Laatste nieuws
20.45SC Heerenveen en Sparta volgen NEC-middenvelder Proper
20.44WK voetbal officieel geopend met kleurrijke show in Azteca-stadion
20.35Einde van een tijdperk: voormalig Ajacied Nemanja Gudelj (34) vertrekt bij Sevilla
20.33Oud-Feyenoorder Senesi alsnog opgeroepen voor het WK
20.26'Gelukkig heb ik Sneijder en El Hamdaoui ontmoet, zij zagen iets speciaals in mij'
20.19Alle Eredivisie-bekenden op de bank bij WK-ouverture Mexico – Zuid-Afrika
20.14Real Madrid bevestigt terugkeer van Mourinho, die langdurig contract tekent
20.10Officieel: Mourinho nieuwe trainer van Real Madrid
20.08VI Live: Mexico houdt Ochoa tijdens zesde (!) WK op de bank
20.00Praat mee op VP: Mexico treft Zuid-Afrika in openingsduel van het WK
19.58Sevilla zwaait Gudelj na zeven seizoenen op eervolle wijze uit
19.51Kopzorgen voor titelhouder Argentinië: twijfelgevallen richting duel met Algerije
19.50Bij zoveel gele kaarten ben je geschorst op het WK 2026, FIFA wijzigt regels
19.28Aanvoerder Endo haakt geblesseerd af bij Japan voor duel met Oranje
19.26Japans Ajax-duo blikt vooruit op Oranje: 'Veel gevraagd naar kracht van Japan'
19.19Oranje-internationals treffen maatregelen om om te kunnen gaan met enorme hitte
19.05PSV en Saibari naderen absolute recorddeal met Bayern München
19.00Livestream: zo kijk je gratis naar Mexico - Zuid-Afrika op het WK
19.00Dé WK-vijand: de hitte
18.55Voormalig Feyenoorder mag alsnog naar het WK met Argentinië wegens late afvaller
18.50Flinke tegenvaller voor Oranje-opponent Japan: 73-voudig international haakt af
18.49Geweigerde Somalische scheidsrechter Artan mag UEFA Super Cup leiden
18.45'Marokko wordt overschat, maar dít moet het toernooi van Saibari worden'
18.41'Feyenoord-kandidaat verliest terrein in Milaan: drietal trainers in beeld'
18.40Dreun voor Japan: aanvoerder Endo haakt drie dagen voor WK-duel met Oranje af
18.40Real Madrid maakt terugkeer Mourinho bekend: Portugees tekent voor drie jaar
18.38Verbruggen nog altijd geen onderdeel van groepstraining Oranje
18.30Het geheim achter de telefoontjes van Dick Advocaat
18.23Jahanbakhsh spreekt: 'Iran is voorbereid op ongewone omstandigheden'
18.15Buitenspel: bokslegende Mike Tyson duikt plots op bij Nederlandse topclub
18.15Tv-kijkers trekken massaal dezelfde conclusie over openingsceremonie op WK
17.56'FC Groningen wil toeslaan na transfervrij vertrek bij Sparta'
17.55Van der Vaart deelde kamer liever niet bij Oranje: 'Trekduifje eruit gooien'
17.45Tips voor jouw voetbalpool: dit topland uit de topacht gaat tegenvallen
17.45Tips voor jouw voetbalpool: dit topland uit de top-8 gaat tegenvallen
Resultaten x
Overige

Poule H: Barcelona verslaat Milan in enorm spektakelstuk

Vooraf hadden beide ploegen het schriftelijk af kunnen doen. Zowel AC Milan als FC Barcelona was al zeker van overwintering in de Champions League. Maar het onderlinge duel ontaardde in een waar spektakelstuk. FC Barcelona won met 2-3.

23-11-2011 22:39 door Redactie ELF Voetbal

Vanaf de eerste seconde zat er enorm tempo in de wedstrijd. Waar het duel in Barcelona al na 24 seconden werd opengebroken door Alexandre Pato, daar moesten de 78.000 toeschouwers in het uitverkochte San Siro nu veertien minuten wachten op het eerste doelpunt. De Spanjaarden kwamen op voorsprong, al scoorde niemand met een lichtblauw shirt. Lionel Messi verzond een prachtige pass naar Seydou Keita. Die gaf vanaf de linkerkant voor, waarna Mark van Bommel de bal ongelukkig voor de inkomende Xavi Hernandez wegwerkte: 0-1.

Vijf minuten later leek het al gelijk te worden, na een mislukt schot van Kevin-Prince Boateng. Maar Robinho joeg het leder over. Weer twee minuten daarna lag de 1-1 wel in de touwen. Clarence Seedorf verstuurde een prachtig steekpassje, waarna Zlatan Ibrahimovic de bal met links niet vol raakte. Wel voldoende om doelman Victor Valdes te passeren. Weer twee minuten later stond het al bijna 1-2. Lionel Messi trof uit een voorzet van de rechterkant van Francesc Fabregas echter de bovenkant van de lat.

Het doelpunt viel uiteindelijk in de 31e minuut. Alberto Aquilani hield de doorbrekende Xavi Hernandez vast, waarna scheidsrechter Wolfgang Stark floot voor een penalty. Maar in plaats van Aquilani, die al geel op zak had, te bestraffen met een prent, gaf hij Alessandro Nesta een gele kaart. De strafschop werd aanvankelijk met een ingehouden beweging verzilverd door Lionel Messi, maar moest vanwege die reden worden overgenomen. Messi kreeg zelfs geel. In de rebound joeg de Argentijnse superster de bal keurig in de andere hoek: 1-2. Mark van Bommel vloog daarna ook op de bon en Thiago Silva kopte in de extra tijd van de eerste helft slechts rakelings naast.

Na rust ging het spektakel verder. Eerst schoot Messi na een mooi passje van Fabregas in het zijnet, waarna Kevin-Prince Boateng in de 56e minuut op prachtige wijze de 2-2 aantekende. Een weggekopte bal controleerde hij in de lucht om vervolgens tegenstander Eric Abidal te passeren, door het leder achter het standbeen te tikken. Daarna joeg de Ghanese Duitser de bal in de korte hoek. Nu kon Milan slechts zeven minuten genieten van de voorsprong. Messi stond weer aan de basis. Zijn steekpassje reikte tot Xavi. Die nam de bal snel met links aan en rondde beheerst met rechts af: 2-3.

Na 65 minuten waren beide ploegen echter uitgeraasd. Zowel Milan als FC Barcelona probeerde nog vaker te scoren, maar de vizieren stonden niet meer op scherp. Een doelpunt van Zlatan Ibrahimovic in de extra tijd werd nog afgekeurd. FC Barcelona wint de groep nu met zeker. Dertien punten staan er achter de naam. Milan blijft voorlopig, met nog een wedstrijd voor de boeg, steken op acht.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.