De ontmoeting in het Gradski Stadion kende een matig eerste bedrijf. Luciano Narsingh en Jerson Cabral kregen de grootste kansen, maar respectievelijk doelman Plamen Iliev en de paal stonden een openingstreffer van Jong Oranje in de weg. In de tweede helft was Bulgarije de betere van de twee, maar ook de thuisploeg wist het veldoverwicht niet in een treffer om te zetten.
Jong Oranje wist uiteindelijk toch nog de drie punten mee naar huis te nemen. Een vrije trap van Jordy Clasie werd via de rug van Martin Dechev binnengekopt door Zeefuik. De door PSV aan NEC verhuurde 21-jarige aanvaller bezorgde de beloftes van het Nederlands elftal daarmee de tweede plaats in Groep 10, achter Oostenrijk, dat met 4-1 wist te winnen van Luxemburg.
"Ik heb nooit het idee gehad dat het mis zou gaan. Bulgarije speelde anders dan we hadden verwacht op basis van oefenwedstrijden die we van ze hebben bekeken. Ze hadden zich nog meer aangepast aan ons. Het was puur reactievoetbal. Maar dat deden ze wel heel goed", vertelde Pot na de interland tegenover OnsOranje. "Het moet zeker beter van onze kant, maar met deze start kunnen we wel verder."
Jeroen Zoet was één van de uitblinkers van Jong Oranje. "Ik heb wel een paar ballen moeten pakken. Het was drukker dan ik vooraf had ingeschat", zegt de 20-jarige doelman. "Het scheelt wel dat ik al een paar wedstrijden op het hoogste niveau lekker heb gekeept. Dat is een heel belangrijke stap voor me geweest. Daardoor sta ik nu met toch nog weer iets meer vertrouwen in het veld. En dan pak je die ene bal net wel."
Mede dankzij de inbreng van Zoet werden dus drie punten behaald. "Maar we beseffen ook dat het qua voetbal een stuk beter moet. Maar uiteindelijk is het ook goed om eens een keer zo'n wedstrijd zo te winnen. Hoe vaak zijn Nederlandse ploegen niet met het mooiste voetbal toch als verliezer van het veld gestapt? Het kan niet altijd een mooi schouwspel zijn", besluit Zoet.
Aanstaande dinsdag is Luxemburg in Deventer de tegenstander van Jong Oranje.

