verbreekt Spaans doelpuntenrecord
Net als FC Barcelona heeft ook Real Madrid het seizoen met een aantal reservespelers afgesloten. Onder meer met Jerzy Dudek onder de lat bezorgden de Madrilenen hun fans in Santiago Bernabéu een feestje tegen Almeria (8-1), dat liet zien dat het terecht is gedegradeerd en er tevens voor zorgde dat Cristiano Ronaldo zich de meest productieve speler uit La Liga aller tijden mag noemen. Hij scoorde nummer 39 en 40. Real maakte er meer dan 100.

Waar de laatste competitiewedstrijd van het seizoen voor FC Barcelona als een hindernis werd gezien - de Catalanen spelen volgende week de finale van de Champions League - kon Real Madrid de ontmoeting met de rode lantaarndrager gebruiken om aan vertrouwen te winnen in aanloop naar de volgende voetbaljaargang. Mourinho koos er dan ook voor om een aantal vaste waardes te laten staan, maar ook om een aantal wisselspelers aan het werk te zien in een wedstrijd die op papier als een formaliteit kon worden beschouwd.
Waar normaal gesproken Iker Casillas het Madrileense doel verdedigt, kreeg ditmaal oud-Feyenoorder Dudek het vertrouwen van Mourinho. De 38-jarige doelman werd in de gelegenheid gesteld om de Madrileense supporters te bedanken voor hun steun in de voorbije seizoenen. Toch kon Dudek zich de enige tegentreffer van de avond aanrekenen. De Pool ging opzichtig in de fout, maar beleefde uiteindelijk toch een onvergetelijke avond en kreeg zelfs een publiekswissel.
Ronaldo zorgde al na vier minuten voor vreugdetaferelen op de tribunes door op aangeven van Sergio Ramos zijn 39ste competitiedoelpunt van het seizoen tegen de touwen te werken. Het Portugese wonderkind pakte daarmee een persoonlijk record. Nog nooit lukte het een speler om in één voetbaljaargang meer dan 38 keer het doel te treffen in La Liga. Halverwege de eerste helft werd de marge verdubbeld door Emmanuel Adebayor, die op aangeven van Mesut Ozil doelman Esteban Andres kansloos liet.
Ook na de tegentreffer van Kalu Uche bleef Real Madrid de bovenliggende partij. Karim Benzema maakte de 3-1 met een fraaie solo langs de Almeriaanse defensie, al moest wel gezegd worden dat de Fransman daar alle tijd en ruimte voor kreeg. De 4-1 kwam van de voet van Adebayor, die een mislukt schot van Ronaldo eenvoudig kon afwerken. Ronaldo liet zich niet veel later van zijn collegiaalste kant zien toen hij de bal strak over de grond voor de voeten van Benzema wist te leggen. Laatstgenoemde benutte de uitgelezen mogelijkheid 5-1.
Met de 6-1 van Adebayor werd het magische aantal van honderd Koninklijke doelpunten bereikt. Ronaldo maakte niet veel later ook nog eens de 7-1. Het betrof zijn veertigste competitiedoelpunt in het seizoen 2010/'11. Invallend debutant Jose Luis, beter bekend als Joselu, bepaalde de eindstand met zijn eerste balcontact in de hoofdmacht van Real Madrid op 8-1.
Reageer op dit nieuwsbericht
Laatste nieuws
- 25-05 Pedro schenkt beker als afscheidscadeau aan 'Pep'
- 25-05 Nestor moet zinkend schip gaan redden
- 25-05 Ajacied wimpelt Russische interesse af 2
- 25-05 Verwoester gebit De Zeeuw blijft bij Juve
- 25-05 'We hebben niet één euro! Helemaal niets!'
- 25-05 Belgen stellen teleur met gelijkspel
- 25-05 Eduardo schittert bij EK-ganger Kroatië
- 25-05 'Onmenselijk' Azerbeidzjan kandidaat voor EK 2020 1
- 25-05 Advocaat weet wie hij wil hebben
- 25-05 Coach Nederlanders blijft langer
- 25-05 'Je bent hier echt een god'
- 25-05 Martínez nog niet naar Barcelona
- 25-05 Afellay op de bank tegen Athletic
- 25-05 Guardiola coacht vrijdag laatste wedstrijd
- 25-05 Wildschut debuteert bij Jong Oranje
- 25-05 'Contractbesprekingen Arbeloa bijna klaar'
- 25-05 Neymar en Ganso naar halve finale 'Champions League'
- 25-05 Oud-Ajacied bedwingt bondscoach Advocaat
- 25-05 Barton niet in beroep tegen lange verbanning
- 25-05 Peperdure spits basisklant bij Engeland
- 25-05 Ronaldo wil volgend seizoen zes prijzen met Real
- 25-05 Stekelenburg fit genoeg voor groepstraining Oranje
- 25-05 'Hulk ideale opvolger van Drogba'
- 25-05 Broers komen elkaar weer tegen bij Basel
- 25-05 Beloftenelftal Oranje verliest van Japan
